American Hero (2015)

Konečně o někom o kom se dá říct, že je a zároveň vlastně vůbec není anomálií svého druhu.. Uvěřitelnější než celá armáda X-Menů. 70%

Cowspiracy - Klíč k udržitelnosti (2014)

Lidsto vyrábí jídlo, které by nakrmilo skoro 15 miliard lidí. Přesto jedna miliarda hladoví. I v těchto zemích se jídlo dává jako krmení pro dobytek, z kterého se masem krmí ti bohatší. Při výrobě masa vzniká mnohem více CO2 než je doprava na celé zemi. Spotřebovává se obrovské množství vody. Ničí se obrovské plochy lesů pro pastviny. Až mě ty čísla vyrazily dech. Člověk huntuje planetu mnoha způsoby, ale zvířecí zemědělství je mnohem ve všem převyšuje. Režisér Kip Andersen zde otevírá opravdu vážné a zásadní otázky pro blízkou budoucnot lidstva na této planetě. Měl by každý vidět a mrknout do vlastního svědomí, co vlastně chce.

Kobry a užovky (2015)

Režisér Jan Prušinovský(Okresní přebor, Čtvrtá hvězda) dále dokazuje, jak si umí skočit od komedie i k vážnějším tématům, aniž by to ztratilo nasazenou laťku. Film Kobry a užovky ani tak nevypráví, spíš vás jen nechá nakouknout do osudů dvou bratrů v roli Hádků, kteří zde působí, jako by se pro tyto role narodili. Schválně říkám, že tento film pouze ukazuje. Ke konci mi připadalo, že mě tam něco chybí, něco, co mě má dovysvětlit nebo říct. Režisér se tak nějak vyhnul vlastnímu názoru či postoji, ale proč ne. Právě, že nechává postavy plynout životem a sám do nich nezasahuje. Tímhle mě ukázal, jak české sociální drama udělat trochu jinak. Pochvala. 80%

Marťan (2015)

Viděl ve 3D a příjemné překvapení. Vizuálně úchvatné (od Ridleyho jako vždy), akorát vědecké, akorát napínavé a vtipné, což bylo to překvapení. Tentokrát žádná vážná orchestriální hudba, ale disco pecky z dob minulých, které se hlavní hrdina musel naučit snášet. Odlehčené scifi, ve kterém se tentokrát nebrečí, ale příjemně plyne ...Tu bramboru si posypu vicodinem a nikdo mě v tom nezabrání. 90%

Zatímco spíš (2011)

Zvrhle, upřímná výpovědˇ o té dnešní patologické společnosti. Hlavní postava má jedinou motivaci. Stále existuje způsob, jak být šťastný. Stačí ho najít.. zatímco spíš. Skutečně perfektní film pro ženy před spaním. :) plus za hudbu. 80%

Dokonalý trik (2006)

Já vím, tos ještě neviděl, to už je starý pitomče. Viděl a zjistil o co jsem nechtěl přijít, o ten první dojem. Celý film je jedno kouzelnické představení s výborným Hughem Jackmanem a Christianem Balem, ve kterém snad ani nechcete prozrazovat řešení. Přejete si být klamáni. Příběh ve kterém je každé další číslo na hranici života a smrti. Zpěvák David Bowie v roli tajemného Nikola Tesly už je jen třešnička na už tak skvěle upečeném dortu mistrem Christopherem Nolanem. 90%

In Your Eyes (2014)

Co je více lákavější než vdaná žena a týpek v podmínce.... Zajímavej nápad jakéhosi videopřenosu, ne s Janem Rosákem, ale dvou mladých Američanů. Bohužel hezkých, sladkých Američanů. Roztomilý Jižan, kterej má jen smůlu, protože je takový pako, tak stále nemá peníze a jeho kamarádi jsou rváči a kriminálníci. O dvě časový pásma vzdálená bleděmodrá brunetka, co si vzala doktora, protože doktoři to za vás všechno vyřešej. Ne moc zajímavý. Jednoduchý a hezký. Má to samozřejmě vzbudit lítost a přejícnost těch dvou na pravou lásku, kterou si zasloužej. Zajímavější by bylo v roli hrdiny obsadit někoho postiženýho fyzicky nebo duševně nebo někoho s extrémní obezitou, alespoň na jedné straně. Jenže k tomu by si asi rozhněžněná náctiletá divačka nebo divák nechtěl(a) dělat vztah ani na tu hodinu a třičtvrtě, že. A tak sledujeme předvídatelnej příběh, kterej má pár jasnejch zásahů. Kdy budou mít konečně virtuální sex, kdy konečně někoho zavřou do blázince, kdy se ty dva sakra už sejdou. Kdyby to měla bejt fakt komedie na konci by se těm dvoum rozletěla hlava, protože by zafungovala zpětná vazba, kterou znáte z mikráků z koncertů či volání do tv věštkyni s prosbou, co dál se životem, protože ten film má ještě hodinu a půl. Kdyby to mělo bejt psycho drama, k tomu vlaku na konci by doběhl pouze jeden. Tohle byl nápad někoho na csfd a byl lepší než ten podle tvůrců a tak z toho vznikla teenage, mutant, fantasy pohádka. Hejbe se to jen posledních 15minut, zbytek je jak stojící vzduch v supertropickejch teplotách. Ve srovnání Dům u jezera byl pro mě o třídu lepší i když tomu csfd hodnocení neodpovídá. 45%

Divoké historky (2014)

Šest absurdních povídek ve dvou hodinách. Ani jsem nestihl mrknout a obě hodiny byly pryč. Celou dobu sledování jsem měl otevřenou pusu, jen chvílemi jsem něco žvatlal o hustotě materiálu na kterej jsem civěl. Neotřelé, trefné, argentinské, výborně natočené, výborně zahrané. Někdy prostě nemůžete zdlouhavě něco vysvětlovat. To musíte vidět nebo prožít. Doporučuju. 90%

Infini (2015)

Infini je vzdálená planeta, na kterou vás ve 23.století přesunují za účelem těžení jakési minerální vody. Dobře hoří, určitě lépe než vaše vlastní výfuky. Na začátku vám to hezky všechno vyvoslí v pěti minutách a pak už se jde do akce. Něco se zvrtne a minerálka není minerálka, kolega s bouchačkou není váš kolega, ale naštvanej epileptik, co vám chce urvat hlavu. Tímto se zmítá celý tým hrdinů se zákonem:"přežije pouze nejsilnější". Film působí trochu jako videohra s obtáhnutými scénami ze slavnějších scifi filmů. Dostaneš briefing a konej. Po určité době uhádnete ze kterého filmu nápad na tuhle nebo onohu scénu byl. Hlavně film Věc a hutná atmosféra z Aliena smíchaná s Doomem. Na konci je sice zvláštní obrat, ten ale může na některé diváky působit spíš jako ztráta tempa či zájmu. Dost schazování. Je to scifibéčko s nízkým rozpočtem a rejža z toho vymačkal co se dalo, studiový kulisy vypadaj výborně a doplňují chvílemi velmi hustou atmošku. O zbytek se postarali méně známí herci, kteří museli hrát doslova o život, protože vizuálních triků zde moc není. Kdybych to měl někam zařadit po bok podobným scifibé filmům jako Černočerná tma nebo Dante 01. Zařadím ho bohužel na konec pořadí. 60%

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Úchylárna jak má bejt. Co tvůrci načli v prvním díle, dokonali zde dokonale. Oživlí Nazi-zombie jsi to tentokrát rozdají se Soviet-zombie a opět nechybí hektolitry krve, rozštěpený lebky, vytahaný střeva, vyrvaný srdce, prostě všechny orgány všude je né tam, kde maj bejt. Nevkusný vtípky a perlička na závěr..konečná scéna mě dostala do kolen. Tohle snad není možný. :D Na zombie krvák originální a velmi zábavný. **** 75%