Zabiji Nixona (2004)

Nevím, jestli si z filmu budete něco pamatovat... dejme tomu po půl roce. Pravdou je, že Sean Penn drží celý film pohromadě (no ono se tomu taky ledasco podřídilo). Celkově to hodnotím jako příjemné komorní drama, které jen utvrzuje diváka v tom, že USA nejsou zrovna skvělou zemí k životu. Ten právní systém a vzorce (akceptovatelného) chování je přece jen pro evropana lehce nepochopitelný. Jestli ne pro každého, pro mne určitě.

Terminator Salvation (2009)

Myslím, že přece jen lepší než trojka - rozhodně lepší výběr herců, netváří se to jako parodie a odsýpá to. V čem jsem ovšem zklamaný je celkový obraz. Zatímco oldschooly 1+2 byly založeny na trojici: město - Arnold - honička, nová 4 je spíš válečný akční film než sci-fi jak si ho představuji já. První půlhodina (cca) mě fakticky nadchla a byla rovnocenným pokračovatelem série... pak už to šlo dolů (as usual)

V jako Vendeta (2005)

Docela příjemné, neurážlivé, nějaké herecké výkony, děj i scénář solidní, prostředí a kulisy taky neurazí. akorát závěr nám to krapet degradoval... není-liž pravda?

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Tento film v sobě něco má, ale je to tak obratně skryto, že najít alespoň záblesk dá fakt fušku. O level horší než Spáči, o světelné roky za Tenkrát v Americe. Postavy jsou vesměs nevýrazné, děj plytký, nerozvedený, ačkoliv mám tyto retra docela rád, moc nadšený nejsem. Potěšil mne Channing Tatum a Chazz Palminteri - zbytek bych viděl na průměr. Myslím, že filmu nejvíc uškodila kamera, která od začátku do konce nenašla svůj styl, stejně jako scénárista, kterému spíš než o charaktery šlo asi o to, aby každý odchodil a odříkal to co v předloze (moje představa). Myslím, že tři jsou až dost.

Bílá smrt (2009)

1 hvězda za námět, 2. za prostředí - i kdeyž ani jedno z nich není nijak zvlášť využito. 3. už fakt nevím, za co bych vůbec mohl. Ne, ne - i ty dvě jsou až dost. Po nějakých dvaceti minutách ve kterých se zorientujeme tak, že už vlastně většinu víme, se očekává boost... místo něj se to hluboce propadne a - alespoň pro mě - to přestává být dvakrát zajímavé a napínavé. Řekl bych udělejte si názor sami, ale na druhou stranu - pokud to neuvidíte, o nic nepřijdete.

Pějme píseň dohola (1990)

Film o nás a pro nás všechny, kteří jsme měli tábory rádi a těšili se na ně - je nutné říct, že v několika päsážích je nudný a vleče se, ale stejně tak se někdy vlekl den na táboře i mě. (Btw. tento film mi pustili jako instruktážní, když jsem pak nastupoval jako praktikant). Občas vypadá dost amatérsky, ale i tak. Vítejte zpět prázdniny mého dětství.

Prokletý ostrov (2010)

Konečně blockbuster, který nemá logické chyby od začátku po konec. Sice si taky nevystačí s jedním druhem filmu, ale výjimečně to zas až tak nevadí. Pěkné herecké výkony, velmi dobré prostředí a atmosféra. Tak trochu mi to vrátilo důvěru k hollywoodským filmům. TAKŽE BEZVÁÁÁ

Proroctví (2009)

Takhle se prostě kriket nehraje... s bídou 3. Opět další slepenec stylů, který nedokáže upoutat - když už se člověk začne vžívat do mystery tak z toho udělají thriller a ani u něj dlouho nezůstávají... člověk co jim schválil prachy na počítačové efekty se poté musel mlátit do hlavy. Jsou úplně zbytečné a kdyby tam většina nebyla tak pochybuju, že by kvalita filmu šla dolů.

Soudný den (2008)

Solidní béčko, které byste si neměli pamatovat kvůli ději - protože některé scény jsou skrznaskrz dementní - ale kvůli prostředí a maličkostem, které občas nadmíru "zafachají". Když přetrpíte tu blbku co to vede, tak se s tímhle filmem dá docela dobře bavit.

Domina (2010) (TV film)

Ne zrovna povedená česká kriminálka. Co se mi líbilo - herecké výkony spíše kladné, postavy některé výborné (bohužel ale jen 30 minut, pak šly veškeré charaktery do šedi), nemusel jsem sledovat č(c)ákance krve, detaily lámaných kostí a podobné rekonstrukční nesmysly. Co se mi nelíbilo: VladD se při titulcích mihne u hřiště a MichD mu pak celý film říká Muríňo... ach jo, vůbec nic jsme se nedozvěděli o soukromí vyšetřovatelů ani vyšetřovaných... to mi přijde docela slabé, ty časy telefonátů(?), a probůh TY ROZDĚLENÍ OBRAZOVKY - to jste jako viděl kde pane režisére? (počítám, že odpověď by asi byla: to jsem odkoukal z amerických kriminálek, protože osobitost s tím mám poněkud problém.) ZÁVĚREČNÉ RESUMÉ PŘED TITULKY: ta osoba je žalovaná, ta né, ta jo, ten případ se neřeší, ten jo - všechny osoby i skutečnosti jsou smyšlené. To je závěr na odpad!