• Fantasy

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Úžasná podívaná, moc jsem se smál a výkony Jackiho Chana... wow... To jak využívá všech prostředků kolem sebe k boji, ta improvizace a variabilita.. Často mi přišlo, že ani protivníkovi by vlastně neublížil ale jen ho dokonale vtipným velice mocným způsobem naprosto odzbrojil a zbavil schopnosti pohybu. Nečekal jsem takovouto kvalitu. Navíc doplněné skvělou kamerou.

Survive Style 5+ (2004)

Tento film je pro mě kultovní. Nic ani trochu podobného jsem nikdy neviděl. Ani nemám slov, protože buď napíši vše a nebo nic. Povinost pro každého diváka.

Klub rváčů (1999)

Vynikající snímek, který mě celou dobu udivoval. Jednat s vědomím, že vše je vlastně jedno, protože každý okamžik našeho života může být tím posledním a díky tomu jednat, jakoby jak se nám zachce, ale přitom se snazit změnit svět skrz lidi - Odehnat je z konzumního systémového života, kde se každý musí přizpůsobit. A skrz " uvědomnění smrti a bolesti" jim pomoct se vrátit na správnou cestu, kde jsme opět svobodnými bytostmi.. Je to hluboké. A drsné. A takové "správné"

Říše hraček (2007)

Vy kdož jste narazili na tento film, neváhejte a chtějte se podívat. Je velkolepý svým obsahem, odnesl jsem si z něj plno poučení, které můžete uplatnit v běžném životě. Postava Magoria (Dustina Hoffmana) jako 243-letého pána je precizně provedena, protože pokud si to člověk uvědomí, že by žil tak dlouho, jeho pohled na mnoho věcí se velice změní.. A přesně tak to je vidět na panu Magoriovi, je vlastně jak dítě a přitom dospělý a energie, která z něj z filmu vychází mě nutila žasnout. Žasne nad každou maličkostí a vnímá svůj život jako tajemství a dar. Je to vidět. A mezi námi, copak náš život není tajemství? A takto ho zkusit brát a přitom stát nohama pevně na zemi.. Je důležité nezapomenout na to dětské vnímání světa, jinak pak život ztratí část své krásy. A todle se film snaží sdělit. A proto plný počet.

Zlatý kompas (2007)

Velkolepá pohádka pro větší děti a dospělé. Pro mě velice silná svým obsahem. Audiovizuálně na vysoké úrovni. Dospělý člověk, velký materialista tento film nebude schopný ocenit. Je plný hloubky a fantazie. Myšlenkou alternativní reality už se nějaký čas zabývám, proto když jsem viděl tento film a že je i o úžasných skutcích a odhodlání, byl jsem nadšený. Už se těším na další díl.

Serenity (2005)

Seriál jsem neviděl, ale film přesto byl jedinečný a působivý. Věci, které nedávaly smysl, většinou ani nebyli podstatné. Abych hodnotil negativně kvůli tomu, že nevím kdo s kým a jak.. Prostě to tak je, v minulosti si asi padli do oka :D (narážím na některé komentáře) :) Velice zajímavá zápletka, vtipně vymyšlené postavy, opravdu to má něco málo společného s Cowboyem Bebopem.. Skvělý zážitek, skouknul jsem to téměř na jeden nádech. Má v sobě i mnohá ponaučení. A těším se, až uvidím seriál Firefly.