Úkryt v zoo (2017)

Další z mnoha na pravdě se zakládajících osudů lidí, kteří i v dobách nejtemnějších nasazovali své životy pro pomoc bližnímu. Manželé Zabinsti byli skutečnými hrdiny své doby. Velmi dobře natočený hold jejich osobám, který však nikdy nedokáže přenést autenticitu reálných hrůz, které museli zažívat.

Zápisky o skandálu (2006)

Výborný nápad spojit Judi a Cate do hereckého dua. Těm dvěma jsem jejich posedlost věřil každou vteřinu. Možná až přespříliš jsem se nechal strhnout jejich výkonem, což mělo za následek, že dějová linie byla u mne upozaděna. To však hodlám v brzké době napravit.

Mozaika - Meet Olivia Lake (2018) (epizoda)

První díl, koncepčně dost vyhraněná seznamovačka. Podvědomí mne ovšem dává tušit, že tohle byl nemastný, neslaný začátek něčeho velkého. Ty postavy co jsou nyní na šachovnici rozmístěny si o to přímo říkají.

Dočasný domov (2013)

I když je Dočasný domov vlastně velmi smutným filmem, měl jsem u něj celou dobu strašně příjemný pocit. Ten pocit vycházel z vřelosti z uvědomění si, že na světě stále existují lidé, kterým nejsou ti druzí lhostejní a kteří navzdory svým velkým osobním traumatům nacházejí sílu bojovat s těmi cizími.

Zabití posvátného jelena (2017)

Šílená, krutá, krásně natočená psychárna jdoucí proti všem konvencím. Sophiina volba ve které je tentokrát nucena se angažovat celá rodina. Dokonalý pohled na rozklad jednoho harmonického býť trochu robotického vztahu na samotné atomy strachu a beznaděje. Odtažité, pomalé, do mozku se vrývající demonické obrazy.

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Romantická jízda dvou outsiderů za vysněným životem. Útěk ze stereotypů dvou nestereotypních týpků, kteří mně strašně bavili. Mix černého humoru, dramatu a ano i té všemu se vymikající romantiky.

Lola běží o život (1998)

Osmdesáti minutový hudební klip, který díky všem možným vychytávkám nedokáže nudit.

Evo, vdej se! (1983)

Hořkosladký příběh mladé učitelky a její první karamboly v oblasti vztahů, zaměstnání a socialistického zřízení. Pro mne se nejpůsobivějším momentem filmu stal dekolt soudružky učitelky.

Veronika (2017)

Ne tak pevně usazené jako pro mne jiné, koukatelnější duchařské horory. Strašící pasáže jsou ještě vcelku v pořádku, vata mezi tím je ovšem poměrně přihlouplá, nudící. Možná tomu měla ve finále dát glanc ta true story, to by jste ovšem nemusel hodinu a půl před tím cítit v ústech pocit velkého zmaru.