Až vyjde měsíc (2012)

Krásný film, krásné scény! Moc se mi líbilo hraní s barvami. Nápad s megafonem, telefonování, hudba ve filmu. Nemám co bych vytknul.

Hlad (2008)

Skvěle natočený film. Rozhodně není pro slabší povahy. FIlm je dosti pomalý, ale stejně jsem našel scény, u kterých bych ho chtěl ještě malinko pomalejší, i když v tomto se budu asi s většinou lidí rozcházet.

Náš vůdce (2008)

Může být v Německu diktatura? Fašismus? A co je k tomu potřeba? Film, který nám ukáže, že śpolečnost se moc nezměnila. Snímek byl inspirován skutečným americkým experimentem, vše se však odehrává v dnešním Německu. Dokazuje, že Třetí říše by se mohla bez problému zopakovat. 80%

Útěk do divočiny (2007)

Film má sice přes dvě hodiny, ale ani na chvilku se mi nestalo, že bych usínal, nebo se nudil. Dozvíte se, že peníze jsou vlastně naprosto nepotřebné a že potřebujete trochu utéct od všedního života, od společnosti. Být jen sám se sebou. Pokud nemáte perfektní angličtinu, sežeňte si titulky, ve kterých jsou přeloženy i písně!

Mechanický pomeranč (1971)

Jednou tento film vidět nestačí. Hlavní hrdina, Alex si hoví v sexu a násilí. Brutalitu doprovází krásná vážná hudba, v nejčastějším případě Devátá symfonie od Ludwiga van Beethovena. Ve filmu můžeme najít spoustu kritiky na společnost, obzvláště na vyšší třídu. Kromě hudby, hereckých výkonů, uměleckých děl si také můžeme všímat zajímavé slangové řeči hlavní sekty.

Persepolis (2007)

Animovaný film, který určitě není primárně pro děti. Velice citový příběh o dospívání holky - slečny - ženy v Íránu, která nesouhlasí se současným režimem a dává to všemi způsoby najevo. Komiksově krásně nakreslený film, díky barvám je pěkně rozdělena současnost od minulosti.

Klub rváčů (1999)

David Fincher neuvěřitelně zfilmoval Palahniukovo životní dílo. Jaké by to bylo žít bez ničeho? Sám vytvořit sektu a postavit se proti společnosti? Brad Pitt zahrál svou roli na jedničku. Tento film jsem viděl minimálně 5krát a stále mě baví a objevuju v něm nové věci.

Stud (2011)

Psychologicky silný film. Krásné dlouhé scény, díky kterým se můžete vžít do role. Hlavní role výborně zahraná Michaelem Fassbenderem, všechno jsem mu opravdu věřil.