Ženy v pokušení (2010)

Výborná komedie s fantastickou Eliškou Balzerovou. Film je úžasně sestříhán, pobaví i poučí, příjemná je také hudba a kvalitní příběh. Po účastnících zájezdů je to druhý film J. Vejdělka, který mne oslovil. Jen tak dál.

Pomsta Růžového pantera (1978)

Začátek filmu je docela nudný, ovšem film se rozjede jakmile se objeví Clouseau v půjčovně kostýmů a jeho "Plombááá!" nemá chyby. Mnohé scény postupně gradují, a také slovní komika českých dabérů si krásně pohrála s našim jazykem "Bojím se, že přefiknu papoucha a on mi uletí" (scéna s nafukovacím papouchem v "hustej mlži"). Českým divákům bezesporu přidal dabing na kvalitě dalších pár bodíků a Oldřich Fišer by za tento dabing zasloužil metál. Z Růžových panterů je to jeden z lepších dílů.

Ženu ani květinou neuhodíš (1966)

Námět na tuto komedii dali oba hlavní představitelé V. Brodský a J. Brejchová a oba ve filmu podávají excelentní výkony. Výborný ve filmu je i Jan Libíček a další hvězdy šedesátých let. Přestože se film v televizi téměř nevysílá, díky dvd máte možnost si film doma shlédnout kdykoliv a myslím, že svým tématem je nadčasový a pobaví v každé době.

Ďábelské líbánky (1970)

Ještě do nedávna, než vyšlo na dvd, jsem o tomto filmu neměl ani tušení. Zdenek Podskalský byl opravdu génius na komedie. Po jeho Světácích patří Ďábelské líbánky k dalším z mých oblíbených komedií. Celá plejáda nejlepších herců včele s J. Brejchovou, I. Janžurovou a J. Jiráskovou, které duet s J. Libíčkem vyšel na 100%. Jejich hlášky patří ve filmu k tomu nejlepšímu - "To je ta vilnost?", "Houby, jsem říkala.".

Chalupáři (1975) (seriál)

Generace našich rodičů tenhle seriál nesnáší, nicméně plejáda výborných herců včele s Jiřím Sovákem a Pepíčkem Kemrem mě k televizní obrazovce vždy přiláká. Když Waldemar Matuška emigroval do Ameriky, vysílali seriál v televizi bez jeho písně, nyní vše remasterováno a opět komplet.

Scapinova šibalství (1980) (TV film)

Adaptace Moliérovy předlohy pro televizní obrazovku. Geniální Vladimír Menšík sršící vtipem, stejně tak jako Jiří Sovák. Nicméně vynikající komickou roli si zde zahrál i Jaroslav Moučka. Alespoň jedenkrát si vychutnejte herecký um našich nejlepších herců.

Pension Lola (1993) (TV film)

Nechápu, proč Česká televize tento skvělý pořad nezařadí do svého programu. Je to geniální záležitost, která se do dnešní doby zřejmě dramaturgicky nehodí. A je to škoda, protože tak široký herecký rejstřík má málokterý z našich herců. Jiří Lábus i Oldřich Kaiser jsou ve všech svých postavách jedineční. Mrkněte se na ně alespoň na youtube.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

SJK musíte sledovat, poslouchat, vidět a milovat. Jan Kraus a jeho pohotový humor nemá konkurenci. NEMÁ.

2Bobule (2009)

Není to odpad, ale průměr, který časem bude mít v televizi větší a větší sledovanost. Zvažuji, zda bych se na něj podruhé podíval. Ale věřím, že spoustu diváků tento film bude mít, je to přece o Moravácích a jejich vínu.

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Jirka Krampol je vynikající bavič a TV Prima to ví. Dovede přitáhnout k obrazovkách mnoho diváků. Lid se chce bavit a díky za Jirku.