• Rodinný
  • Pohádka

Vůně vanilky (2001) (TV film)

Řepka, řepka,řepka, všechny rozhovory v exteriéru se odehrávají na cestě před polem s řepkou, na sklonku války se asi nic jiného nepěstovalo.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Dlouhý jak Lovosice, první řada by vydala na dvoudílný film, druhá už jen na hodinový film. Abych sledoval ještě třetí sérii, na to je život příliš krátký. Žaloba vlády jedné strany, kamarádská pospolitost, westernová romantika,červená knihovna,drama- vše smícháno v nesourodý eintopf. ... Podmalováno stále stejnými hudebními motivy- poznáte podle hudby že budou dvě minuty ničeho: opakující se retrospektiva mládí, milostná scéna, jízda na koni-a můžete si jít odskočit na WC a do lednice pro pivo(v tomto směru je to seriál pro alkoholiky s zvětšenou prostatou). ... ... Dříve nám vtloukali do hlavy, že Československo osvobodili Sověti a v 2. sv. válce jedinými bojujícími Čechy byli komunističtí partizáni. Pohled kinematografie devadesátých let zaměřený stejně nekriticky směrem k americké armádě a pilotům RAF je podobně krátkozraký.

Pasťák (1968)

Myšlenku závěru pokazilo debilní obsazení, Krampol(30let a 90 kg) jako chovanec a Vyskočil(22let a 70kg) jako vychovatel můžou podávat sebelepší výkon, stejně celek nepůsobí uvěřitelně. Připomínam si vzpomínku J.Krampola na natáčení Záhady hlavolamu(1968,r.H.Bočan): ,,Sloupovým se tenkrát narodilo druhý dítě, já se podruhý rozváděl a hráli jsme DĚTI !"

Zvoník u Matky Boží (1956)

Tvůrčí skupina Poledňáková-Tišnovský vážně neví co s volným časem, když v České televizi mohla vytvořit letos (2010) nové české znění, s dabéry kteří byli při premiéře filmu ještě ,,na houbách".

Císařovy nové šaty (1993)

Předchůdce moderních českých pohádek- mnoho hlavních postav, tři stránky knižní předlohy vycpávkami a umnělými zápletkami roztaženy na hodinu a půl. Kromě Jana Kalouse snad žádný český herec nemluví v českém znění vlastním hlasem.

Smrt čeká všude (2008)

Viděl jsem pouze něco jako souboj odstřelovačů, a víc už ani minutu -nevoják žasne !

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Vše ostatní už tu bylo řečeno.Pdle mě největší přednost filmu : Jakubisko dokázal vměstnat do dvou hodin co by jiní režiséři a scénáristé byli schopni roztáhnout na desetidílný seriál.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008) odpad!

Měl jsem dojem, že hraju Poldu nebo Ve stínu havrana. S malým rozdílem, počítačové hry mívají promyšlenější příběh. Pro děti příliš lascivní, pro dospělé urážka intelektu. Konec napovídá,že scénárista byl také odkojen Jackem Holbornem. Dobré jako ukázka možností grafického studia, umění (ani to nejpokleslejší) to není.

Brutální Nikita (1990)

Neberte mě vážně, ale narozdíl od většiny ostatních mi Nikita připadá američtější než Rambo, zajímavý námět, dobrý začátek, ale nějak z toho nic nebylo...

Simpsonovi ve filmu (2007)

Není to nejhorší, ale když si místo Simsonových ve filmu pustíte za sebou tři epizody seriálu z druhé až osmé serie uděláte líp. (2,5* z pěti)