Schumacher (2021)

Ve srovnání např. se Sennou naprosto plytké a tuctové, a vlastně vůbec nevím, kdo měl být cílová skupina. Fanoušci Michaela se nedozvěděli téměř nic nového, mluvící hlavy jen komentovaly dávno známé události. Pro osoby motorsportem nepolíbené to naopak bylo hrozně chaotické, odnikud nikam (např. pět titulů shrnutých cca v jedné minutě), spousta věcí načnutých a nedovysvětlených... Pokud to měl být dokument o Michaelovi jako člověku, pak se naopak zbytečně moc věnoval závodění. Spousta řečeného ve filmu jsou nepravdy (Suzuka nebyl poslední závod sezóny 2000, Hakkinen se v roce 1998 neobjevil, on jezdil v McLarenu od roku 1993, a našla by se spousta dalšího...). Závěr je neuspokojivý - nejen Corinna, ale i Mick a Gina o něm hovoří jako o mrtvém, což se následně snaží popřít... Celkově bych navrhoval vzít to znovu a lépe - a nebo si raději přečíst knihu od Karin Sturmové.

Mank (2020) odpad!

Ukrutně zbytečný, nezábavný a nic nesdělující film. A to jsem se na něj připravil a před tímto filmem jsem sjel Občana Kanea, abych byl v obrazu... No - kdybych to neudělal, tak by mi v tomto filmu téměř nic neuniklo. Narodíl od Kanea bez poselství, bez silných myšlenek, jen jakási nostalgická vzpomínka na časy dávno minulé, které nám ve střední Evropě nic neříkají.

Nadějná mladá žena (2020)

#metoo agitka s hlavní hrdinkou, která vypadá asi o 10 let starší, než má být, a která nepopisuje realitu, ale domněnku reality v #metoo prizmatu. Výzvy k porušování presumpce neviny, černobílý svět, ve kterém je muž vždy ten špatný a žena vždy ta správná, ať už se stane cokoliv. Z filmařského hlediska kvalitní podívaná a hlavně kvalitní soundtrack, poselstvím velká bída.

Infiltrace: Obchod s nadějí (2021) (TV film)

To, co se v dokumentu děje, absolutně není v pořádku, ale zároveň tedy musím říct, že řada informací, které jsou v dokumenty tvrzeny, nejsou pravdivé (např. absence sociální péče pro dospělé autisty - manželka přesně toto dělá, zaměňování založení a vzniku spolku apod.). Navíc to bylo docela zdlouhavé, rozvleklé a informací o ABA terapii bylo vlastně strašně málo.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018) odpad!

Většinou nehodnotím filmy, ze kterých jsem viděl jen útržky, ale zde to stačí na vytvoření komplexního obrazu. PANE BOŽE!

O léčivé vodě (2020) (TV film) odpad!

Absolutně nekoukatelné. Všechny postavy jsou nehezké a nesympatické, poetika neexistuje, děj je téměř neexistující, všechny postavy se chovají podivně a nelogicky. Po takové šílenosti musí být člověk rád za nové české pohádky, protože ty slovenské jsou naprosto nesnesitelné... To nejhorší, co jsem letos viděl, fakt je mi líto Slováků, že toto museli trpět na Štědrý večer.

Imawa no kuni no Alice - Episode 4 (2020) (epizoda)

Vlastně hrozně zbytečný díl - hra v tunelu je asi nejslabší z celého seriálu, hrozně hloupá a nelogická a přitom děj nikam neposunující. Kdyby se hra vynechala, nemělo by to pro další dej žádný vliv...

Zastavte temnotu (2018)

Pokus o propojení survivalu v extrémních podmínkách, krimi akčňáku a mystiky, který nefunguje ani v jednom rozměru. Prvních cca 30 minut zaujme hutnou atmosférou, ale po návratu Vernona z války se celý děj a motivace rozsypávají a dávají čím dál menší smysl. Přestřelka v aljašské vesnici Keelut je naprosto WTF moment, jakoby se režisér snažil dát najevo svoji nelibost k policii... K závěru už jsem se dokousal jen za pomoci funkce zrychleného přehrávání na Netflixu, a i tak jsem se nudil.