• Fantasy

Instalace (2004)

Velice mě tenhle film překvapil, který je velmi dobře natočen připomínající dětskou hravost. Film se zabývá pro japonce typickým tématem, krizí identity a vlastně celkově smyslem života pro mladé lidi v Japonsku, kdy tahle témata jsou výborně vyobrazena u 17 leté dívky, střední školou povinné. Tenhle film mě velice bavil, neboť sem dobře rozuměl problémům, které tu byly podány s takovou hravostí a lehkostí, že to bylo velice příjemné pokoukání. Sice závěr filmu se dal vytušit, kdo alespoň má trošičku přehled, ale i tak se to na kvalitě vůbec nepodepsalo. Za bravurní podání filmu si tento kousek zaslouží 4 hvězdy.

Azumi (2003)

První polovina filmu byla docela slušná a zajímavá, ale potenciál byl zabit nástupem padoucha v bílém, od toho momentu se celý film změnil ve frašku. Ono totiž hraný film není animé, a proto některé věci vážně nemohou fungovat. Film také dojel na svoji délku, která v kombinaci s velice nudnout a nezáživnou druhou půlkou se zvrtla v již zmiňovanou frašku. Takže hodnocení trošku zachraňují večně odhalené nožky Azumi, jelikož její umění s mečem mě moc nepřesvědčilo, respektive vůbec. Kvůli první půlce 2 hvězdy, jinak by to byl kandidát na odpad, ale i tak už nikdy více to znovu vidět, bohužel.

Soupeři (2005)

Vcelku průměrná záležitost, která nevyniká nějakým dějem, ale naopak lyrikou. Zpomalené záběry filmu sluší a první nádherná scéna v temné uličce je proste skvělá. Poté co napadne sníh se rázem začne atmosféra filmu pěkně měnit, kdy tma a sníh vytváří pěkné melancholické prostředí jako např. scéna hlávních hrdinů v hospodě. Závěrečná scéna "balet ve tmě a sněhu" opět propojena s již zmiňovanou uličkou je pěkné vyvrcholení. V tomhle filmu je děj vedlejší, takže pokud si nedokážete užít nabízenou lyriku, tak film opravdu moc nezaujme. Já se nebojím dát tomuto filmu 70%, neboť mě příjemně osvěžil. -- "The summer grass traces of a vanished warrior´s dream".

Dororo (2007)

Um...docela slibný začátek, ale potom to šlo vše do kytek, malý náznak zlepšení nastal při proslovu odložení pomsty a promluva s démony v podobě "pekelných psů" (což bylo jak vystřiženo z animé, takže good), ale jinak celý film bída a utrpení, k tomu si přičtěte velice iritující "výkon" Kō Shibasaki. Takhle špatný film už sem nějakou dobu neviděl. Za Japonsko jedna hvězda.

Oppai barê (2009)

Začátek filmu celkem vtipný, ale potom začne býti trošku nuda, vše se ale změní, když se objeví važnější téma s učitelem Haradou, kvůli tomu si film zaslouží 3 hvězdy, jinak je to veskrze průměrná záležitost, u které se občas trošku pobavíte. Takže docela odpočinkový film, ale nic velkého.

Saekjeuk sigong sijeun 2 (2007)

Ne už tak vynikající jako první film, což je škoda. Ale film obsahuje jednu velice dobrou komediální scénu v hotelu s balkónem, za což si vyslouží 3 hvězdy. Nebylo to zas tak špatně, ale na první film to zdaleka nemá.

Saekjeuk shigong (2002)

Tak tenhle film mě naprosto skvěle pobavil, takový styl humoru mám také rád xD. A na to, že tohle udělají korejci takový film, mě opravdu překvapilo. Skvělá komedie :D:D

Cheongchoonmanhwa (2006)

Vzhledem k průmernému hodnocení zde, jsem očekával velmi kvalitní snímek, ale ono je to nakonec úplně opačně. Prvních 10-20minut je v celkem v pohodě, člověk se i párkrát zasměje, ale potom je film neskutečně stupidní, nudný, nezajímavý atd. Nebýt hlavní dvojice a zvláště Kim Ha-Neul, tak bych tomu dal nálepku odpad. Nevím, kde někteří berou tyhle hodnocení, jak naznačuje průměr, mě docela zaráží. Tohle je zde brutálně nadhodnocen film, vůbec neodpovídá kvalitě. Za mě pouze jednu hvězdu, už dlouho jsem nepotkal tak špatný film.

Strážci Dračí brány (2006)

Ou tak tohle teda bylo docela zklamání pro mě, a to docela velké, Donnie Yen je super, kdykoliv začne bojovat, tak to stojí za to, zbytek už tak dobrý není, zbytek je prostě slabota. Celkově nic moc, ale na 50% to ještě stačit bude.

Kakuši toride no san akunin (2008)

Docela povedený snímek, u kterého sem se docela bavil, což mě samotného překvapilo. Film obsahuje již dokolečka omýlaný děj, kdy jedno ze 3 království jsou ti zlý a neprosperující, tak se snaží podmanit ostatní království, ze kterého prchá princezna se svým pomocníkem - samuraiem s docela slušným pokladem. Filmem provází velice slušná hudba, která tento film tlačí k vyšším hodnotám:-). Celkově tento film má svoje mouchy, které jsou především vidět ve slabších efektech, ale jinak je koukatelný a jako odpočínkový snímek poslouží velmi dobře. 60%