• Krátkometrážní

Linkin Park: Live in Texas (2003) (koncert)

Zlatá éra Linkin Park a jejich nejlepší album Hybrid Theory i o trošku slabší Meteora. Škoda, že hned s dalším albem sklouzli do hudební žumpy, v které se drží dodnes.

Tom a Jerry - Předvánoční noc (1941) (epizoda)

Na počátek 40. let minulého století neuvěřitelně dokonalá animace a hlavně - co díl, to pointa. Tom a Jerry je celkově rozhodně nejlepší z nejlepších v žánru animovaných filmů.

Rady ptáka Loskutáka (2001) (pořad) odpad!

Teleshopping s dvěma vyschlými, sourozeneckými ztroskotanci.

Kolotoč (1996) (pořad)

Krom toho, že Pavel Poulíček byl nejoblíbenější hororovou postavou mého dětství, musím říct, že Kolotoč se stal jedním z těch pořadů, které byly tak trapné, až byly vlastně vtipné :).

Na vlastní oči (1994) (pořad)

Úplně nejradši jsem měl díly s nejrůznějšími podivíny (a že jich tam bylo požehnaně), to pak byla královská zábava :).

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

,,Nejvíc si účtuji za cokoliv černého – hrozny, olivy, černý rybíz...Lidé si velice často a rádi připomínají smrt. Pojídat černé pokrmy je jako konzumovat smrt, jako by říkali: ,,Haha, smrti! Já tě sním!“ Smrt a zrození. Konec a začátek. Nezdá se vám vlastně úplně logické, že většina drahých surovin je černá?" Jeden z nejujetějších filmů, co jsem vůbec kdy viděl a po výtvarné stránce naprostá dokonalost.

Funny Games (1997)

Styl, jakým je tohle dílo natočeno, je úchvatný. Vypjaté scény nejsou podkreslené žádnou hudbou, takže to celé působí chladně, odměřeně, v čemž je velká síla tohohle filmu. Haneke si chvílemi pohrává s divákem tím na první pohled nejhorším možným způsobem, ale ve finále si uvědomíte, že právě TO dělá z Funny Games mimořádně dobrý snímek.

Zatímco spíš (2011)

První 3/4 filmu byly takový klasický thriller/horor standard, za to ke konci už se věci daly pořádně do pohybu. Je více než pravděpodobné, že po dokoukání Zatímco spíš budete vůči všem vrátným a domovníkům pociťovat jistou dávku nedůvěry :).

Posedlost (1981)

Posedlost mi naprosto vyrazila dech. Dokonalé propojení dramatu s hororem s mimořádně silnou atmosférou. Nejsilnější moment filmu - hysterická scéna Isabelle Adjani v tunelu metra, větší a lépe zahrané psycho jsem nikdy neviděl.