Patriot (2000)

Ovšem pustit tříhodinový film v deset večer, po té co jsem absolvovala neskutečně náročný trénink v posilovně nebyl moc dobrý nápad. Ale dokoukala jsem ho s naprostou pozorností. za což jsem na sebe pyšná. Mel Gibson jako vždy skvělý, navíc jednu z hlavnějších rolí hrál můj oblíbenec Heath Ledger. Námět v celku slušný, akorát to zpracování nebylo zas až tak dobré, řekla bych, že film byl zbytečně dlouhý, některé věci tam být ani nemuseli, každopádně happy end mě v tomto případě potěšil.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Je to srdcovka, na všech filmech spojené s Harrym je vidět obrovský vývoj v efektech a spíš hororovém zpracování v konečné fázi. První díl je spíše určen menším dětem, u sedmého dílu se ani starší ročníky nemusí bát projevit strach. Kámen mudrců je takový milý film, který pomalu začíná vytvářet závislost na této sáze.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Tak tenhle seriál je moje top, největší slabost a láska. Viděla jsem ho nepočítatelněkrát a pořád a pořád se k němu vracím. Nemůžu ale přijít na to, kterou z "děvčat" mám radši, jestli vždy sarkastickou, údernou a přímou Lor nebo chytrou, krásnou a nevinnou Rory. Obě mají v něčem své kouzlo a dokáží si vás získat už první vtipnou scénou: "Jste můj nový táta?"

127 hodin (2010)

Pro mě tedy chvílemi dost silné kafe. I když je námět celkem prostý, přijde mi tento snímek velice kvalitní. Přiznám se, že jednu scénu jsem měla chvíli zavřené oči a musela jsem ji i kousek popohnat, jinak happy end byl asi v tomto případě nezbytný (alespoň tedy pro mě).

Svět za 50 let (2007) (seriál)

Tato problematika mě velice zajímá, proto tak vysoké hodnocení, i když hrané pasáže ve skutečnosti stojí za starou belu. Je to až neuvěřitelné, co všechno se tu bude dít a co bude běžné.

Habermannův mlýn (2010)

Tématika druhé světové války pro mě byla, je a bude velice zajímavá. Tento film by se mi zdál lehce nadprůměrný nebýt velice emočně silného a vypjatého konce. Projevila se zde pravá česká povaha. Navíc Rodenův výkon opět velice profesionální.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Skvělý film, bavil mě od začátku až dokonce. A obrovskou zásluhu na tom má Robin Williams.

JFK (1991)

Zpočátku mě film nikterak nezaujal (asi v první půl hodině), ale pak jsem se do děje ponořila a dost mě pohltil. Ožehavé téma kolem J. F. Kennedyho zfilmoval skvělý Oliver Stone, který se snažil odhalit "záhadného" vraha JFK velice zajímavou a poutavou formou. Výborné herecké výkony jen ukazují na kvalitu tohoto počinu. 8/10

30 dní dlouhá noc (2007)

Pro mě tedy dějově podprůměrný film. Ve většině případů i dosti směšný. Absolutně necitlivý hrdina, kterého nerozhodí, že musí pozabíjet, nadneseně, polovinu svých přeměněných přátel ve prospěch ostatních. A pak se obětovat. Ale konec to všechno zachránil, kdyby se hlavní hrdina záhadně uzdravil a vše skončilo happyendem, tak bych minimálně ještě jednu hvězdičku ubrala. Když tento film už nikdy neuvidím, budu jedině ráda.