• Fantasy

Tong meng qi yuan (2005)

Velice příjemná podívaná, i když z určité části trošku komerční, občas film obsahuje tu a tam nějaké to kliše, ale vůbec mi to nevadilo, alespoň nějak strašně. Film má také pro mě velice pěkný konec, takže i přes nějaké nesrovnalosti 70%.

Chungking Express (1994)

Musím říct, že ze začátku mě moc tento film neoslovil, ale jak plynul film dál tak mě naprosto okouzlil, a to hlavně kamerou a soundtrackem, v tomto ohledu je film vymazlen do nejjeměnších detailů, které jen podtrhly celkovou atmosféru filmu. Opravdu mistrovský kousek, bohužel ne pro každého:-)

Neoneun nae unmyeong (2005)

Film je poutavý a drží se celou dobu ve vysokém nadprůměru, dotýká se i jednoho z problému v Koreji, a to nedostatku žen či nevěst pro muže na venkově, které se spíše stěhují do měst, což je jedna z příčin tohoto nedostatku. Celý film jsem čekal na nějaké to vyvrcholení, které pak opravdu přišlo. Jedna ze závěrečných scén, kdy Jeong-min Hwang jde navštívit konečně Do-yeon Jeon do vězení, kdy tak dojemná scéna za sklem tenhle film katapultuje z vysokého nadprůměru k 80%. Skvělý film.

Ztraceno v překladu (2003)

Sofia Coppola vytvořila neuvěřitelně nádherný snímek, ve kterém dokázala dovézt k dokonalosti atmosféru Japonska resp. Tokya. Fantastické výkony herců, samozřejmě speciálně Billa Murryho, výborný soundtrack a TA atmosféra Japonska pro cizince, prostě výborné. Na tenhle film bych mohl pět samé superlativy donekonečna. Čili už jen v krátkosti - 100%.

Gran Torino (2008)

Wow, po Million Dollar Baby jsem nečekal, že Clint Eastwood udělá ještě lepší snímek. Tohle je opravdu film pro fajnšmekry, zvlašť velice vyjímečný a zároveň bombastický konec, tohle se ti Clinte opravdu povedlo. Eastwood nenechal film sklouznout do již otřepaného kliše, kdy dojde vystřílení všech "bad guys" jako odplata, proto vyvrcholení filmu je prostě fantastické, které jsem opravdu nečekal. Skvělý opravdu skvělý film a ještě lepší nezapomenutelný konec a to vše ve stylovém balení - Clint Eastwood. 100%.

Bimil (2000)

Zajímavý snímek, ale jen v některých momentech, jinak sem se bohužel většinu času pěkně nudil. Stačilo vidět jednou a víckrát už vážně ne. Celkové mě film nepřesvědčil o jeho kvalitách, další nadhodnocený korejský film tady. Pro mě pouze 35%.

Sarangddawin pilyoeobseo (2006)

Tak tenhle film mi vůbec nesedl, celkem sem se i nudil, takže dívat se skoro 2 hodiny bylo jako za trest. Není to úplně špatný film, ale znovu bych ho už vidět nechtěl, což už o něčem svědčí. Mám rád hodně tyhle kojeské romantické snímky a nemyslel bych, že bych byl schopen někdy dát až tak špatné hodnocení, ale bohužel, případá mi hodnocení ostatních velice přestřelené. Tohle je prostě podprůměr a zklamání v jednom, opravdu sem očekával víc na základě zdejšího hodnocení. Pro mě 40%, víc opravdu ne.

Vzpomínky na lásku (2004)

Další z korejských filmů, které mám velmi velmi rád. Je velice líbivě natočen, a hlavně kdo má alespoň v sobě kouska srdce, nemůže ho tenhle film nechat chladným. Je to film, který vás emočně v druhé polovině a v závěru totálně vyždíme. Samozřejmě je nutností vidět DirCut verzi, kinoverze tímto ztrácí smysl, neboť emoce v celém filmu si chce člověk vychutnávat mnohem déle. Jeden z nejlepších korejských filmů čili 100%.

Yeonae soseol (2002)

Tenhle film je pro mě srdcová záležitost, co se týče korejských filmů. Ani nedokážu vyjádřit jak neskutečně nádherný film tohle je. Smrtící nálož na city přicházi zhruba v poslední čtvrthodině, kdy umírá Soo-in (později se Ji-hwan dovídá, že to byla Gyung-hee, jelikož si dívky prohodili jména) je neskutečně silná scéna, poté setkání po letech s pravou Soo-in a záverečná scéna, kdy Ji-hwan čte dopis od obou dívek, zvlášť pravé Soo-in. Film podbarvuje velice pěkný soundtrack. Pokaždé, když uslyším hlavní melodii z filmu, tak mě stále vždy zamrazí. Pro mě velice silný zážitek, na který nikdy snad nezapomenu. 100 %, jak jinak.

G@me (2003)

Velice dobrý thriller na téma únosu, jen škoda toho konce, jinak by bylo hodnocení ještě vyšší. Polovina filmu je klasicky podle šablony, druhá půlka ve stylu "není to tak, jak se zdá" a děj se komplikuje. Celkové příjemné strávené skoro 2 hodiny, jen ten konec by mohl být mnohem lepší, ale i tak 75% si film určite zaslouží.