• Krátkometrážní

Drive (2011)

Z hloubi duše nenávidím Carey Mulligan (tenhle pocit znásobila její role v Shame) a přestože toho v Drive, jako ostatně nikdo, moc nenamluvila, nic se na tom nezměnilo. Zarputile a tvrdohlavě odmítám filmy s násilím, brutalitou, vraždami a krví a neskonale zbožňuji drama, minimalismus a emoce. Tenhle film obsahuje všechno. Čtvrtá hvězda za soundtrack - jeden z nejlepších, které jsem kdy slyšela.

Atlas mraků (2012)

Do kina jsem šla v pondělí a přišlo mi, že odcházím ve středu. Od tříhodinového filmu, který nebyl vůbec špatný, jsem čekala výraznější, údernější a možná taky trochu šokující závěr, který by donutil zůstat v kině do konce titulků. Kdyby film skončil v polovině, vůbec nic by se nestalo, svoje poselství během té doby totiž již dávno předal. Znovu se na tohle dílo nepodívám, ale knihu si určitě přečtu.

Ženy sobě (2011)

Příšernej film, při kterym jsem se ovšem smála od začátku do konce.

Koupili jsme ZOO (2011)

The Dartmoor Zoological Park, podle kterého je film natočen, leží ve Velké Británii. End of story.

Skvělí chlapi (2000)

Úžasný film s naprosto geniální atmosférou. TOP 10.

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Mildred Pierce jsem zhltla na dva nádechy, ale rozdýchávat ji budu zřejmě ještě hodně dlouho. Tradičně excelentní výkon Kate Winslet oceněný zaslouženou Emmy geniálně doplňují Morgan Turner a hlavně Evan Rachel Wood v roli Vedy, která zahrála svůj part tak přesvědčivě, že bych jí tím nádherným krkem nejradši kroutila ještě o chvilku déle. Pro mě se tato minisérie stala naprosto pohlcující právě díky dějové linii matka - dcera, kterou jsem nikdy a nikde jinde neviděla zpracovanou (po všech stránkách) lépe než v MP. 100%.

Jeden den (2011)

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Jeden z nejvíce emocionálně prázdných filmů, které jsem kdy viděla. Škoda.

Lidice (2011)

Nejdůležitější na tomhle filmu je, že JE. A dál? To už by bylo přespříliš subjektivní.

Mapa zvuků Tokia (2009)

I've never seen a smile like that smile. - Like that? How? - I don't quite know. - I've never seen a drawing of a koala in a soy sauce. - People change. We all change. Things change. - No. People do not change. Things might. But people do not. - No? - No.