• Krátkometrážní

Výchozí bod (2014)

Proboha (!), je tohle jeden z nej_____ filmů, jaké jsem kdy viděla? Where were you.

Padesát odstínů šedi (2015)

Nejdřív jsem si říkala, že se snad ani nebudu vyjadřovat, aby na mém profilu nebyly stopy po tom, že jsem TOHLE viděla. Ale pak jsem si všimla, že to zhlédnul i verbal a přestala jsem mít obavy. ;) Já bych chtěla ocenit hlavně soundtrack, konkrétně Salted Wound (SIa).

Olive Kitteridgeová (2014) (seriál)

Baví mě, jak se k těm nejlepším věcem dostávám úplnou náhodou. Několik posledních dní jsem se věnovala filmografii Zoe Kazan a narazila jsem na tenhle poklad. Po mojí nejmilovanější Mildred Pierce je tady HBO Miniseries s další ženou v hlavní roli. Olive Kitteridge. Navenek zlá, cynická a bezcitná, uvnitř milující, citlivá a empatická. Přesně jako já, haha. S dost velkou pravděpodobností jsem téhle minisérii propadla právě proto..ale ne. Je to prostě 'objektivně' zcela výjimečné dílo, které vzalo mých seriálových TOP 10 útokem. “She didn't like to be alone. Even more, she didn't like being with people.”

Palo Alto (2013)

Palo Alto. Tenhle film ode mě dostal 'jenom' čtyři hvězdy, přesto na něj ani po půl roce od zhlédnutí nedokážu zapomenout. Nevím proč a ani vědět nechci. Underrated.

Sia - Elastic Heart (2015) (hudební videoklip)

Od kdy se tu dají hodnotit hudební videoklipy?! I když pravda, v tomto případě se v podstatě jedná o krátkometrážní (auto)biografický snímek, resp. trilogii, jak sama Sia avizuje zde: https://www.youtube.com/watch?v=iVJtWWH2qWk. Sia je moje VŠECHNO.

Pořád jsem to já (2014)

Žádná vyděračská dojárna, ač by se to na první pohled podle tématu mohlo nabízet, ale krásné civilní drama. Často od sebe slýchám, že 'to bylo super, ale mohlo to být kratší'. Still Alice bych mohla sledovat ještě klidně o půl hodiny déle.

Něžnost (2011)

Tenhle film by mělo vidět víc lidí. A dostat ho do červených čísel. Rozhodně to není komedie. Už vůbec ne romantická. Je to strašně zvláštní film, o kterém nevím, co si myslet. Film o povrchnosti, ale ne povrchní. Takových znám jen málo.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Zcela výjimečně geniální dílo. A nejen proto, že už několik let miluju Ivana Trojana.

Teď a tady (2012)

Ošklivý, zlý a vyděračský doják z Brightonu.