Ztracený víkend (1945)

Strašidelný film. A skvělý, protože pravdivý, byť happy end bohužel takovýmto typům nebývá dopřán. Alkohol je jed a dovádí člověka k absurdnímu chování, které je ve filmu věrně zobrazeno. Ty detaily, herecké i vypravěčské - ohledně prahnutí a předstírání, když přísun není, veselí a přitom lhostejnosti ke všemu, jakmile přísun je, to překračování hranic ubohosti, noření se hlouběji, než je dno - ty jsou děsivě věrné.

Noční jízda (2013)

Blbost. Námětem, zpracováním, vším...

Trhák (1980)

Místo parodie vznikl ve skutečnosti film, který měl být parodován. Pár vtípků utopených v nekonečných estrádních hudebních vystoupeních tehdejších "hvězd" to nezachrání.

Ticho před bouří (2019)

Proč? Docela dobře rozjeté drama se zvrtne v totální blbost se snovou/virtuální realitou či co... Ke konci už jsem to moc nesledoval, jak jsem měl oči pořád obrácené vzhůru...

Hlava-22 (1970)

Film strašnější než nudná knížka, ze které v podstatě jen neživotně recituje vybrané pasáže.

Truth (2015)

To se tak parta hodných novinářů rozhodla sestřelit zlého prezidenta na základě od počátku podezřelého a nedůvěryhodného zdroje. A tak se je alespoň hodný Hollywood ještě dodatečně pokusil obhájit. Protože jak říká progresivní celebrita AOC, důležitější než faktická správnost je být morálně v právu... Jinak Cate Blanchett skvělá jako vždy a film je určitě zajímavý svým náhledem do zákulisí amerického televizního zpravodajství/publicistiky.

International (2009)

Sračka, sračka, sračka, spiknutí, húú, spiknutí, mocní piklí, aby byli ještě mocnější, bla, bla, bla, kecy, kecy, kecy. Mám pocit, že předchozími slovy jsem rekonstruoval scénář.

The Outsider (2018)

Zajímavý námět, režisér také své řemeslo ovládá, ale co je to všechno platné, když to stojí na strašně chabém scénáři. Nepřekvapuje, že je to z produkce Netflixu, je to jeho typický model: na první pohled zaujme, ale ve skutečnosti divácky neuspokojivý průměr až podprůměr.

Dokážeš udržet tajemství? (2019)

Celkem milé, ale úžasná kukadla Alexandry Daddario nedokáží zachránit chabý scénář, ve kterém je její postava jen trapnou blbkou. Převážně fyzický výkon Daddario v True Detective asi zůstane vrcholem její kariéry. Prostě jí příroda nadělila jinde.