Dostaň ho tam (2010)

Na tento film sa dostal viacmenej náhodou (treba ale povedať, že neľutujem). Povodný zámer bol Kick-Ass, avšak po nečakanej zmene premietacich časov som výber musel prehodnotiť. Aj ked som mal mierne obavy musím povedať, že som sa veľmi dobre bavil. Dalo by sa povedať, že humor je pravím opakom svojho inteligentnešieho brata z Kopačiek. Tu sa vsádza na alkohol,sex a drogy a uletené situácie sa viac podovajú na Hangover ako na svojho predchodcu. Aj napriek svojmu obsahu humor neschádza do trápností či nechutností "teen" rangu a hlavne časť s Jeffreym je solídnym útokom na bránicu. 70%

Velkej biják (2007) odpad!

Pozeral som to asi 10min (v televízii) ale aj minuta bola dostačujúca na to, aby som mohol konštatovať, že je to nepozerateľné. Nebudem sa opakovať, platí to isté ako pre Disaster Movie.

Solomon Kane (2009)

Potenciál by to malo. Zaujímavá predloha, postava a casting Solomona Kanea, dobré exteriéry, slušný vizuál a temná atmosféra. Avšak film ako taký nemá ťah. S divákom za celé jeho trvanie ani nepohne (možnoaž na ten masaker v lese). Chýba tomu hlbšia charakterizácia a pozadie hlavnej postavy. 5 minútove zhrnutie v podobe "Bol som zlý a rohatý chce moju dušu. To mi nevyhovuje, tak budem sekať dobrotu" nie je postašujúce. Príbeh neobsahuje nič, čo by bolo vic zaujímavé a tak všetko ostáva na akcii. Tá je dobrá no až natoľko ma nestrhla (až na spomínanú scénu v lese) a nie je jej toľko ako by človek očakával. Takto len priemerná akčárna na zabitie sobotného popoludnia, no v zručnejších rukách by to mohol byť celkom zážitok.

Šťastlivci (2008)

Príjemne, nenútene, ľahko plynúce. Nic výnimočne, ale celkom oddychové dielko na vypnutie mozgu po náročnom dni. 75%

Robin Hood (2010)

Aj ked to robím nerád, musím povedať, že tentoraz ma duo Scott-Crowe dost sklamalo. To je dokonale recyklovaný produk, ktorý by nikto od tejto dvojice nečakal. Aj ked zápletka je celkom inovatívna (v takomto prevedení tu Robin ešte nebol), u večšiny scén sa človek neubráni pocitu deja vu, čo zo sebou berie aj hlbší prežitok z filmu. Tento fak by nebol sám o sebe až taký závažný a ani pomalšie tempo filmu mi nijak zvlášť neprekážalo. Čo ma však najviac sklamalo bolo prehupnutie do druhej pomovice snímku, kde dej začínal naberať na naivite, patetickosti a prílišnej idelalizácii. Záverečná bitka, ktorá by mala byť vrcholom filmu mi tak pripadala až príliš umelá a strojená. Kostnerov RH sa sa aspoň na nič nehral, čo sa o tomto počine povedať nedá. Sorry Ridley toto si prepískol.

Iron Man 2 (2010)

Pri Iron Man 1 som sa skvele bavil a k 2ke som najmä po prečítaní tunajších komentárov pristupoval obozretne. Kinu som sa z dôvodu dabingu snažil vyhnuť, ale nejako som neodolal a dobre som urobil. Iron Man 2 pre mňa stelesnuje perfektnu oddychovu záležitosť (aj keď len povrchnú). Užil som si to viac ako 1ku a to ma ešte zo začiatku dosť iritoval dabing. Skvele obsadenie a stvárnenie na čele s Downeym Jr.. Konverzačky sú vtipné a nenudil som sa ani na minútu. Nedostatok akcie až tak nevadí, aj keď záverečný "Boss fight" je trestuhodne nevyužitý. Napriek občasne slabším momentom som z kina odchádzal maximálne spokojný.

Ip Man (2008)

Ip man neobsahuje žiadne hlbšie filozofické myšlienky (aj keď sa o to snaží) často spájane s kung fu (to už fearless na tom bol lepšie) ani nijak prepracovanejší dej, či charakteri postáv. Ip Man je čiste o bojových scénach, ktoré su skvele spracované, prehľadné a napínavé. Film má celkom solídnu atmosféru aj keď tá je z prevažnej väčšiny tvoréná prítomnosťou vojnoveho konfliktu a následného napätia medzi číňanmi a japoncami. S kľudným svedomím možem konštatovať, že som si film užil, ale na vyžšie hodnoťenie mu ešte kus cesty chýba. Slabšie 4*.

Julie a Julia (2009)

Film je celkom príjemne ladený s občasne humorným nádychom. Trpí však na jednu veľkú chybu. Na počin s tak jednoduchým príbehom, slabou dynamikou, nevýraznou zápletkou a malou výpovednou hodnotou je roztiahnutý na nekresťanské 2 hodiny stopáže. Pri takých 90 minútach by som si to vedel predstaviť, ale takto som už po prvej hodine začal poškuľovať po hodinkách a 30 minút pred koncom som sa už vyložene nudil. Dej je príliš statický aby si dokázal udržat divácku pozornosť celu dĺžku filmu. Meryl a Amy boli fajn a jedlo vyzeralo tiež veľi chutne (človeku až vyhladne). Nečakal som veľa , ale čakal som viac ako som dostal.

Mentalista (2008) (seriál)

Povedzme si to na rovinu. Jediné, čo drží tento seriál mimo vôd priemernosti je Postava Patricka Janea. Jeho na prvý pohľad nadprirodzené schopnosti čítať v ľuďoch ako v otvorenej knihe, neortodoxné metódy riešenia prípadov, laxnejší prístup k zákonu, správna dávka drzosti, nedostatku taktu a dobrácka povaha robia z tohto policajného konzultanta motor celého seriálu a dôvod, prečo si každý pondelok sadám k obrazovkám televízora. Ostatné postavy su len figúrky pomahajúce Janeovi ako terče inteligentných žartíkov a ako určitý druh asistentiek pre kúzelníka. Potom tu je už je len tá šedo-šedá šed všetkého naokolo. Niekto si možno povie, že jedna postava je na 4* málo a za normálnych okolností by som s ním nemohol nesúhlasiť, ale Jane poskytuje dostatok humoru a nadhľadu za všetky zvyšné postavy (u mňa osobne má hviezdičiek 5).

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

Zo začiatku to bolo celkom vtipné a zaujímavé. Tak trochu iné a strelenejšie poňatie vedy. Škoda len, že postupom času sa humor a invencia vytráca a nahradzuje ju nuda a trápnosť (zaujímavé experimenty nahradzujú trápnosti typu "ktoré jedlo sa dá rychlejšie zjest", ztvárnené ako nechutné žranice). Keď to teraz vidím v telke proste prepnem kanál.