The Last Voyage of the Demeter (2023)

Ako ilustracia mojej oblubenej kniznej kapitoly to obstoji.. Kreslene mozno pastelkou, no na chladnicke by to tyzden vydrzalo :D

On se bojí (2023)

Celkom roztodivny katalog patologii, ktory bohuzial v poslednej polhodine prilis testuje limity ariasteriznosti svojho publika. Inymi slovami sa z dystopickej schizofrenie pomalu premiena na samoucelnu kolaz bizaru.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Leporelo millenialneho cringu. Vylozene ma to teraz, po 13 rokoch, serie! Jednu hviezdu nechavam za to, aby som sa necitil jak uplny lobotom co tomu kedysi nasolil petibabu.

Zhoubné zlo (2021)

Najretardovanejsi a zaroven moj najoblubenejsi Wan. Don't hold back, dude.. :D

Meg 2: Příkop (2023) odpad!

Kuska hanby nikdo v tele nemal. A este si pripiju na delfiny na zaver! Vrazi!

Poslední noc v Soho (2021)

Niesom si isty co je horsie. Wes Anderson ktory toci stale ten isty film dookola alebo Edgar experimentator, ktory devalvoval na uroven autora priemernej epizody Doctora Who. Tretia hviezda len za to, ze je ten jeho zanrovy gulas vdaka kratkej stopazi relativne pozivatelny. Schizofrenny "Bobby Eving" zaver ten scenar definitivne pochoval.. What comes next? :D

Zákon gangu (2008) (seriál)

True american cheese! <3 :D

Papežův vymítač (2023)

V tomto "marvelackom" pojati exorcismu, chybalo uz len cameo Johna Constantina. No ak Boh da, dockame sa v sequeloch.. :D  Avery sice nieje ziadny vynimocny tvorca, no jeho extremna exhibicia vycerpanemu nametu celkom prospieva.  Extremna co do motivov, nie napatia.. Ked uz mu tie komiksovky nejdu, prekvapivo aspon ozvlastnuje prvkami typickymi pre superhrdinksy film ine subzanry..Franco Nero ako Papa a stylo Rusell Crowe v cervenych ponozkach na Lambrette.. <3 Chybal tomu uz iba punkovy soundtrack a'la Jesus Christ Vampire Hunter a prilba s prierezom na ciro.. :D Preco sa uspokojit len s jednym posadnutym? Preco do toho nezapojit 600 rokov apologetickeho loru? Dame tam i nackov? Jeb ho, origin subplot i s odbojom! :D A preco este nikto neprisiel s konceptom auto-exorcismu? It's all free real estate here! :D Ak v sequele Russell Crowe buducej pekelnej celebrite neprijebe posvatenym boxerom, budem sklamany.. :D Gabriel Amorth is IRL John Constantine, hell-bitchez! :D Cely film som akurat marne cakal kedy vytiahne bielu vysielacku so zlatymi cudlikmi a nezahnoji priamou linkou na papeza "Poslete specialy, opakuju specialy!" :D :D Snad jedneho dna; Papavengers will assemble :D A snad si to pod seba produkcne vezme Sam Raimi, bo ti dvaja by si rozumeli :D

Avatar: The Way of Water (2022)

"A vodicka tece a pamatuje.." 192 minutova variacia na prednasku Jaroslava Duska. Snad ich v trojke zacnu bombardovat z obeznej drahy... Uzil som si akurat Edie Falco ako generala. <3 #TEAMFALCO #PACIFYTHEHOSTILES #NUKEEMFROMTHEORBIT