Lítám v tom (2009)

Film pro mě nemastný neslaný. Příběh sobeckého muže, který celý život létá a pak si na chvíli v životě uvědomí, že život je možná i o něčem jiném, mě opravdu nedojal. Clooneyho mladá asistentka mi lezla na nervy už od první scény a zvládla to až do konce filmu. Hvězdička navíc, za zajímavý nápad, jak ušetřit za stavební cestu ;-) .

Pevné pouto (2009)

Jsem velmi mile překvapena tímto filmem, i když je mi Saoirse Ronan protivná, zatím nevím čím, ale už v Pokání mi nějak nesedla. Vrah je opravdu záporák každým coulem, úplně mě z něj mrazilo. Celkem zajímavá myšlenka světa mezi, ale já bych se tam teda ocitnout nechtěla ani na chvíli, to radši pěkně tma a konec.

Avatar (2009)

Avatar jsem viděla dvakrát v kině, poprvé překvapil a podruhé nadchnul. Scéna, kdy si Jake vybírá svého Ikrana a poté první let na něm, je naprosto úchvatná. Stejně tak jako celá Pandora, kdo by na ní nechtěl strávit aspoň jeden den a noc… Příběh je sice trošku prostší, ale jinak Avatar člověka naprosto pohltí a tři hodinky uběhnou jako voda. Jen se bojím jít na další 3D filmy, páč si myslím, že delší dobu nezažijeme nic podobně dokonalého.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Seriál, který je neuvěřitelně vtipný. Pro mě osobně je nejlepší postava kocour, protože kdo má nebo měl doma kočku nemůže jinak. Samozřejmě Kryťák a jeho křemíkové nebe je také dokonalý, ostatně jako všechny postavy v tomto seriálu a jejich osobitý humor. A na závěr kocour: „Dnes sem měl skvělý den, jedl sem pětkrát, spal šestkrát a zabral si co se jen dalo". ///Poslední dobou začínám nějak často citovat hlášky z trpaslíka a ne vždy se to setká s pochopením:-), tudíž mě má pár lidí za blázna....

Forrest Gump (1994)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů… Člověk ho může vidět stokrát a vždycky ho rozesměje i rozpláče. Tom Hanks zahrál Foresta naprosto dokonale. Je to snad jediný film, který se mi líbil víc než literární přeloha, což už mluví samo za sebe. „Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, jaký kousek ochutnáš“ (pokud si to ovšem nepřečteš na zadní straně:-)) ).

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Naprosté odreagování. U každého dílu se pobavím a už se nemůžu dočkat až se dovíme, kdo že je "mother". Postava Barneyho je naprosto geinální...."It's gonna be LEGEN....wait for it.....DARY!" Prosím hlavně ne český dabing, nic tak příšernýho jsem již dlouho neslyšela....

Hříšný tanec (1987)

Pro mě osobně naprosté odreagování, miluju tenhle film. I když ho už znám celý nazpaměť, nikdy nezklame. Jen doufám, že ho nikdy nepředabují. Na počítači si ho snad ani nepouštím, ale vždycky, když ho dávají v televizi, tak neodolám. Prostě a jednoduše: „Baby nebude sedět v koutě!!!“ ///viděno po tisící prvé:-) a mě tenhle film prostě vždycky dostane, ale vždycky....A málem bych zapomněla na nejlepší soundtrack všech dob!, který musí snad i skálu rozhýbat v bocích, je to prostě jedna pecka za druhou.