Všemocný (2011)

Skvělý námět, příběh je působivý a září originalitou (alespoň jsem nic podobného v jiném filmu neviděl), co se týče ostatních faktorů, tak nemám podstatné výhrady a dávám 5*.

Rivalové (2013)

Rivalita! Film přesně naplňuje to, co se od něj očekává a ještě něco navíc. Propracovanost hlavních postav je široká, nudit se určitě nebudou ani lidé, které Formule 1 nezajímá.

Elysium (2013)

Čím dále do budoucnosti, tím více nesmyslů. Bohužel tohle film dodržuje vcelku s přehledem. Filmů o budoucnosti, kdy z měst na Zemi jsou gheta bylo dost. Tohle nepřináší nic nového. Samotné Elysium mi přijde velmi nedořešené po mnoha stránkách. 3* dám za to, že se člověk nenudí, film má spád a za dobré herecké obsazení.

Muž z oceli (2013)

Čím silnější superhrdina, tím víc nesmyslů. Tohle mi ve všech předchozích supermanech vadilo. Ano, sice se jedná o fantasy, ale nějaký trošku fyzikální základ, který nesfoukne pětileté dítě, jak domeček z karet, skoro určitě u tohoto typu filmů vyžaduji. Tento superman se zdá být dobrým příkladem, že to lze (je sice pravda, že z hlediska efektů má výhodu svým rokem vzniku, ale i bez ohledu na ně je to bezesporu "nejvěrohodnější" superman! ).

Gravitace (2013)

Film je to dozajista zajímavý už jen kvůli faktu, že se odehrává celý na oběžné dráze a víceméně jsou v něm 2 herci. Téměř nulová naděje na přežití vlivem zbytečně velkého počtu "smůly" v jednotlivých fázích pokusu dostat se na Zemi mi jde v kombinaci s relativně snadným (až na emocionální vypětí) řešením situací trochu proti srsti. Od filmu se nedá čekat, že se člověk bude nějak výrazně bavit, ale originalita a zajímavá myšlenka se mu nedá upřít.

Kick-Ass 2 (2013)

Zajímavé pokračování, některé scény s přehnaně sadistickým nádechem vhodným spíše pro film typu Machete diváka trochu zaskočí, nicméně i přes jasné rysy amerického filmu si zachovává svojí originalitu. Divák se u filmu nudit nebude, nicméně dojmy mohou být kontroverzní. Vývoj postav byl patrný, ale potenciál určitě nebyl využit až do dna. Přikloním se ke 4*, když nejde dát 3,5*.

Světová válka Z (2013)

Filmy o zombie rozhodně nevyhledávám, ale musím říci, že tohle je povedené. Film má spád, děj je poutavý. Nejzajímavější je originální první půlhodinka, pak to trochu sklouzává k typickému americkému akčňáku a jak bývá zvykem, když je "protivník" silný, musí se i hlavnímu hrdinovi pomáhat, aby na konci byl právě tím hrdinou. Celkově mohu doporučit.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Není to už tak moc o autech a závodění jako předchozí díly, trošku to zklouzává ke klasickému akčňáku dnešní doby, což je trošku škoda. Obsazení filmu je výborné, příběh je zajímavý, ale o některých věcech by se v něm dalo polemizovat (např. Letty), stejně jako o určitých fyzikálních aspektech nebo třeba délce runawaye na konci filmu. Přesto vzhledem k tomu, že film je 6. pokračování zůstávám u vysokého hodnocení 5*.

Surfařka (2011)

Zajímavý inspirativní příběh o dívce, která nachází chuť do života poté, co jí potkalo neštěstí. Film má spoustu elánu a je i přes tragédii nabitý pozitivní energií. Film hraje sice dost na city, ale to nebylo nic překvapivého.

Tenkrát na Západě (1968)

Film je to pěkný, všechny scény jsou detailně propracované (ta propracovanost znamená, že i u zdlouhavé scény, kdy se v podstatě vůbec nic neděje, se prostě nenudíte), skvělí herci, skvělá hudba. Čekal jsem ale lepší děj na to, že je to dle tamních uživatelů nejlepší western. Možná je to ale tím, že westerny nejsou zrovna mým šálkem kávy.