• Krátkometrážní

Slib (2014) odpad!

Je zcela mimo moje chápání, jak může být tento film stále v červených číslech (28. 7. 2014). Slušně řečeno mě velmi nepotěšil, sprostě řečeno je to příšerná sračka (nehovořím o tématu, ale o zpracování). Fascinuje mě schopnost lidí najít hluboký význam absolutně ve všem. Ne, toto není žádná generační výpověď. Ano, mládež pije alkohol a dělá chybná rozhodnutí, ale zabít na popud své přítelkyně člověka opravdu není na pořadu dne každý den. Velmi nevydařený pokus o děsivé drama a rozhodně ne film pro "kultivovaného" diváka. Největší zklamání LFŠ 2014.

Parádně pokecal (2014)

Parádně pokecal je dobrý vtipný film, který má šmrnc. Dávám pět. (Viděno vareálu LFŠ 2014.)

Ztraceni (2004) (seriál)

Jakmile má něco nálepku 'kultovní', mám z toho strach a nechci to vidět. Zřejmě proto jsem se ke sledování LOST dostala až v roce 2014. Odměnou mi byly necelé dva měsíce se šesti sériemi a hrdiny letu Oceanic 815. Nebýt posledního dílu, který mě hodně (ale hodně) rozzlobil, bylo by to za 5.

Zahřívací kolo (2006)

David Nicholls je po H.CH.B. můj nejmilejší spisovatel a proto mi trhá srdce, že všechny filmové adaptace jeho knih stojí za nic. Tak aspoň ten soundtrack!

Skandál (2012) (seriál)

Shonda. Co víc dodat. Akorát se mi moc nelíbí koukat na Ellis a Thatchera Greyovi. Někteří herci patří opravdu pouze do GA. // Update Jan 2015: S04E10 RUN - nejlepší epizoda celého seriálu, který sice ještě neskončil, ale už teď to můžu s klidem sdělit světu!

Perníkový táta (2008) (seriál)

Měla jsem to 'štěstí', že jsem Breaking Bad začala sledovat až po odvysílání finálové epizody a mohla jsem si tak vychutnat nejlepší seriálový nonstop maraton mého dosavadního života. Tleskám, smekám, pláču, křičím. Bravo.

Velký Gatsby (2013)

No..jeden z nejlepších soundtracků ever.

Sophia a Richie (2012)

Nejradši mám filmy, po jejichž shlédnutí mě zaplaví intenzivní (avšak pomíjivý) pocit štěstí a radosti ze života a touha obejmout všechny mé blízké a říct jim, že je mám ráda. Tenhle je jedním z nich a díky za něj.

Hořící keř (2013) (TV film)

"Bez jeho činu by Češi byli jiným národem." (Agnieszka Holland)