Zvoník u Matky Boží (1996)

Zvonár je medzi filmami štúdia Disney tak trochu výnimočný. Je totiž až nezvykle temný a dospelý, a zaoberá sa témami (vražda, hriech, zatratenie, náboženské pokrytectvo, chtivosť), ktoré by ste od Disneyho rozhodne nečakali. A sudca Frollo síce nedosahuje úlisnosť Hádesa, manipulatívnosť Scara ani čistú zlobu Maleficent, ale je to rozhodne najprepracovanejší a jeden z najlepších záporákov v histórii tohto štúdia. O to viac zamrzí, že film je jednoducho "prepesničkovaný"-osobne mi pesničky v Disneyho filmoch nikdy neprekážali, ale tu je ich priveľa a taká Court of Miracles či Guy Like You sú úplne zbytočné a len kazia dojem z epických Bells of Notre Dame alebo Hellfire.

Herkules (1997)

Jedna z najvtipnejších disneyoviek, hlavne vďaka úžasnému Jamesovi Woodsovi v roli Hádesa.

Legenda o Mulan (1998)

Moja najobľúbenejšia disneyovka ešte od detstva. Humor (som zvyknutý na slovenskú verziu-mimochodom, musím pochváliť dobrý dabing, takže musím povedať že Mushuovi tie hlášky išli dobre aj po slovensky), akcia, impozantný záporák, hudba (motivačná I´ll make a man out of you je podľa mňa jeden z najlepších Disney songov ever), dej tak akurát na hodinu a pol. Všetko je vydarené a jasne odrážajúce dôkladnosť, s akou tvorcovia pristupovali k detailom a k stvárneniu čínskeho prostredia. Pre mňa najlepší Disneyho kúsok druhej polovice 90. rokov.

WrestleMania 29 (2013) (pořad)

V posledných rokoch to začína vyzerať že Wrestlemanie s nepárnym číslom sú vždy slabšie než s párnym... Po podarenej 28ke prišla ťažko priemerná 29ka.

BloodRayne (2005) odpad!

Narozdiel od takého Alone in the Dark (kde mi bolo dopredu jasné že Tara Reid nevie hrať a Slater sa v podobnom béčku asi snažiť nebude), z obsadenia BloodRayne to chvíľu vyzeralo že by sa v Uweho filme mohol vyskytnúť aj herecký výkon. Lenže chyba! Najlepší výber bola Kristanna Loken, a aj to vďaka jej krivkám. Pri Michelle Rodriguez si ani neviem vybaviť, akú postavu hrala, Madsen pôsobí strašne unavene a uschnuto a Kingsleymu asi zabudli priplatiť za mimiku, pretože jeho Kagan sa okrem otrasného účesu vyznačuje aj žulovo nehybným ksichtom z ktorého som chytal záchvaty smiechu. Film samotný nestojí za reč, keďže Uwe si už tradične nelámal hlavu s tým aby repliky dávali zmysel, aby akčné scény vyzerali aspoň trochu realisticky, a aby jeho výtvor celkovo pripomínal film, a nie škôlkárske divadlo za 25 melónov. Odpad ako vyšitý.

Halloween (2007)

Zombie poňal svoj Halloween iným spôsobom ako originál, čo je rozhodne dobré, ale na druhej strane, tu väzí aj môj hlavný problém s filmom. Psychologická prvá časť filmu je v žánri netypická, ale neviem, či je to práve pri tejto látke vhodné-Mikea Myersa som mal vždy zafixovaného ako stelesnenie čistého zla, a Zombie sa mu rozhodol dať tvár, backstory a motiváciu, čím premenil nadprirodzeného démona na konfekčného vraždiaceho maniaka. McDowell je obsadený výborne, a film je svižný a zručne natočený, vidno že Rob sa v horore vyzná a cíti ako doma, ale jeho uchopenie látky proste nie je podľa môjho gusta. Preto 3*, hoci sú to silné 3.

Nadaný žák (1998)

Začnem menším negatívom, kvôli ktorému som nedal Nadanému žiakovi 5*-stopáž je možno trochu prepálená a film sa občas jemne vlečie, hlavne v prvej polovici. Ale McKellen a Renfro film ťahajú vysoko. Z atmosféry mrazí, a koniec, so svojim skrytým posolstvom o nezničiteľnosti zla mrazí zo všetkého najviac.

Postal (2007)

Nikdy by som nemyslel, že filmu Uweho Bolla dám iné hodnotenie ako odpad, ale to je naozaj asi jeho najlepší film. Dokázal si spraviť srandu aj sám zo seba (scéna s autorom hry), a tentokrát má veľkú výhodu v hlavnom predstaviteľovi (v ostatných komentároch sa to už vyskytlo mnohokrát, ale Zack Ward je strašný sympaťák a Dudeovi akoby z oka vypadol). To že je to najlepší Bollov film ale neznamená že je bohvieak dobrý. Dej je chabý a tempo dosť slabé. Napriek tomu v porovnaní s jeho minulou produkciou palec hore, aspoň za pár narážok na hru (mačička).

Číslo 9 (2009)

Z vizuálnej stránky naozaj krásne, s výborne spracovaným postapokalyptickým svetom s jasným vplyvom steampunku. Pod týmto krásnym futrálom je...nič. Väčšinu filmu sa uteká, občas sa handráčci vzbúria aby dostali na prdel od mašín, a tak sa to nejak doplazí až do konca. Veľká škoda, že tento nádejne vyzerajúci projekt zabíja sterilný a vyprázdnený scenár.

Zuřící býk (1980)

Príbeh muža, ktorý v ringu dokázal odolať každej rane, no v súkromi ho rany od okolia aj od seba samého nakoniec položili. Božský De Niro. Jeden z najlepších filmov o boxe a jeden z najlepších filmov o športe vôbec.