Krysař (1985)

Geniální, ale tak vyhrocené zpracování, že to opravdu není pro každého. S odstupem se k tomu ale vrátím Snad jediný film, kde jsem váhal mezi 3 a 5 hvězdami.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Nenechají se mýlit, pane Kohn, třetí hvězda je tu jenom za bizzare bitku na konci, která u mě zapříninila trvalou salvu smíchu. A respekt Michaelu Sheenovi za ultra teplého pana Vedoucího.

Ted Lasso (2020) (seriál)

Roztomile geniální.

Pod vodou (2020)

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, film má za mě tak 70%. Byly by to čisté 4, nebýt několika zbytných klišé, kterých se už dnes není těžké vyvarovat. Jinak akce od začátku do konce, zrůdy fakt hnusný a stísňující atmosféra. Upírka mi pije krev snad ve všech rolích, ale tady mě zásadně nerušila.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Povodní seriál, stejně jako jeho přechozí filmová verze měly děsivou atmosféru, která tady trochu chyběla. Základní myešlenky tam nebyly dostatečné zřejmé a především to bylo spíš rodinné drama, než horor. Děj se zbytečně moc zamotával a kazil dojem sám ze sebe.

Radovanovy radovánky (1989) (seriál)

Sverakuv inteligentni humor v detskem jazyce. Jako maly jsem to miloval. Ted to ctu synkovi v knizni verzi a snazim se napodobit Sobotuv skvely prednes.

Stánek s polibky 2 (2020)

Tady jsem byl na rozpacích. Buď na*, pokud to člověk má brát vážně, nebo jasná 5*, pokud to měla být parodie!

47 metrů: Mimo klec (2019)

Prvních 20 min. totální nuda. Potom krásná a houstnoucí atmosféra, ponuré podvodní jeskyně plné podivnýchfigur, klaustrofobie, a žraloků. Když pod vodou na jednu z protagonistek doslova vybafla jedna z ryb, říkal jsem si, Že větší kravinu už tam nikdo nevymyslí. Vypadalo to, že mám pravdu, jak to gradovalo. pak je konci jsem se málem udusil společně s těma kočičkama v bikinách. Jenomže pak se to stalo. Když tě zrovna chytne zralok, jedno jistý. Už tě nepustí. A už vůbec né dvakrát. Místo čtyřhvězdičky Jsem začal zvažovat hvězdičku jednu. Když ale pominu dva totální a absolutně nepochopitelný mine fucks, jako horor mě to bavilo.

Alfa (2018)

V rozporuplných hodnoceních si dovolím přidat se na stranu fanoušků. Příroda byla možná místy dost přibarvená, ale můžeme si sami za to, že tak panenských míst je už dnes málo. Navíc se porost za 40 tisíc let dost pozměnil. Přátelství vznikalo nenásilně, jejich vztahu jsem věřil. Pohled do doby, která je daleko za hranicí naší civilizace a přesto tak podobná pro mě byl fascinující. Takových jednohubek bych si klidně dal víc.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Viděl jsem až po Outsiderovi. Je to trošku paradox. Outsider měl kruto-přísnej nástup a ten v průběhu vyšuměl až úplně zmizelo napětí. Tady to bylo naopak a šok v závěru pěkně podali po vzoru knihy. Na začátku bych řekl, Předměty nuda, Outsider pět hvězd. Na konci bych to otočil a po obou seriálech zůstala trochu pachuť na jazyku a tři hvězdy v průměru. Herci se tady předvedli co mohli a do charakterů byli vybráni výborně. Ale ten scénář...