Čtvery Vánoce (2008)

Není to žádný extra film s kdovíjakým příběhem, ale místy jsem se dobře bavil a to mi u průměrné komedie stačí. Jako oddechovka to splnilo svůj účel. 50%

Donnie Darko (2001)

Jedinečný film s výborným Jakem Gyllenhaalem. Ani nevím z čeho mě mrazilo v zádech víc, jestli z Donniho děsivého výrazu v obličeji nebo z králíka Franka. Celá atmosféra filmu je hrozivě ponurá a temná a přitom se nejadná o horor s lekavými scénami. Donnie Darko určitě patří mezi filmy, které mi utkví v paměti. 85%

Americká krása (1999)

Viděl jsem podruhé a přidávám jednu hvězdu. Spacey zahrál skvěle a skoro zastínil všechny ostatní, čímž dokázal jak je výborný a vyjímečný herec. Tohle psychologické drama určitě na divákovi něco zanechá avšak nikdy nebude patřit mezi mé oblíbené. 73%

Pokerový král (2007)

Je to dost amatérsky natočeno a navíc v dokumentárním stylu. Homur mi přišel chvílema docela trapný a jde vidět, že je v tom velká dávka improvizace. Na druhou stranu se mi líbilo, že konečnou scénu, tedy hru na finálovém stole, pojali aspoň trochu reálně, protože výhry na postupku v barvě jsou už dost otřepané a viděli jsme je v x-filmech. Další čeho si cením je že si ve filmu opět zahráli profesionální hráči, což podle mého názoru obohatí takový typ filmu. Pro fanoušky pokeru to určitě stojí za shlédnutí, ale pro ostatní většinu to bude nejspíš dost o ničem a nic jim tento film nedá. 65%

Sherlock Holmes (2009)

Opravdu svérázné ztvárnění Sherlocka Holmese. Čekal jsem míň a dostal jsem o dost víc. Napínavý děj podpořený skvělou hudbou. Těším se na pokračování a na další Ritchieho jedinečné díla. 90%

Hanebný pancharti (2009)

Povedená alternativa konce 2. sv. války. Další z černočerných komediálních dramat od Tarantina. Nevím jak bych to lépe nazval, protože Quentin Tarantino, to už je žánr sám o sobě. Dále musím vyzdvihnou Waltze, který v roli nácka zazářil. A taky nesmím zapomenout na ten velkolepý konec. Jsem nadmíru spokojen a těším se na další Quentinův film. 90%

L. A. - Přísně tajné (1997)

Kvalitní detektivka, ale se strašně spletitých příběhem. Mnoho postav a jmen to celé ještě víc zamotává a chvílema ani nevíte o kom nebo o čem se vůbec baví. Myslím že až to párkrát zkouknu tak tomu tu hvězdu ještě přidám. Dobrá práce! 85%

Králova řeč (2010)

Perfektní herecké výkony Firtha a Rushe v naprosto bezvýznamném filmu o ničem. Celou dobu se snaží silně působit na city diváka, mě ale touto tuctovou citovkou neošálili. 50%

Rok jedna (2009)

Správná americká kravina! Nenáročná a stupidní. Takové miluju! 55%

Po přečtení spalte (2008)

Moc dobře jsem se bavil u téhle černé komedie. Malkovich coby cholerický alkoholik mě dokázal pokaždé rozesmát. Pitt zahrál opět skvěle. Hrát pošuky on prostě umí. Clooney nepřekvapil.... Casanova jako vždy. Když to shrnu tak nápad to byl dobrý a až na pár výjimek můžu toto dílo označit jako jedno z těch lepších. 80%