Co jsi dělal za války, taťko? (1966)

Aj keď sa jedná o film z roku 1966, ide o veľmi svižnú komédiu, ako sa Američania a Taliani hrali na vojnu. A aj to až potom, čo sa dozvedeli, že príde dôstojník, z ktorého sa neskôr stal gladiátor. Dovtedy sa oslavovalo. Celý film má odľahčené tempo, dobré nápady a originalitu, kde som ešte nevidel, ako sa dali Nemci oklamať. Veľmi pekne natočená vojnová komédia, kde ani slepé náboje nie sú slepé, lebo majú svoj účel. 75% - 4*.

Jack a obři (2013)

Priznám sa, že som čakal viac od Singera. Žiaľ som sa nedočkal. Jednoduchá rozprávka pomaly pre deti. Ak si odmyslím tie niektoré nechutné scény ako špáranie v nose a následné jedenie vlastného potu. Typický príbeh lásky medzi dvoma mladými ľudmi, kde jeden z nich je šľachtic a druhý je obyčajný človek. Nič originálne sa nedeje. Jednoduchá rozprávka na jedno pozretie, kde hlavný hrdina my nebol moc sympatický. Viac som držal palce Ewanu McGregorovi. Solidných 60 % - 3*.

Živý v Joburgu (2005)

Ukážka toho, ako to vo svete chodí medzi ľudmi, len je to vyobrazené pomocou alienov s iného sveta. Realita, ktorá trvá už niekoľko desiatok rokov a je stále aktuálna. Veľmi kvalitný snímok, ktorý je taký malý štartovný bod filmu District 9. 75% - 4*

District 9 (2009)

Po druhom zhliadnutí som pridal ďalšiu hviezdu. Neill Blomkamp v spolupráci s Peterom Jacksonom vytvorili veľmi dobré dielo s originálnym nápadom. Prisťahovalecký tábor pre mimozemšťanov. Ale žiadne práva nemajú! Copley to zahral výborne. Film má svoju myšlienku a hĺbku, kde sa s ničím neserie. Od úteku to do Vás napáli akcia s mimozemskými zbraňami a snaha o prežitie, kde Vás chcú zabiť ľudia, pre ktorých ste predtým pracovali. V roku 2009 to bol originálny snímok a ani teraz v roku 2013 so svojej originality nič nestratil. 78% - 4*

Pád Bílého domu (2013)

Patriotizmus ako sviňa. Ale predsa sa natáčalo na Americkej pôde ( už zase ) a dokonca v naj bielejšom dome. A to po druhý krát. Najviac som si z filmu zapamätal rozčúlenie Morgana Freemana. Inak čisto priemerný akčný film s Butlerom s mizernými efektami. Akcie celkom prehľadné ale herecké výkony na nulovej úrovni. Tak aby Fuqua aspoň niečim zaujal, tak zabíjal v priamom prenose. A tým je mi ľúto aj Freemana, ktorý okrem svojho výkriku nemal čo hrať a bolo to vidieť. Stále ta istá tvár. A s hudobného motívu si nepamätám nič. Takže ak môžem poprosiť pána Morrisa, nabudúce niečo chytľavejšie. A vraj tam hral aj Dudikoff. Kde?? 55% - 3*.

Jump street 21 (2012)

Ako sa hovorí, niekedy menej je viac. A tu to platí, čo sa týka scenára. Jednoduchý scenár, typický pre takéto filmy ale veľmi dobre spracovaný s charizmatickou dvojkou Hill a Tatum. Vtipné scény, akčné a nečakané situácie tam rozhodne nechýbajú. Najviac ma bavili momenty tie nečakané... " ono to malo buchnúť, prečo to nevybuchlo". Skratka jednoduchý vtipný film, ktorý neurazí a scenárom ani neprekvapí ale nenudí. A to je hlavné. 78% - 4*

Super 8 (2011)

Chýbalo málo, a dal by som 4*. Len som sa nemohol zbaviť pocitu, že filmu niečo chýbalo. Ťažko sa opisuje, že čo, ale chýba mi tam väčšia hĺbka a cit, ktorý by ma dostal viac do kolien, už keď sa jedná o film s deťmi. 2* sú už len za dvojicu J.J. Abrams a Steven Spielberg, kde ich spojením vznikol napínavý príbeh o tom, ako deti natočili svoj veľkolepý film. Trošku ma mrzelo, že sme hlavnú mimozemskú postavu poriadne videli až pri prevrátení autobusu, čo bolo skoro na záver filmu, ale na druhú stranu to tomu dodalo to potrebné napätie, kde som v podstate musel vydržať celý film, aby som ho videl. A to je na tom filme to najpodstatnejšie. Ostatné scény na city aj akčné ma moc až tak nechytili. J.J je stále macher cez efekty a veľkorozpočtové filmy ako je jeho vlajková loď Star Trek a Spielbergovi stále idú vojnové filmy, nech sa jedná o akýkoľvek. A u toho nech zostanú. Najviac ma prekvapil výkon Elle Fanning, ktorá hneď ukázala viacero tvári a je vidieť, že nám vyrastá nová hviezda. Podobne ako jej sestra Dakota. A posledným pozitívom hodnotím záverečný titulkový film, kde som bol rád, že som videl, čo vlastne natočili. Taký jednoducho stráviteľný nezávislý film od svetovej produkcie. 69% - 3*

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Už z traileru my bolo jasné, o čom to bude. A o tom to aj bolo. O lovu čarodejníc ( veď je to aj v názvu ). A to je celé. Pri tak krátkej stopáži nebol čas na žiaden hĺbkový dej ani u hlavných postavách ani u hlavnej záporáčky. Jedná sa o 87 minút čistokrvnej rezničiny, kde Vám príbeh bol narýchlo vyrozprávaný pri začiatočných titulkách a potom Vám ho Famke Janssen pripomenula, aby ste náhodou nezabudli, čo sú ti brat a sestra zač. Jednoduchá jednohubka, po ktorej som sa zamýšľal, ako sa na to dala ukecať Janssen a Arterton. Ale každý raz potrebuje oddych od veľkorozpočtových trhákov a zahrať si sem tam v nejakej odľahčenej verzii. 60% - 3*

30 minut po půlnoci (2012)

Čakal som trošku iný film, ale dojmy sú celkom pozitívne. Občas to bola nuda ale od útoku na základňu to nabralo pekný spád. Jessica Chastain a Kathryn Bigelow dali dohromady príbeh o tom, ako sa lovil UBL. 70% - 4*