Poslední eskorta (1973)

Jak za dva dny vynahradit 18 letému mladíkovi 8 let ve vězení, které si má odkroutit více méně neprávem. Svět je nespravedlivý, ale bohužel to tak zůstane.

Mys hrůzy (1991)

Bravurně natočený psychothriller, který dokáže diváka solidně vystresovat.Trochu mi vadila mírná nadpřirozenost De Nira, ale právě to mírně odklání film od psychothrileru k hororovějšímu vyznění. Jak kdyby byl De Niro skutečně trestající pekelník. Nikdo není bez viny.

Dospívání po americku (1993)

DeNiro je skvělej hajzl a DiCaprio je touto svojí velmi dobře zahranou rolí objeven pro svět filmu. Malý záblesk si tu odehrál i Tobey Maguire. Je to film o nenávisti, maloměšťáctví a touze po útěku.

Skvělí chlapi (2000)

Neotřelý příběh stárnoucího profesora s jeho přes 2000 stránkovým románem, jež kdysi měl být 10x menší. Ze své předešlé slávy nelze žít ovšem věčně, a takový člověk se musí probudit. Oním pomyslným otevřením očí se mu stává vyjímečně nadaný a ulhaný žák, rozchod s manželkou, příjezd jeho ne-zrovna promiskutního editora a přítele, těhotenství jeho přítelkyně a rektory univerzity a ještě spousta dalších povětšinou tragikomických aspektů.

Zahraj to znovu, Same (1972)

Jeden z ranných allenovských filmů se spoustou odkazů na Casablancu. Diane Keaton je okouzlující a není divu, že se do ní tenhle neurotik zamiloval. Jenže dívka snů je vdaná a tak film končí tak jak začíná - casablankovsky. Dle méhomíně ovšem jeden ze slabších filmů, který mi přišel bohužel málo vtipný.

Příběh z Bronxu (1993)

Nejde zde čistě o další gangsterku, i když jí režíroval (jako debut) DeNiro a hlavní postavou, hned po vypravěči C´, je mafianský boss Sony. Je to takový výchovný film (v dobrém slova smyslu) o klukovi z Bronxu, který se musím vypořádat s prostředím a předsudky, ve kterých žije. K tomu mu slouží 2 učitelé: Otec,poctivý pracující a hrdý chlap (R.DeNiro) a právě mafianský boss (Chazz Palminetri).

Warriors (1979)

Velmi dobrý film. Cesta domů ze srazu gangů v New Yorků se někde může protáhnout až do rána. Warriors (gang z Coney Islandu) byl křivě obviněn z vraždy a začíná hon, který nekončí pro každého zrovna příjemně. U tohoto filmu hodnotím především uvěřitelnost děje bez orgasmálních explozí všeho kolem s jemnou komiksovou stylizací. Čistá bitva s hrdinou, kterého si můžete oblíbit:-).

Beowulf (2007)

Kde je nějaký nápad? Proč musí být všechno udělané počítačem a všichni pak vypadají jako voskové figuríny? Proč hoří kamení? Proč je to nuda až na pár bitek? A dámy a pánové byli jste někdo v Dánsku? Robert. Z. rozhodně ne. Tahle země je poměrně nudná placka a vždycky (i 500 AD) byla. Takže žádné strmé srázy, žádné velkolepé jeskyně! A ještě k tomu tady není skoro nikdy sníh (kór 500 AD kdy bylo teplejší klima). Kam se poděl nápaditý režisér?

Kin-Dza-Dza! (1986)

To si nemůžete představit, to si musíte vyzkoušet. Originální,pro někoho možná pomalejší, sci-fi utopický ulítlý ruský snímek. Možná časem napíšu víc,ale zatím nemám slov:-) Ku Ku