Pacifik - Okinawa (2010) (epizoda)

Tatko som si predstavoval predošlý diel. Od Peleliu sa rozpútalo akčné peklo a tu v ôsmom diely na Okinawe sa ide ešte o kúsok ďalej. Všade samé blato, drsné zábery, bezmocnosť a zúfalstvo Japoncov s bodkou v podaním atómovej bomby. Ďalší s parádnych dielov. 100% - 5*

Pacifik - Iwo Jima (2010) (epizoda)

Iwo Jima je ostrov, ktorý každý dobre pozná a v prológu nám tie drsné boje predstavia. Škoda, že tento diel tu krvavú bitku ukázal iba na pár minút v závere. Nechápem, prečo sme dostali iba Basilona na základni, ktorý trénuje nováčikov a prežíva romantické večierky s kočkou s námornej pechoty. Toto si pod názvom Iwo Jima teda vôbec nepredstavujem. 85% - 4*

Pacifik - Peleliu Hills (2010) (epizoda)

Tretí diel, ktorý pokračuje v bojoch na Peleliu. Tento krát je nepriateľ skutočne nepríjemný a aj keď boj o letisko prehral, stále sa schováva v horách a v jaskyniach. Ďalší výborný diel, kde si musíte dávať pozor aj na to, kde sa idete vysrať. 95% - 5*

Pacifik - Peleliu Airfield (2010) (epizoda)

V predošlom diely sme dostali perfektné vylodenie a útok na ostrov, tu v šiestom diely, pokračujeme v útoku na letisko. Asi najakčnejší diel, perfektné akcie, kamera a brutálne zábery nechýbajú. 100% - 5*

Pacifik - Peleliu Landing (2010) (epizoda)

Úvod trošku drhne a hlavne mladý Sledge je nevýrazný. Zápal mu síce nechýba, ale moc sympatii si k nemu divák nevybuduje. Každopádne keď nastúpi na rad vylodenie a akcia na Peleliu, ktorá ešte v ďalších dieloch pokračuje, je to skvelý diel. 90% - 5*

Sviňa (2020)

Príbeh je jasný a karty sa rozdajú, tak aby sa pochopilo, kto je kto. Aj keď ma to zo začiatku moc nebavilo a chytilo ma to až d polky kedy "Kuciak" začne svoje vyšetrovanie, nakoniec som spokojný. Herecký je to fajn obsadené (obzvlášť Vajda si to neskutočne užíva), je to drsné a štipľavé svojím slovníkom, ale nejaké výraznejšie emócie tomu chýbajú a tak to nemá taký dopad na diváka ako si zrejme tvorcovia mysleli, že bude mať. Zvyšok sa mi písať, nechce pretože to trefne napísal Cervenak, tak sa presuňte tam. 60% - 3*

Čas zabíjet (1996)

Joel Schumacher natočil síce sračkového štvrtého Batmana, no rok pred ním natočil túto perfektné obsadenú drámu. Na jedenej strane stojí Kevin Spacey a Kiefer Sutherland, ktorý by radi videli Samuela L. Jacksona za mrežami, alebo v truhle za to, že sa pomstil v mene svojej dcéry. Na druhej strane ho ide hájiť mladý právnik, ktorý síce stojí proti veľkej rybe (Spacey), ale ma na svojej strane spoľahlivých kolegov - Oliver Platt, sexi Sandra Bullock a taktiež policajta (Charles S. Dutton), ktorý dennodenne v uliciach zasahuje, no a samozrejme je tu aj skúsený bývali právnik s tvarou Donalda Sutherlanda. Dobrý film, ešte lepšia dráma a hlavne perfektný casting. Odporúčam.85% - 4*

Souboj s rodinou (2019)

Ak by som bol Američan, alebo Brit žijúci v Norwichi, určite by ma to bavilo viac, pretože Wrestling zrovna nie je môj obľúbený šport. Tak na čo si to pozeral ? Zrejme si hovoríte. No však kvôli Dwaynovi, kdeže je na plagáte a na imdb písaný na prvom mieste, akoby hral hlavnú rolu. No a on tu ma rolu, ktorá je niečo medzi cameom a vedľajšou úlohou. Jeho scény ma bavili, ale je ich tu fakt poskromne. Za to Vince Vaughn je asi najväčší ťahák, ten si toho trénera pekne vychutnal. Čo sa týka samotnej hrdinky, tak je to také, čo ja viem. Kukáte to, ale nejako je vám to šuma fuk ako sa jej darí. Proste to nie je žensky Rocky, ktorému by ste fandili a boxovali s ním pred telkou. Keď si to zhrniem ako celkom tak to nie je zlé a určite sa to dá pozrieť a pokiaľ nebude čakať, že tu hrá Dwayne hlavnú rolu, určite s toho budete mať lepší zážitok. 60% - 3*

Pacifik - Gloucester/Pavuvu/Banika (2010) (epizoda)

Úvodná dvadsať minútovka je ešte celkom zaujímavá, kým sa brodíme lesom, dažďom a blatom. Potom nám zvyšok dielu servíruje zúfalstvo a zdravie vojakov a odnesie si to aj Bob Leckie. Asi najslabší diel, kedže sa tu každý tvári, že ho ta vojna nebaví, mňa zas nebavilo pozerať sa na ich znudene xsichty. Ale ako celok sa to dalo. 75% - 4*

Pacifik - Melbourne (2010) (epizoda)

Po drsných bojov na Guadalcanale si vojaci idú oddýchnuť do Australie v Melbourne. Keďže Nový Zéland a Austrália bojujú proti Rommelovi v Afrike, miestne dievčiny majú o zábavu postarané. Žiadna akcia sa tu nekoná, len chľast a sex, no aj tak som sa nenudil. James Badge Dale je sympaťák, ktorý utiahol tento diel na toľko, aby ma nenudil. 90% - 5*