Černobyl (2019) (seriál)

Tady je hodnocení bez debat. Nemám co vytknout. Ohromná výprava a naprosto bezchybná rekonstrukce historické katastrofy.

Mučedníci (2008) odpad!

Blbost, nuda a mé nepochopení. Nebudu se o tom moc rozepisovat, abych náhodou někomu nezkazil filmový zážitek. Když jsem na to koukal a dodatečně nad tím tak přemýšlím, je to naprostá úchylárna s ještě nechutnější zvráceností a povaze lidského života. Čekal jsem tam nějaký progres a naději i ta pomsta by byla lepší než takový konec. Život máme ochraňovat a vážit si jej, né jej ničit. No, tohle jen tak z hlavy nedostanu.

Pomsta (2019)

Surová akce, vězeňské prostředí. K tomu nečekaná zápletka a Atkinsove pěsti. Tohle bylo docela jiné vykoupení.

Captain Marvel (2019)

Nešel jsem vyloženě po fantastické akci. Ale první půl hodina byla otřesná. 90s prostředí bylo fajn, to se jen tak nevidí, pc s win 95. Hlavní hrdinka je mi velmi sympatická pohodářka. Je tu taky fajn muzika a prostředí. Jen mi to všechno přijde jako okopírované z prvního Thora s tím rozdílem, že se jedná o ženskou hrdinku.

Lebky (2000)

Celkem podařená Americká konspirace a jeden záhadný tajemný spolek. Bude to za 3 a to za školní prostředí a díky hlavním rolím.

Casino (1995)

Pesci a DeNiro zde valí jako nikdy. To co předvedla Sharon bylo excelentní. No a pak je tu celý ten mafianský systém plný baseball pálek, revolverů a spousta jam v poušti. Tohle Scorsesemu jde vážně nejlíp. Soundtrack, auta, prachy a jedno velké casino plné důvěry a přátelství.

Tiché místo (2018)

Nikdo neví odkud se vzali, jak vlastně přežívají. Jde o to, co se děje právě teď a tady. Napětí bych očekával trochu hutnější. Tak němý film jsem vážně ještě neviděl. Vskutku originální ale jednou to stačilo. Už vím, proč jsem s projekcí tak dlouho otálel.

John Wick 3 (2019)

Mnohem akčnější a vynalézavější než předešlé díly. K plnému hodnocení mi chyběl už jen víc dynamický soundtrack.

V pasti (2018)

Nechtělo se mi dávat tak vysoké hodnocení, ale nenašel jsem důvod proč bych neměl. Vynikající thriller se Sandrou, které to prostě jde. Věříte jí každý krok, každý směr. Je to jako nějaký výňatek ze seriálu Ztraceni, jen s tím rozdílem že to má svůj začátek a pořádný konec. Pokušení, ať už v jakékoliv formě, na světě prostě je. Jde jen o to vytrvat a odolat tomu. Johna Malkoviche jsem tu nepoznal, dokud jsem to neviděl v titulcích. Co se týče atmosféry, pak napětí střídá krása přírody a peřejí. V době Avengerů jsem dlouho neviděl tak čistou filmařinu s originálním nápadem. BRAVO.

Převýchova Cameron Postové (2018)

Chloe má prostě talent. Evidentně se jen tak nějaké role nezalekne. Tady toho předvedla celkem dost na HitGirl z kick ass. Čekal bych větší úvahy a rozbory nad dospíváním a jakousi sexualitou. Nikdy jsem v žádném filmu neslyšel tolikrát vyslovené slovo gender nebo genderová vyváženost. Pokud jde o ten tábor, očekával bych větší jakési zabezpečení. Tím jak film končí, ukázali hlavní hrdinové jeden velký prostředníček celému tomu systému. Mnohem lepší progres byl předveden již ve filmu Zlo mezi námi. I když to není ze stejného soudku.