Přežít (1991) (TV film)

Jo je to televizní film, triky vypadají podle toho. Má to ale slušnou atmosféru a veškerý personál odvedl lehce nadprůměrnou práci. Takže to vypadalo na tři hvězdy, ale čtvrtou přidávám za Freda Warda (ten chlap mě zkrátka baví). Tenhle televizní film stojí za to zkouknout i kvůli Mooreové a Brownovi. V roce 1994 přišel i druhý díl (Hon na čarodějnice), tam ale Warda nahradil Dennis Hopper a bylo na škodu.

Jak na věc (2002)

Takže Grant ve svojí žánrové krabičce, ale vzhledem k tomu, že tyto postavy umí nemám s tím problém. Hoult je doopravdy divný a jeho maminka (Toni Colletteová) je ještě mnohem divnější. Oba ale zahráli dobře a film mě bavil. Výhrady mám jen k Weiszové (nepřipadá mi zrovna nejatraktivnější a nemám ji rád). Film je ale úplně v pohodě, dobře strávených 100 minut.

Hráči (2015) (seriál)

Takže vzhledem k tomu, že se rád dívám na NFL pohodový seriál. Bohužel jen do čtvrté série. Potom někomu hráblo a v páté sérii to je hrůza. Johnsonovy vzpomínky a úvahy do kamery jsou hrozný sračky. Zkrátka pátá série je úplně nereálná. Spencer neustále švorc a najednou taková změna? Asi jeho postava zešílela a myslí si že je bůh. Jestli půjde další vývoj stejným směrem, tak je to úplně na houby.

Můj nejlepší nepřítel (2011)

Komedie? Tak to nevím. Ale jinak dobrý film. Kterak se přátelství může zvrtnout a jak příležitost mění charaktery. Bleibtrau příjemně překvapil. Hennge si scénář napsal podle svojí knihy „Jak Victor Kaufmann dokázal přežít Adolfa Hitlera“ a zadařilo se mu. Velmi příjemné překvapení,

Aquaman (2018)

Takže vcelku obstojné dílko, ale u mě to na 4 hvězdy nemá. Je to zbytečně moc dlouhý a ženský postavy jsou strašný. Wilson je hrozně prkenný, Heardová hrát neumí (snad lada tak prkno) a to co ze sebe udělala Kidmanová je děs a hrůza. Naopak Momoa má charisma, triky jsou dobrý a Lundgren s Dafoem příjemně překvapili. Takže u mě lehce nadprůměrný výsledek. Wan by se měl dát pozor na to aby se nestal šíleným megalomanem a scénáře vybírat střízlivěji.

Peelova rodina (2019)

Odpočinková pohodovka. Přiznám, že na shlédnutí tohoto filmu, to chce mít náladu. Je to dost pomalé hledání rodiny hlavního hrdiny a smyslu činů které se odehrály v jeho pěti letech. Není to žádný filmový skvost, ale lehce nadprůměrná cesta Peela k rodině. Herci dobří (obzvláště Hirsch překvapil), režie v klidu.

Síla slov (2018)

Zvláštní? Jo. Ale mě se to líbilo. Herci perfektní (McInnerny mě vždy překvapí), příběh dobrý. Zabavilo mě to, hodinka a půl uběhla a dojem velmi příznivý. Další co mě bavilo byla hudba. Takže jo, pro mě jo. Rozhodně film na vyšší úrovni než zdejších 58 %, ale co už nadělám. Doporučuji už jen kvůli hercům.

A co třeba Adolf? (2018)

Dost dobrá "komedie". Ne že bych se mlátil smíchy, ale čas pěkně plynul a bylo to doopravdy jako život. Chvíli sranda, chvíli trága, chvíli smutek, chvíli nedorozumění. Dobrý film o vztazích v jedné rodině. Původně jsem to se díval jen kvůli von Dohnányimu a Fitzovi (které jsem znal z komedií "Mužská srdce" a "Srdce mužů... a jedna opravdová láska"), ale bylo to doopravdy velmi příjemné překvapení. Zejména Carolina Peters perlila. Divadelní předlohu jsem neviděl, ale něco takového je přesně pro divadelní pódium stvořené.

Star Trek: Picard - Et v arcadia ego, část 2 (2020) (epizoda)

To je hrozný peklo, spousta patetických keců, Picard je snad retardovanej. Romulani se chovaj jako banda trotlů. Když jsem viděl Rikera, tak být v kůži Romulanů trefí mně šlak smíchy. Tenhle seriál je pro mě obrovský zklamání. Líbí se mi ty slinty zastánců o zabedněncích a zpátečnících a o nepochopení ducha seriálu. Tenhle seriál má z ducha starý seriálů jen velmi malou špetku. Průšvih je že vlajku Star Treku nese seriál, který byl myšlen jako velmi odlehčená kopie.