Lake Mungo (2008)

Na horor málo strašidelné. I jako dokument v sobotu odpoledne na dvojce by to nudilo. Pomalé tempo jsem sotva vydržel. Dobrý byl nápad rozmístit do stopáže několik zvratů, díky kterým ožije trošku vaše pozornost. Ale opravdu jsem se jako malej víc bál u Světa tajemných sil Arthura C. Clarka, kde ukazovali duchy na fotkách a podobně. Obávám se, že found footage horrory už toho nemají mnoho co nabídnout.

Zločin (2011) (seriál)

První a druhá sezóna výborné, jen pár hluchých míst (celá jedna epizoda, kde hledali syna Lindenové), ale jinak příjemná atmosféra "severské" krimi se vším, co k tomu patří. Propracovaná psychologie postav, pitvání vztahů, celkem zajímavé vedlejší motivy. Třetí série slabší, ale ještě pořád se to dalo. Lindenová napřesdržku, z mého pohledu to táhl hlavně Holder. No a čtvrtá série mě asi bavila úplně nejvíc. Sympatických šest epizod nedává prostor pro vatu, stále se něco děje. Postavy výborně zahrané, Lindenová už ne tolik napřesdržku. Hodně o vztazích rodiče-děti, ale to je v podstatě celý seriál. I ten doslovný epilog tomu dává jakous takous tečku, ačkoli už přesahuje kamsi do vod romantických filmů... Celkově zkrátka nadprůměrný seriál a jede z mých oblíbených s potenciálem vícero zhlédnutí.

Znovu po smrti (1991)

Nepokrytá pocta Hitchcockovi a to i čeným humorem. Doufám, že to byl záměr a že ty scény, které mě pobavily, skutečně byly tak zamýšlené. Kamerou je na pomezí televizního filmu, černobílé sekvence mě bavily víc. Zpětně je asi lepší nad scénářem moc nekoumat, trhliny v logice bychom určitě našli. Prostě příjemný napínavý thriller, který se teď točí jen málokdy.

NON-STOP (2014)

Vrcholný příspěvek do série hollywoodských "tyrkysových" filmů. Tady má zelenomodrý vlasy snad i Julianne Moore…

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Klasika stříbrného plátna. Až na laciný vtípek s típáním pásů a připoutávání cigaret na začátku je to výborná situačně-konverzační komedie, která pobaví i na vícero zhlédnutí. Všichni herci jsou vynikající a film je svěží i po čtyřiceti letech od svého vzniku. Wilderovi se navíc podařilo zpracovat původní divadelní hru tak, že z ní není ukecaná exhibice v jedné místnosti. Millsové to tam moc sluší :-)

Štvanice (1966)

První polovina filmu je utahaná nuda, atmosféra se začne budovat až pak. Do té doby spíše seznamování se s postavičkami maloměsta. První část jsem přetrpěl zejména díky výbornému Brandovi. Stačí mu minimum k tomu, aby vykreslil sympatického šerifa, a oproti řadě jiných herců je jeho herecký projev příjemně civilní. Redford moc prostoru nedostal, ale to, co může, hraje taky dobře. Největší slabina je scénář - divadelní předloha se nezapře.

Domek z karet (2013) (seriál)

Žánrově mě to zcela míjí, ale uznávám, že napsané, zahrané i natočené je to nadprůměrně.