• Rodinný
  • Pohádka

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Spojení Menzel, Hrabal tentokrát nezafungovalo. Obsazení hlavní role Ivanem Barnevem a jeho herecký výkon je mírně řečeno zvláštní. Střídání dějových rovin, plno prázdných scén, uvedení provázela masivní reklama zdůrazňující slavná jména tvůrců.....a výsledkem je film který podruhé vidět nemusím - nejen z těchto důvodů jsem z filmu měl podobný dojem jako z Tmavomodrého světa

Až přijde kocour (1963)

Přiznám se, že Jasného filmy jsou mi často neJasné.

Duety... když hvězdy zpívají (2009) (pořad) odpad!

Radši vidět podruhé odpad! Sněženky a machři po 25 letech. Na tohle posílám měsíčně televizní desátek????

Chlapci a chlapi (1988) (seriál) odpad!

I tohle dokázal stvořit Nebeský jezdec Jiří Bednář. ..... Když to šlo poprvé, fakt jsem počítal jestli do doby mojí potenciální základní vojenské služby proboha nevyjde spartakiáda.

Muž z prvního století (1961)

Až na slušný herecký výkon Miloše Kopeckého naprostá blbost. Satira a sci-fi za každou cenu. ... Počítání letopočtu od vypuštění Sputniku hovoří za vše.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Jen se musíte povznést nad epizody ve kterých si Alda chtěl odskočit k vážnějšímu herectví a nechal Pierce opakovaně zbláznit. A nad několikanásobné opakování mustru prvního dílu - přijede důstojník na inspekci, vidí bordel, chce potrestat Pierce a McIntyrea resp Hunnicutta, když pozná jak dobří jsou chirurgové od potrestání upustí a poplácá je po ramenou.

Poslušně hlásím (1957)

Obsazení jiných postav stejnými herci oproti prvnímu dílu je překvapivě nenásilné a nerušící. F.Filipovský jako poručík Dub je skoro stejně dobrý jako Kopecký- Katz v prvním díle. Jen je na můj vkus natahována budějovická anabáze a postrádám příhodu s lahví koňaku. Švejkova moudra: ,,Život lidskej je tak složitej.... Každej nemůže bejt chytrej pane obrlajtnant....." , jsou nacpána do jednoho souvětí. Ale to jsou jen drobné vady na kráse.

Dobrý voják Švejk (1956)

Raději sáhnu po knížce nebo Werichově CD, ale i film, především první díl, není špatný. Nejlepší role Miloše Kopeckého - feldkuráta židovského původu Katze nemohl hrát jiný herec.

Ohnivé ženy mezi námi (1987) (TV film)

The Devils of Milotín a Přeučilovy taneční kreace, mimo těchto světlých okamžiků ztráta času.

Bohouš (1968) (TV film)

Excelentní J. Sovák. Jedna z mála komedií ve které neuplatnil Petr Schulhoff cimrmanovský termín ,,konstruktivní satira" v praxi.