Mrtví jako já (2003) (seriál)

Tak tolik chyb už jsem dlouho neviděl. Seriál má nápad celkem dobrý začátek, ale pak se utápí v nonsencech a snaží se je občas plytce vysvětlit. Neodpustím si pár z nich vypsat: 1.Jak mohou vzít duši někomu, kdo je prostě nedostupný (ostrov, ponorka...co já vím) 2.Proč lítají brát duše někdy i daleko z rajónu, když jsou tam jiné smrtky? 3.Podle seriálu vypadají pro smrtelníky jinak! Tady by to bylo na hodně poznámek 4.V jednom díle malej kluk vzal duši králíkovi!!! To jako smrtky berou duši i !všem! zvířatům?No tak? 5.Jak si scénaristi představují, že jim smrtky nezestárnou když budou dělat další série? 6.Pokud se duše nemohou ničeho dotýkat, jak si mohou sedat na lavičku? 7.Potom co vyjde duše z těla, tak si s ní povídají a odvádějí jí. Jaktože se jich nikdy nikdo nevšímá když jsou pro smrtelníky viditelní.... 8.V jednom díle matka(Joy) říká jakou měla brutální a perfekcionistickou matku, pak přijede na návštěvu a je rozverná, duchařská a volnomyšlenkářská koukám, že jsem se trochu moc rozepsal, ale určitě bych mohl pokračovat... Škoda. Ovšem komu nevadí nelogičnost, tak ho to bude nejspíš bavit.

Havana blues (2005)

Celkově na mě film působil jako dobře udělaný, ale z podivného důvodu jsem se hrozně nudil. Asi tím, že hudba nebyla nic moc, poselství mi unkalo, závěrečné rozhodnutí hrdiny, taky nepochopeno. Asi škoda dobrého potenciálu. Ovšem je to jen můj názor.

Sametová extáze (1998)

Škoda slabšího závěru glamrockové šou. Mí oblíbení herci jsou veleúchylní.

Hellsing (2001) (seriál)

Animace a hudba jednoznačně kralují tomuto seriálu, ale... Hudba není používaná nejšťastněji ve vhodných situacích. Jedna z hlavních hrdinek je místo proměny v novou nabušenou upířici proměněna v uřvanou (omlouvám se) husu. Upíří se prochází ve dne jak kdyby se nechumelilo. Efektivní kouzla upírů vypadají vymyšleny s papírkem (tripem) v puse. A nebyl to zrovna dobrej trip. Ne, ne a ne, pokud se týče japonských anime-seriálů, rozhodně bych brousil jinde. Tento ke zdařilým patří rozhodně jen a pouze skvělou animací.

Venkovský učitel (2008)

Nuda prýští z celého snímku. Pokus o homosexuální tématiku totálně kolabuje na přeceňovaném Liškovi, který je dobrý pro komedie, ale nic jiného zahrát neumí. Známka punku je jediná písnička, která na venkově frčí (byla tam asi třikrát). Jediné co se dá pochválit je asi kamera, ale pro mně je vždy nejdůležitější scénář a herecké výkony a ty jsou bídné.

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Tato hraná parodie na anime je plná nonsensů a prvoplánových scén. Skor nic zde nedává smysl (tzn. můžete si neustále pokládat otázku: Proč takto reaguje?Proč má najednou zombík superschopnosti?Proč...) .Herci jsou mimořádně špatní. Pakliže ostatní hodnotitelé dokázali dokoukat tento výsměch až dokonce jsou u mě masochisti. A to naopak filmy tohoto ražení zbožňuji. Ale jen tehdy kdy ctí alespoň základní pravidla logiky.

Mechanik (2004)

Tomu se říká absolutní herectví. Jen mě tak napdalo estli Baleovi nepřišlo líto, že s Nolanem nedělal už na Mementu, tak si za každou cenu (totální vyhladovění) něco podobného chtěl střihnout.

Carnivale (2003) (seriál)

Právě jsem dokoukal 24 vynikajících filmů. Dvě výborně vykreslené dějové linie pozvolna směřují ke katarzi odvěkého souboje Ďábla s Bohem.

Podfukáři (2004) (seriál)

Po shlédnutí 4 série by si seriál zasloužil srazit jednu či možná dvě hvězdy dolů.