Luther (2010) (seriál)

Asi sa budem po niektorých opakovať, ale rozhodne vynikajúci počin. Zaujímavý prípad každú epizódu (a to mám pocit, že v žánri detektívok sa nedá vymyslieť už nič nové) ako pozadie pre vykreslenie komplexnej postavy detektíva Johna Luthera. Nehovoriac zvláštnom vzťahu s Alice. Ruth Wilson uveríte všetko a nech to znie akokoľvek šialene, dokážete nahliadnuť na svet aj z jej perspektívy. Ráta sa mi otvorený koniec prvej série, žiadne zabalenie do papierika a na konci sa všetci vyobjímajme. Ako povedal Luther "What now?

62. Emmy Awards (2010) (pořad)

Opening fajn (ale na opening montáž Lost/House/SP/Office z 2006 keď to moderoval Conan to nemalo), ale Fallona už nechcem počuť spievať. Jimmy vyslovene nekazil, ale chýbalo tomu niečo. Páčili sa mi "Year in ..." súhrny, narážky na Conana a nové tváre v niektorých kategóriach. Celkovo to ale zachránil len Ricky Gervais, ktorý by mal povinne moderovať všetky podobné akcie. (Na GG ich nádherne vyničil.)

Dokonalý podraz (2008) (seriál)

Ako už bolo viackrát povedané, je to odľahčený americký Hustle. Zostava, ktorá sa ale zišla, má lepšiu chémiu a skvelo fungujú ako team. Pre mňa je Leverage ideálny oddychový seriál a ako fanúšik Doctora Who, si ma seriál získal už len narážkami a odkazmi naň. (Hacker Hardison sťahuje novú epku Doctora uprostred conu cez dva satelity, čo na tom nemôžete nemilovať...) Vypínam mozog, nahadzujem najväčší úškrn, vyložím nohy a pozerám. Ako aždý seriál, aj tento má niektoré nudnejšie vatové epky, v druhej sérii ich bolo viac po tom, ako Gina Bellman vynechala pár dielov, ale stále je to vysoko zábavný seriál. Práve odštartovala tretia séria a vyzerá, že má nakročené správnym smerom.

Moon (2009)

Sam Rockwell skvelý. Viac sa mi páčila prvá polka, kým bol osamote a celý čas som čakala na zápletku s evil robotom, ale ani druhá polovica nebola zlá, jedine, že stratila napätie. Ale veľmi pohodový film.

High Plains Invaders (2009) (TV film) odpad!

Chudák Marsters. Tento film sa radí do kategórie Ultrawarrior (štvorňadrá žena). Mechanické [niečo] nadopované na uráne a ich materská loď vysievajúca imperialistické mandelinky. Nehľadajte dej, žiadny tam nie je, dialógy zabíjajú.

Západní křídlo (1999) (seriál)

Dlho som premýšľala, či dať tomuto seriálu 5* ale nakoniec som dala o jednu menej. Za trochu nevyrovnané série. Odchod Sorkina po 4. sérii bol veľmi cítiť a kým si scenáristi našli svoju cestu, ubehli 3/4 S5. Silnú stránku, okrem dialógov, má West Wing v obsadení, tak skvelý casting sa podarí len raz za čas. Plus si k tomu prirátajte X vedľajších prípadne epizódnych postáv s obsadením ako Glenn Close alebo Edward James Olmos. Sledovanie seriálu získa potom ešte jednu zábavnejšiu stránku a to hádať, kto sa tam ešte objaví a odkiaľ poznám toho a toho. Zhrnuté, politika nie je moja vec, no pod vedením Sorkina je to seriál, ktorý keď dokončím, mám chuť zapnúť odznova. A ten americký pátos sa dá prežiť, je to predsa seriál o Bielom dome.

Studio 60 (2006) (seriál)

Sorkin, Schlamme a 90% obsadenia z The West Wing? (Dokonca aj Sheen sa tam mihol, resp. bolo ho počuť z rádia) Nemôže dopadnúť inák ako skvelo.

Noční show Conana O'Briena (1993) (pořad)

Ako som už písala inde, mojím late night kingom je Craig Ferguson. Za ním sa ale v tesnom závese nachádza Conan. Jeho sila spočíva v tom, že vie využiť svoju výšku, ryšavé vlasy a neprirodzene bledú pleť na komický efekt. Sketče sú často až absurdné, väčšinu času však fungujú. Mínusové body má však za rozhovory, pokiaľ tam nemá osobu, ktorá ho naozaj zaujíma alebo nejakú sexy ženskú, príliš sa spolieha sa na papier a pripravené otázky, čo mi dosť vadí. Kto chce vidieť Conana v najlepšej forme,nech si vyhľadá epizódy počas štrajku scenáristov. Nespútané, divé a živé, pretože ich nič neobmedzovalo.Prechod na skorší čas do Tonight Show mu trochu uškodil a keď sa začal zabývavať, zrušili ho za škaredých zákulisných ťahov.

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Z late nigt show je mojím nekorunovaným kráľom už roky (okej, dobre, rok a pol) tento chlap, ktorý sa vymyká klasickému late night show žánru. Svoju show robí v podstate v kutici na metly, do štúdia mu zateká, občas vypadnú svetlá. No napriek tomu, že nemá orchester a chodí o pol jednej v noci, má prvého robotického sidekicka Geoff Petersona v histórii (vďaka ti Grant Imahara z Mythbustrov), občasné muzikálové intrá, svoje verné bábky, ktorým kraľuje Wavey, aligátorský krokodíl (je trochu zmätený) a mačku, čo hovorí po španielsky. Jeden z mála late night moderátorov, ktorý vôbec počúva svojich hostí a preto rozhovory často zamieria úplne nečakaným smerom a skončia už naozaj niekde inde. V čom u mňa vyniká je, že má nadhľad, neberie sa vážne a ako hovorí sám "I don't give a rat's ass." Chudák producent. :D