Chata v horách (2012)

Docela zajímavý nápad. Úvod, společně s Tuckerema a Dalem, měl na to podříznout větev s celým klišé amerických college hororů, no ne všechno se podařilo. Smutné je, že jakmile se divák zorientuje, přestává film fungovat jako horror a napětí prchá mílovými kroky pryč. Celkově docela zábavný film, ve kterém vás ale ničí smrt vůbec nedojme.

Skyfall (2012)

Sice občas na hranici sebeparodie, a vtip je poněkud násilný, ovšem Craig je prostě perla - od šibala Seana první fantastické ztvárnění agenta 007 podpořené výbornou moderní režisérskou prací. Skvěle jsem si to užil a při "úmrtí v rodině" mé srdce zaplesalo. Končí etapa, která z upadající série udělala opět prvotřídní záležitost. Ale kam dál?

Zabiják Joe (2011)

Standardní úvod - ustřelená kolize - efektní krize - zajímavé peripetie - drtivá katastrofa. V přemíře moderních a novátorských stylů působí klasické schéma příběhu nepatřičně a podivně, ale mě se to tak líbí. Bez snahy o co nejrealističtější rádoby realitu...

Bitevní loď (2012)

I když je film prvotně cílený na retardované chovance psychiatrických a vzdělávacích ústavů (hlavní cíl armádních náborářů), dá se občas u snímku uvolnit a užit si chvilku akci bez nutnosti přemýšlet. Ale i tak jsem měl potíže to zvládnout nadvakrát.

Příšera (2004) (TV film)

Docela solidní televizní sci-fi survival, který ve své kategorii a možnostech odvede slušnou práci. Ke třem zas tak moc nechybí.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Willis válcuje Gordona-Levita od prvního okamžiku do konce, takže podle mě špatně zvolený hrdina a logika tohoto cestování v čase je s prominutím obrovská pitomost. Asi nejslabší time-travel záležitost poslední dekády.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Řemeslně skvělé, umělěcky chabé. Je škoda, že pro Jacksona byl původní Bilbo málo hrdinský a tak z něj udělal nerealistickou kreaturu,která potěší málokoho ze čtenářů předlohy (štěstí pro režiséra, že dnes už čte málokdo). Bohužel celý první díl je tak šablonovitý, že jsem se většinu času bavil především efekty, neboť to bylo moje první 3D. Úvod do děje zbytečný, vysvětlovačky ještě horší - zatímco Tolkien věřil svým čtenářům, Jackson moc valné mínění o svých divácích nemá. I tak se těším na pokračování.

Miami Vice (2006)

Nezáživné, nudné, nedá nikomu fandit. Neuvěřitelně dlouhé - asi aby diváka udrželi v naději, že se to zlepší. Za takové peníze jsem očekával záruku čehokoliv, nedostal jsem prakticky nic. Obě hlavní postavy jsou otřesné a zachraňují to sem tam nápadité bokovky. Mít to o hodinu míň, hodnotil bych to jako průměrný díl seriálu.

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Nejde o to , o čem tento film je - záleží na vašem přístupu. O tom, jak jej budete chtít/snažit se vnímat. Je jen na vás, zda to bude rodinné drama, sociální sonda do života, fantaskní dokument, podobenství či sci-fi, Ano, ať už je to co chce, je to trochu podbízivé a v průběhu času nevyvážené. ale ta možnost vybrat si, je v přehršli dnešních vševysvětlujících (a hlavně sebe vysvětlujících) snímků nádhernou možností seberealizace, či sebepoznání,,, moc učený komentář? Nevím, podle mne film pro aktivního diváka.

Jiná země (2011)

Působivé! Jiná Země (nikoliv země) je sociální drama ve stejném kostýmku sci-fi, jako Rambo I. v akčním filmu. Ovšem nikdy v budoucnu nedosáhne puncu klasiky čí kultovky - ať už pro svou lehkou povrchnost, nedostatek invence či neschopností postav dostat se divákovi pod kůži. Přesto můžu s jistotou říct, že závěr je moderní, skvělý a dává celému snímku skutečně smysl a autentičnost. Bylo by škoda kdyby zůstal zapomenut, protože pod vším tím nánosem lehkého nadprůměru dřímá obrovsky silná idea jednotlivce a jeho moci rozhodovat- ať už dobře nebo špatně.