• Rodinný
  • Pohádka

Hříchy pro pátera Knoxe (1992) (seriál) odpad!

S ohledem na dobu a způsob vzniku- živé natáčení , určitě pozoruhodný seriál a divák najde omluvu i pro místy toporné výkony herců. ... Upřímě řečeno zápletky některých příběhů jsou mírně ,,jednoduché" a nebýt podepsané Škvoreckého jménem nevyšly by ani v časopise. Nejvíc seriálu uškodilo jeho příliš časté reprízování, při sedmé repríze pane Kleine v ,,krátké pauze kterou vyplní písnička a nejdůležitější momenty příběhu......" diváci nemusí přemýšlet kdo je vrah, ale která tetička tlačenka Vám prosadila opětovné vysílání. Přes výše uvedenou přísnou kritiku za první shlédnutí určitě stojí. 9.5.2010 : Do trezoru s tím, nejméně na 10 let !! Ani večerníček o Rákosníčkovi neopakují tak často. Měním hohnocení z hvězdičky na odpad.

Černí baroni (1992)

Nejllíp zahrán je svobodník Halík, na to jak málo prostoru Landa dostal odvedl mistrovskou práci(a rozhodně nejsem jeho obdivovatel) .....Jako ve všech čerstvě porevolučních filmech z vojenského prostředí (Tankový prapor, Tichá bolest,....) vojáky základní služby mají představovat 30ti-40ti letí herci. Po letech už jen mírně nadprůměrná komedie.

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

Domníval jsem se, že film Byl jednou jeden polda II v bezduchém opakování vtipů a vysvětlování co postavy dělají dnes a proč tam některé už nejsou nic nepřekoná. Sněženky a machři to dokázali. . ....... Když tvůrci zakomponovali do scénáře skutečné charaktery a profese některých herců, citelně postrádám druhou paní profesorku, která mohla točit reklamy na lepidlo na zubní protézy.

Schindlerův seznam (1993)

Výborný film,Výborná kamera. ... Vyrostl jsem na českých filmech o pražském povstání a 2.sv. válce ve kterých Němci mluvili německy. K černým uniformám mi americká angličtina nesedla.

Sedm statečných (1960)

Naštěstí jsem viděl i v původním znění i se starším dabingem, v nejnovějším českém znění od České televize (asi ten samý který zde Pepe nazval Nováckou sprzněností) bych váhal mezi hvězdičkou a odpadem !

Psycho (1998)

Kdybych neznal předlohu, nebylo by to tolik špatné. Zbytečnej film, odstup čtyřiceti let od předlohy nepřinesl žádný posun. Při vydání na DVD se na bookletu psalo více o Hitchcockově filmu z roku 1960, i to o něčem vypovídá... ... CD písní Beatles nahrané kapelou, která hraje na tancovačkách za guláš a pivo.

Kočka (1971)

Původní Simenonovu povídku - zobrazující společný život po sňatku dvou osob zdánlivě stejných, ve skutečnosti nejodlišnějších povah a charakterů - si filmaři mírně upravili na ukázku odcizení se manželů po mnoha letech společného soužití, a proti předloze přidrsnili konec. Psychologické drama par excellence.

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003) odpad!

Nějak mě neoslovuje a téměř uráží humor stojící na lehké až středně těžké mentální retardaci, kupodivu u jedničky stojící na přitroublém buranství jsem se pobavil.