Byt (1960)

Co dodat? Jack Lemmon to byl herec který nezkazil snad žádný film a Shirley MacLaine tady byla úžasná. Tuhle romantickou komedii mám zkrátka rád a na ústřední duo se vždycky s radostí podívám. Billy Wilder byl komediální génius a režisérská extratřída. Casting super. Padesátá léta v USA to byl asi pěkný frmol. Kolikrát jsem tenhle film viděl nevím, ale vždycky se dobře bavím. Všichni tvůrci tohoto dílka odvedli skvělou práci a největší bomba je, že i po šedesáti letech mě zkrátka baví.

Na nože (2019)

Daniela Craiga nemám rád (protože Bond), ale v tomhle filmu mě fakt hodně bavil. Obsazení bylo skutečně skvělý a rád jsem znovu viděl hlavně Dona Johnsona a Jamie Lee Curtisovou. Rian Johnson má patrně dost načtenou Agathu a Benoit Blanc je hodně dobrá postava (v pozadí vidím Hercula). Johnson má slušně nakročeno ke vzniku dobré filmové série a nebál bych se ani přesunu na TV. Snad vyplodí nebo vybere další dobrý scénář. Takže tomu kdo má rád detektivky s Jane Marplovou a Herculem Poirotem tento film vřele doporučuji a samozřejmě nejen jemu. Je to dobrá a zábavná detektivka a hodně se těším na dvojku a doufám že Craigovi budou znovu sekundovat LaKeith Stanfield a Noah Segan.

Zaklínač (2019) (seriál)

Myslel jsem že mě bude vytáčet Cavill, ale ten mě nakonec vůbec nerušil (až na to že je z něj skoro vedlejší postava). Ženské postavy? Co to je? Vždyť i NPC ve hrách měly větší charisma. Pro mě to je jedna nesympatická ženština vedle druhý. Chlapi jsou tam ze slabochy, záporáky, rasisty, komický figurky nebo kanónenfutr. Prolínání časových linek je taky na houby. Postava žije, další díl je mrtvá a pak zase žije - zbytečný chaos. Lepší nadprůměr (ale jen o trochu).

Jumanji: Další level (2019)

Tady si zase v komentářích člověk počte hlody, některé jsou plné neuvěřitelných slintů. Proč tito uživatelé chodí do kina? Já se šel bavit, a to mi tenhle film splnil. Jasně není to taková bomba jako "Vítejte v džungli", ale neztrácí moc. Dva geronti zvládli svoje role s naprostým přehledem. Jumanji už není jen džungle a fauna se nám taky rozrostla. Původní parta opět bez problémů a i záporáci svojí roli splnili. Já se zkrátka bavil. Takže úplně pohodový čtyři hvězdy.

The Mandalorian - Kapitola 4: Útočiště (2019) (epizoda)

Cpou do toho stále víc romantiky. Čekám jen kdy Mandalorian začne plakat, odhodí přilbu a změní pohlaví. Úroveň jde postupně dolů, ale stále je to koukatelné.

Saturninova dobrodružství (1964) (seriál)

Ranné dětství mám spojené s kačerem Saturninem a hlasem pana Vladimíra Hrubého. A ten dabing byl skvělý, nevím jak bych hodnotil, kdybych tento seriál mohl vidět dnes. Ale vzhledem k tomu, že si pamatuji i po padesáti letech tak si ty čtyři hvězdy patrně zaslouží.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Tak to jo. Chtěl jsem dát čtyři hvězdy, ale když tady nějakej ichtyl může dát odpad a mektat něco o REC, elementárním povědomí, královském filmovém žánru a podobný kydy, tak dám just pět. Film je pohodovej, doplněný postavy v pohodě. Pěkně to odsejpá, žádný zbytečný zdržovačky. Vztahy mezi hlavními postavami fungují. Deutchová a její postava je velmi příjemným překvapením, to platí i pro Wilsona a Middleditche. Dawsonová trochu navíc, ale nakonec se dá taky v pohodě snést. Takže kdo máte rád komedie a relax u filmu, palte do kina. Na zdejšího "hororového experta" rozhodně nedejte. P. S.: srovnávat REC a Zombieland (a hodnotit film na základě tohoto srovnání) je tak mimo mísu, že uvažuji o příčetnosti nejmenovaného místního uživatele.