Její tělo (2023)

Smutný osud, před kterým nelze utéct. Nadějná sportovní kráska s punkerskými sklony zabojovala a v konečném smíru s rodinnou se rozloučila. Filmově spíše zklamání, protože tam byly osudové okamžiky, které se nepodařilo více emočně prodat. Postavy jsou ploché odkázané přiléhavě na její tělo, které má Germani vskutku krásné bohužel také povrchní. 55%

Survivor Česko & Slovensko - Série 3 (2024) (série)

Tady se někdo hodně přepočítal na castingu. Jak se píše obecně na diskuzích, většina těhle influencerů, tiktokerů, jůtuberů, rádoby celebrit by nevydržela ani měsíc chodit do normální práce, natož se koupat v písku a jíst misku rýže denně. Nakonec cesta za vítězstvím pro těch pár jedinců, kteří jsou ochotni mimo konfortní zónu si tohle protrpět bude snažší. Ubrečenej zbytek, kterej hledá výmluvy, co nejrychleji utéct a okatě vzdává soutěže je trapnost do televize nohy volající. Hvězdu za Mikysku, kterej z toho aspoń dělá řiť. Přidám boží koment od noname uživatele z diskuze: ´´Ostrov hledá možnost odjed domů.´´ :D

Diamanty jsou věčné (1971)

Trochu vleklá rozlučka s legendárním Connerym ve službách her Majesty. Komická scéna s Lanou Wood, která si svůj šťouch s Bondem za 5 tisíc dolarů neužila, když byla rychle vyhozena padouchy z hotelového pokoje, ke svému životnímu štěstí tam byl bazén. Konspirační teorie o tom, že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci je zodpovězena, dvojička zabijáků Kidd a Wint s potměšilými úsměvy a konečně sám Blofeld s jeho hromadou dvojníků včetně náhradní kočky. :)  60%

Kosmonaut z Čech (2024)

Carey Mulligan bude prcat hubeného Sandlera možná až v jiným vesmíru a pavouk Hanuš se na to bude dívat. Meditativní rozprávka nad smyslem bytí v prostoru a času za chrčení rozbitého vesmírného záchodu z Dubčekovi éry. 55%

UFC 299: O’Malley vs. Vera 2 (2024) (pořad)

Fantastickej Pereira, kterému stačilo na polské zvířatko pouze minuta. Pěkná válka Denis-Poirier a vítězný Maddalena s frakturou ruky od prvního kola.WOW

31. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2023 (2024) (pořad)

Každoroční evergreen o předávání cen v křečovitém módu neustálého spěchu. Žádná uvolněnost, máte pocit, že by stačilo jen hodit titulky o vítězích a hromady děkovné řeči namluvené AI pro sponzory. Nejšťastnější chvíli měl profík Vláďa Smutný a nejsmutnější chvíli si zkazila ruská výtvarnice se svojí přednáškou o ženách, které jsou v moderní společnosti nechutně tlačeny do výběru mezi profesí a dětmi. Přišlo mi to jako zoufalé volání do mlhy stoupající pěknou dobu ze stolečku a pak to dolehlo už i na rejžu, ostudný moment, za který si Daria Kashcheeva mohla sama.  Ceny úspěšně trefeny technické obory pro Bod obnovy, top seriál Volha, Bratři proti nedemokratickým režimům úspěšně vyslány za hranice a excentrická Peková, která si skutečně užila slávu, jak zde, tak v cenách kritiky.

A máme, co jsme chtěli (2023)

Těšil sem se díky obsazení na třaskavý večírek  s hromadou satiry okolo politiky a národností a přísná babička Holubová tomu celkem dobře nahrávala v prvních rýpavých náznacích, jenže po zjištění utajované skutečnosti se vztahy rozhádají a postavy se neuroticky přemístují z pokoje do pokoje a z židle na židli, dítě si po všem maluje a celé to smutně a bez energie vysmrádne v poslední československý večer. Společenských témat se to dotkne, ale nikam se to odvážněji nepouští. V pár chvílích mě přišlo, že se improvizovalo a v dalších se filmaři zbytečně utápěli v kamerových záběrech prožívání postav. Bohužel z toho bylo celkem 101 dlouhých minut. 45%

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Slabší díl bez Conneryho, kterého nahradil urostlý Lazenby s hranatým obličejem. V mdlém počátku Bondovi naservírují tolik děvčat, že tu všichni zapomněli na jakéhosi padoucha. Ten se v objeví se svým švýcarským oddílem olympioniků na bobech a lyžích v druhé polovičce, kde si to rozdají na svazích Alp. 50% + hudební motiv J. Barry, píseň: Louis Armstrong - We Have All The Time In The World

Oscar 2024 (2024) (pořad)

Tentokrát celkem poklidný večer s pár povedenými vtípky jako např. dokumentární série Jurský park/svět a Spielbergovo kroucení hlavou, nahatý hranáč John Cena, narážka na dávný boj Batmana vs. Mr. Freeze a Tučnák, když se na pódiu sešel Arnold s DeVitem a v hledišti je přísným pohledem přeměřoval M.Keaton. Kimmelova facka na twitterovou poznámku od Trumpa a v neposlední řadě pejsek z Anatomie pádu čůrající na hollywoodskou hvězdu Matta Damona. Ceny byly předány v drtivé většině tam kam se čekalo. Největší množství samozřejmě obhájil Nolan s Oppenheimerem a poté Chudáčci. Ostrouhali Zabijáci rozkvetlého měsíce, což možná sama hvězda Leo tušil a v hledišti nebyl nikde vidět. Jediné dvě položky byly na vážkách a to animovaný film, který jsem osobně dobře odhadl v podobě posledního díla japonského mistra ze studia Ghibli a hl. ženská herecká role, kde se přetahovala Stone a Gladstone. Opět osobně o parník Stone z Chudáčků, kde předvedla fantastický a fyzicky náročný výkon v přeměně v emancipovanou ženu ve zhýralém světě z předminulého století oproti posmutnělé indiánce Lily, která to odehrála především zasmušilým pohledem. Sázkové kanceláře v posledních dnech překvapivě favorizovaly právě druhou jmenovanou avšak můj tip se stal skutečností. Jorgos Lanthimos má neuvěřitelný talent utvářet oskary v ženských hereckých rolích.

Šťastné a krvavé (2023)

Trpajzlíci vám vlezou všude, naserete je a nemáte kašičku, je zle. Seveřani rádi zhmotňutí své kouzelné bytosti a ještě lépe s příměsí bloody mary. V tomhle případě se moc děsu ani nechutných zabijaček nedočkáte. Přecejenom hrají v tom děti a ani Brown ani Martens si nedovolili useklé genitálie či vytrhané střevní ústrojí. Upozorním jen, že se při natáčení nestalo nic žádnému liliputovi. 45%