Jízda (1994)

Skvělý film, skvěle zahraný, natočený, režírovaný doplněný skvělou hudbou.

Les Barbares (2010)

Další z Périotových filmů, který je seskládaný z fotek. Poměrně silný experimentální dokument, tedy alespoň tak bych to nazval já, reagující na politickou situaci.

Dies Irae (2005)

Líbí se mi, jak Jean-Gabriel Périot drží svou cestu, ať jsou to koleje, silnice, nebo auta. Moc povedené. Film je umístěn online na Vimeo účtu Jean-Gabriel Périot

Knight Rider (1982) (seriál)

Z nostalgie bych dal hvězdiček i pět, ale za tu kvalitu to bohužel nejde.

Mazací hlava (1977)

Je to šílenost. Moc bych chtěl vědět, o čem přemýšlel Lynch, když ho napadl námět na takový film. Podle všeho film nejde pochopit správně, pokud slovo správně znamená stejně jako režisér. V jeho knize jsem četl, že ho to napadlo po přečtení pasáže z bible. Napadá mě několik pasáží, který by to mohly být, ale pravděpodobně ani jedna nebude ta správná. jsou tam výborný záběry, třeba jak chodí po hromádkách. Holka zpívá "in haeven, everything is fine." při tý pasáži jsem byl hrozně zděšenej. Přál bych si být u vymýšlení a natáčení toho filmu.

Snílci (2003)

Překvapuje mě, že film má tak špatné hodnocení. Možná v něm nenajdeme tak výrazný děj, ale o to více je zajímavé pozorovat chování jednotlivých postav a odkazy na filmy. Jen sexuální nespoutanost filmu může někoho urážet . A velké plus dává filmu hudba.

Warrior (2011)

Na jednu stranu je to americká pohádka. Na stranu druhou je to emotivně silné dobře zahrané drama, které se pro mě stává spolu s Million Dollar Baby od Clinta Eastwooda stává nejlepším sportovním dramatem. Písnička About today od The National se mi tam moc hodila.

Zlo mezi námi (2003)

Film mi přišel téměř dokonalý. Režiser, herci, hudba, vše skvělé. Myslím, že Mikael Håfström se v některých věcech nechal inspirovat Vykoupením z věznice Shawshank, akorát posunuté do náctiletého věku.

Méďa (2012)

Kontroverzní snímek, který dává dohromady romantickou komedii s pohádkou a akčním filmem. Vtipné, sprosté a občas až přehnané narážky téměř na všechno. 80%

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Ač chvílemi nudné, je tento seriál pěkný, vtipný, dobře zahraný a zajímavý. Jen prosím vás, kde je ta mysterióznost?