Kenny Begins (2009)

Tak co k tomu napsat? Vypadá to jako blbost, ale je to zábavná blbost. Rheborg jako Kenny je perfektní, mladý Skarsgård je ucházející a na Abrahamsenovou se pěkně dívá. Zloduch a jeho noshledi jsou úžasný a generál Sudoko taky. Triky mi vůbec nevadily. Některý hlášky jsou smrtící. Pohodový film a ty čtyři hvězdy jsou podle mě zasloužený. Škoda že není pokračování.

Tajemné křížovky: Hra se smrtí (2019) (TV film)

Tak vida kam se poděla otravná ségra z filmu Ztraceni ve vesmíru. Lehce nadprůměrná detektivka z pro mě neobvyklého prostředí. Celé je to taková Hallmarkovská klasika. Příjemní herci, dobrá výprava, hudba taky ujde, režisér ví co dělá. I scénář je plně Hallmarkovský - nic závažného neřešit a přinést příběh, který má sloužit k hodinu a půl dlouhé zábavě. No a to se povedlo.

Zprávy ze světa (2020)

No tak nemusí být v každém westernu Clint a přestřelka za přestřelkou. Tady se zkrátka hlavní hrdinové pomalu šinou krajinou Texasu a prožívají cestu světem, který se probírá po občanské válce (a je to sakra nepříjemný probírání). Greengrass to opět zvládl, Hanks také. Jen mi připadá že Tom Hanks v posledních filmech hraje stejné typy (aby se nám nezaškatulkoval). Ne že by to vadilo, hraje je dobře. Casting se vůbec vydařil (T. F. Murphy, F. Hechinger), ale perfektní je Helena Zengelová. Ta je i přes své mládí zkušenou herečkou a bez obtíží drží krok s Tomem Hanksem. Dalším obrovským kladem je hudba. Do filmu zapadá a Howard stvořil perfektní kousek. Takže fandům westernu vřele doporučuji.

Superlópez (2018)

No, že bych se lámal celý film to ne, ale pár vtipů tam bylo (a některé dost dobré). Hlavně starý López byl pro mě zdrojem zábavy. Takže Javier Ruiz Caldera u mě zatím boduje. Divný je, že herečky a herci nepůsobí moc sympaticky, ale stejně se to dá překousnout. Takže kdo chce shlédnou nenáročnou komedii, ať dá tomuto filmu šanci. Nebude se za břicho popadat celý film, ale zasměje se.

Za čárou (2021)

Myslím, že 42 % je sakra málo. Je to podle mě lehce nad průměrem a ne pod. Takže z mého hlediska kolem 60 %. Håfström je pro mě zatím jen tvůrce prvního Plánu útěku (ale to je spíš moje chyba). Tady nic nepokazil, scénář je trochu nevyrovnaný, ale celkově ujde. Herecké výkony dobrý, akce obstojná. Hudba dobrá. Takže nelituji těch ca. dvou hodinek strávených u tohoto díla.

Statečné srdce (1995)

Mám rád Mela, i přes to mě někdy pěkně štve. Tenhle film má pěknou výpravu i hudbu, ale Mel i pan Wallace mají ve scénáři takové historické blbosti, že se to nedá odpustit. Stejně blbě působí, když se Skoti ženou do boje a čepele bojových seker se jim vlní a klepou protože jsou gumové. U takového velkofilmu čekám zkrátka historickou přesnost a také důslednost u rekvizit.

Vánoce u našich - Konečně Vánoce (2019) (epizoda)

Doprčic! Ještě, že jsem s první sérií začal 17. 12. 2020 ve 22.30 jinak bych dostal 18. 12. 2020 ve 02.00 infarkt. To jsem fakt zvědavej na to, až dneska odstartuje druhá řada. Čekat rok - to bych byl doopravdy naštvanej. Ty scénáristi by meli dbát na zdraví diváků.

Mizerové navždy (2020)

Nejsem schopen to dokoukat. Pěkné obrázky, rádoby cool hudba, akce, figury - ale nic mě nezaujalo. Po půlce filmu jsem to vzdal. Příšerně mě to nudilo a postavy se chovaly strašně debilně. Mám hrůzu z toho co tyhle dva ( Adil El Arbi, Bilall Fallah) udělaj z Policajta z Beverly Hills. Kam se tenhle film hrabe na Miami Vice, tam to co nám chce servírovat bylo už v 80-tých letech a mnohem lepší.

Zase Vánoce (2020)

Tak teda dost překvapení. Brazilskej vánoční film a já? Koho by to napadlo. Že by jen čistá komedie? Tak možná i když ve druhé půlce se to mění. Hlavní hrdina je teda pořádná tlama a jen díky tomu že mi nebyl sympatický, bych se na film možná nedíval. No a prohloupil bych. Takže kdo chce vidět tak trochu jinou komedii o Vánocích tak tomu doporučuju tenhle film. Herce jsem vůbec neznal (kurnik z brazilských herců znám snad jen Mouru a z hereček tak Baccarinovou, Bolkanovou a Bragovou), takže se není co divit. Ale byli všichni příjemní a hráli dobře, režisér to taky zvládnul.