Mission: Impossible II (2000)

kandidát na nejdelší závěr v historii filmu - tady má snad hodinu

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Největší chybou je to, že Peter Jackson si myslí, že Bilbův příběh umí odvyprávět líp než Tolkien... takže z mého pohledu je to epicky tragické. A vše ostatní se na to nabaluje. Třeba se v trojce dočkáme trpaslíka, cudně za keřem kopulujícího s nedospělou elfkou. V tomto svitu měsíce i twilight nevypadá tak strašně... vážně jsem to řekl?

Temný případ (2014) (seriál)

Cary Fukunaga nikdy netočil seriál a nemá páru o tom, jak to má fungovat. Natočil průměrný pilot, na kterém zaujmou především dva zaplacení tahouni a velký hype. Následně se pronudíme k závěrečnému dílu, který nás posadí na prdel. Seriál, který nefunguje jako seriál, je točený jako film a stejně tak by mnohem líp vyzněl, si prostě čtyři hvězdy nezaslouží... Jak si závěrečný díl zaslouží přízvisko démonický, zbytek je v podstatě zbytečný a jalový.

Denní hlídka (2006)

nejhůře hodnotitelný film pro mě... ever. Tak odlišné zpracovaní předlohy (a předsto předstírající, že ne) jsem nikdy nezažil. Antone...Jegore...Kosťo! Dal jsem to po deseti letech znovu a stále to nemůžu/nechci pochopit. Asi Vás mám přece jenom psané mnohem radši.

Noční hlídka (2004)

Těžko říct, jak se má správně mainstreamově zpracovat tato knížka do filmu, já to nevím. Ale bylo to živé, příjemné (hrozivě zjednodušující), zábavné... líbilo tehdy i teď.

Jako za starejch časů (2012)

Průměrná jednohubka, která plácá jedno přes druhé, nic neřekne, ale zabaví.

Nevyřčené tajemství (2001)

Kopie Al Pacina se snaží zachránit kopii Jamese Spadera. To je negativum. Pozitivem je rozhodně prostředí, které proslavilo osmdesátkové horory a dalo jim punc autentičnosti a klasiky. Zbytek je dobré drama, které potěší. Nemám výtek.

Plán útěku (2013)

Můj starý trup se opět trochu napřímil a úšklebek trochu zvýraznil. I musulman je větší přítel než než nepřítel, když jde o společnou věc - a tak to má být. Akce bez snahy o módu a filmově-politickou korektnost - jak mne blaží. A to, že zítra se třeba potkáme každý na jiné straně barikády... who cares? Ta jistota, co z těch (postarších) kluků prýští, mi bohatě vyrovnává potíže se scannery a podobně.spokojenost!

Thor (2011) odpad!

sorry, ani natřikrát jsem se nedostal přes cca 75 minut a nejsem masochista, abych do toho šel znovu jen kvůli závěrečným titulkům. Ačkoliv je to prý akční/dobrodružný(?)/fantasy a tedy moje dá se říct krevní skupina, stejně dávám odpad a žádám o přeřazení do romantický/rodinný/komedie. Než zbylou stopáž, tak to radši Mumii čtverku.