Trumfové eso (1968)

Důvodem mého nízkého hodnocení je především fakt, že westernovému žánru moc neholduji. Nicméně spaghetti-westerny jsou dle mého ještě horší odrůda tohoto žánru. Na tomto filmu mi nepřišlo opravdu nic zábavného, ani nic napínavého. Příběh je značně přehnaný a charaktery trapné. Jednoduše mě to nebavilo.

Kick-Ass (2010)

Tohle není zfilmovaný komiks, tohle je film o komiksech. Přestože námět je až debilně praštěný, tak film vcelku dobře šlape. Pravda, že je místy trapný, ale též zábavný a dramatický. Líbí se mi, že když už to začíná vypadat, že má snad někdo nadpřirozené schopnosti tak je tam hned scéna, která to patřičně utlumí do realistické roviny. Nejlepší z celého filmu je ta malá holčička. Asi to nebude film pro někoho kdo zrovna neholduje komiksovému žánru.

Tři králové (1999)

Patra vojáků kašle na válku a rozhodne se jít si přivydělat. Je to takový pohled do zákulisí operace Pouštní bouře. Válečný film, který není o válce. Poskytne i náhled jak to po porážce vnímají arabští civilisté i zbylé Írácké gardy. Ze začátku se to tváří jako komedie, ale postupně se to změní ve slušné drama. Z herců se mi nejvíc líbil Mark Wahlberg.

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Klasický Al Pacino v roli, jaké mu sedí nejlépe. Zde hraje reportéra (producenta), který ač chce udělat senzační reportáž, tak má morální hodnoty a ochraňuje svůj zdroj informací co to dá. Pro Pacinovy fanoušky rozhodně nebude tenhle film zklamáním. Russel Crow taky na vynikající úrovni - dost podobný výkon jako v Čisté duši. Film přes svou délku vůbec nenudí, naopak jsem dychtivě čekal každou další scénu. Ve filmu je dobře vidět, jak funguje ta slavná americká "demokracie" a svoboda slova. Film o pravdě a nakládání s ní, jak se to komu hodí. O tom jak chtějí velké korporace zdiskreditovat jedince, jen aby se neprovalily nekalé praktiky. O to lepší, že snímek je podle skutečné události.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Pár mladých lidí cestuje po Americe, hledá si místo pro rodinný život a na každém místě potká nějakým způsobem pošahané lidi. Film neurazí, ale rohozhodně mě taky nenadchnul. Scénář taky není nijak extra promakaný. Z hereců se mi nejvíc líbila Maggie Gyllenhaal. Jediné co vím bezpečně, že se mi na ten film tak nějak pěkně dívalo, je takový láskyplný dalo by se říci. Každopádně myslím, že akční filmy jdou Mandesovi líp než romantické filmy.

Bůh masakru (2011)

Jsou lidi co tento film ohodnotili i jednou hvězdou a dokonce tam byl i nějaký odpad. Tak to u mě není ještě tak strašné. Čtyři lidi v jedné místnosti se kvůli zranění dítěte začnou postupně hádat a urážet. To je celý obsah takřka hodiny dvacet dlouhého fimu. Chování všech postav bylo předvídatelné a vzájemné sympatie náklonosti se střídaly s železnou pravidelností, jak na hokeji. Vůbec nechápu co na tom bylo ftipného. Spíše to bylo ubohé. Jediné co ten film drží jakžtakž nad vodou jsou samozdřejmě herecké výkony.

Brubaker (1980)

Já nevím, možná se na to budu muset časem podívat znova, ale napoprvé tam nebylo nic moc co by mě zaujalo. Ve své době asi zajímavý počin, ale dnes když je z vězeňského natočených tolik věcí, už ne. To Frajer Luke me bavil víc.

Život Davida Galea (2003)

Spacey... no zas role jaké dokáže zahrát jen on. Spolu s Kate Winslet jim to fakt šlo dobře. Film je svižný a zajímavý. Scénář povedený a originální. Režisérovy snahy o originalitu krátkými přostřihy a pod. jsem vítal. Stojí za podívání. Zase to mám tak na rozmezí, takže 4,5*.

Tohle je válka! (2012)

Hovadina. Ze začátku jsem čekal, že to bude alespoň nějaký odvárek filmů Guye Ritchieho. Ale jak se objevila Reese Witherspoon, tak jsem si řekl - aha a máme zápletku, teď to jen přetrpět do konce. Romantická komedie, která znásilnila CIA prostředí a akční žánr vůbec. Co horšího může být? Při scéně, kdy Chris Pine představuje Resse obrazy jsem se dokonce i usmál.

Až na krev (2007)

Ach... poměrně zklamání. Snímek byl dlouhý a v druhé polovině taky dost nudný. První polovička ušla - budování impéria, ale bylo to spíše čekání na nějaké drama, napětí, pořádnou zápletku, což se bouhžel v dalším průběhu snímku nedostavilo. Co se naopak povedlo a zaslouženě bylo odměněno Oscary je vizuální stránka filmu a herecký výkon D.D.Lewise.