• Fantasy

Quiet room ni jókoso (2007)

Vynikající snímek, od kterého sem mnoho nečekal, a tak tímto nepřipraven sem dostál zásah. Skvěle vybalancované drama říznuté komedií načechrané pěkně pojaponsku s perfektními postavami tvoří dokonalý film. P.S.:Kinbara-san byla prostě skvělá. 90%

Pobřežní hlídka (2002)

Nemohu souhlasit s uvedenýi komentáři, že by tenhle film byl zklamáním, to vůbec ne. Tenhle film mě velmi dostal svou tragičností hlavních postav. Vrcholem pak jsou scény s hlavní "hrdinkou", při které do pozadí hraje nádherné smutná melodie. Skvělý film. 90%

Iči rittoru no namida (2005)

Přiběh ze života o nevyléčitelné nemoci mladé dívky, která se musí s touto nemocí vyrovnat a žít. Důležité je tu slovo "žít", jelikož film je velice smutný, ale hlavní hrdinka Aya neustále chce vzdorovat vůči zhoršujícímu se stavu, kdy poslední scéna s matkou je vrcholem filmu, kdy i v pokročilé fázi nemoci, kdy je Aya upoutána na lůžko, chce dále žít. Dojemně nádherný film, 95%

Joru no Shanghai (2007)

Velice okouzlující film, ve kterém vyniká Zhao Wei a Motoki Masahiro. Vynikající soundtrack s perfektní skladbou od Frally - Breathe, která vždy naprosto omračujícím způsobem vykresluje scény s Wei Zhao, nádhera. Tohle je dokonalá verze filmu Before Sunrise, tenhle film je prostě jiná liga. "Watashi no koto suki desu ka? - Aishiteru." 100%

Průvodce (2008)

Nádherný film o životě a smrti, který vyniká v již klasickém pomalém tempu, japonským minimalismem. Vynikající propojení klasické hudby s filmem a zajímavé téma filmu (vztah japonců ke smrti). Velmi působivý zážitek. 80%

Hanebný pancharti (2009)

Tarantina nemám nijak zvlášť oblíbeného, i když jeho filmy jsou v celku dobře koukatelné. Baví mě na nich, jak si dokáže utahovat z vážných věcí. Musím řici, že tenhle film je zdaleka nejlepší, co zatím Quentin vytvořil, neboť podle mě Death Proof byl o ničem, když nepočítám skvělé filmařské řemeslo. Tarantino předvedl bezchybnou režii s docela ucházejícím Bradem Pittem, ale naprosto perfektním magickým výkonem Christopha Waltze plus opravdu skvělé vtipné scény s černým humorem. Bavilo mě na tom jak si Tarantino dokáže zase skvěle utahovat v některých momentech. To co nedokázal s Kill Billem, a už vůbec ne v Death Proof, tak v Inglorious Basterds splnil na jedničku. 90% skvělá podívaná.

Terminator Salvation (2009)

Nic nenahradí legendární film Terminator a ještě lepší pokračování Terminator 2: Den zúčtování, který považuji za nejepší akční film. Celkově nic moc, ale to se dalo čekat.

Ašita no kioku (2006)

Další klenot mezi japonskými filmy. Sice na téma o Alzheimerově nemoci tu již je nezapomenutelný snímek, korejský Moment to Remember, pak tu je ještě podobně laděný japonský film 1 Litre of Tears, takže už sem na tenhle film byl docela přísný, neboť sem měl možnost porovnávat. Ale i tak mě film naprosto pohltil. Ve filmu předvedl bezchybný a přímo perfektní výkon Ken Watanabe, kdy vidět ho zahrát člověka zlomeného nemocí bylo naprosto ohromující, prostě je to pan Herec. Stejně tak jako Watanabe ve filmu podává vynikající výkon Kanako Higuchi, která hrála manželku. Film, který již tak je od začátku do konce perfektní, obsahuje díky hereckým výkonům nezapomenutelné scény, jako například proslov Watanebeho na svatbě. Film k tomu jako třešničku na dortě doplňuje nádherný soundtrack. Tohle vše zapříčiní, že vám tento film vleze pod kůži a totálně vás odrovná. Emočně opravdu našlapaný film, takže si nachystejte kapesníčky. Nádherně bolavý film, 100%.

Veřejní nepřátelé (2009)

Michael Mann opět natočil skvělý snímek, kde snad poprvé mi nevadila digitální kamera, která naopak velice dobře pomáhala k realistickému ztvárnění 30. let v USA. Mann opět na jedničku perfektně zvládl přestřelky, které jsou opravdu velká chuťovka. Film má pěkně hutnou atmosféru s již tak skvělým J. Deppem. Ten, kdo má rád gangsterky ze 30. let, by si neměl nechat tento film uniknout. 85%

Pečeť vraha (2003)

Fantastická kriminálka, která bere dech. Skvělá režie, kamera a herecké obsazení. Postupně mě film od začátku pohlcoval a po vynikající první vražedné scéně mě atmosféra filmu naprosto pohltila, zvlášť skvělé jsou uvodní a záverečné scény na poli, prostě film podle mého gusta. Nebudu dál psát další superlativy, takže 90%. P.S.: Ta poslední scéna filmu jak se Song Kang-ho podívá do kamery je prostě úžasná a je to tak nádherný konec filmu.