Andrew W.K. - She Is Beautiful (2002) (hudební videoklip)

Sikovna spinava uderna "punk"-rock-podgarazovka nad zemou veselo pili usi, vyzyva do kmitania palicou a Andrej je spinavy , sympaticky pan s prijemnym jemnym chrapliakom a mikrofonom s dlhym kablom. Jeho audio-vizuo splnilo ucel na jednicku, - a vlastne ani neviem kto je bjutiful....:/

Rodinná oslava (1998)

Na tuto rodinnu oslavu asi casom zabudnem, i kedze som nepil, mam z nej mensie okno. Reziser sa taktne pozeral postavam velmi hlboko pod kozu, pokryl pribeh necakanymi situaciami ("to som teda necakal" effektt), od urciteho (necakaneho) momentu pribeh zacal stupnovat a potom to slo rychlym spadom k prijemnemu finishu. (he-he).!= tuna sa dvihol na priemer. Nuda sa objavovala len zo zaciatku, ale neskor odisla,ani nepovedala zbohom. Banda ako Thomsen- Bo Larsen je osvedcena kvalita s peciatkou, zda sa ze oni ju =onu nudu = poslali do danskej prdele, a tak im divak hlta kazdy zmurk. Zmes je skvele zamiesana a trocha dalej od zaciatku zacina kazdym druhym hltom menit chut a konzistenciu. Zial moj prvy stret s Dogmou ostava zda sa poslednym. W.S: "pravda vyjde vzdy najavo".

La cara oculta (2011)

Poriadne vyzivna koprodukcna "light" bandeja paisa, mierne prekombinovana (nepodstatne) ale plne funkcna na vsetky zmysly (na siesty sice nefunguje- iba dobre). Mysterium, ubiehajuce pomerne rychlo, vtahujuci do paradneho pribehu - z pociatku jemne hladi, od polovice naberie obratky a drtí a drtí do poslednej sekundy.!! Pohlad z "inej" perspektivy velmi zasadny! ßaiz je skvely kuchar, vie kedy primiesat nejeden zvrat, prevrat a jedno salto vzad aby uspesne dostal divaka pod high voltage. Pokrm chutil, dam si duplu. Snad vedia podobne varit aj v inych krajoch. A zaver? Hm.. koncilo to tusim zaverecnymi titulkami, po ktorych je ............ticho a tma.

Prvotní strach (1996)

Poctiva justicna naloz okorenena spickovym hereckym ansablom (ako inak Edward!! ) a celkom prekvapivym zaverom, ktory by mohol byt aj pre niekoho previdatelny. Ale nehram sa na jasnovidcov, nechavam sa uniest skvelym odrozpravanim pribehu, namacany v prijemnej chladnej jesennej atmosfere, kde J.N.H. taha slak a uspava lave hemisfery. Napriek dost natiahnutej gume sa divak nemoze nudit, uz kvoli okamzitemu vtiahnutiu do obhajovania a roznorodych vypovedí. V poslednej dobe mi chybaju podobne sudne pripady, kde spontanne naskoci AHA effekt. Masky dolu!

Druhá šance (2014)

Deprimujuco vyzivny socialny pripad, mraziaci telo a mysel, ktory necha po dozretí malu jazvu na temene hlavy. Scenar je fantasticky naklepany, tahajuc ma do utrobia isteho spinaveho pripadu, kde je to samy uzol a kazdu chvilku necakany a prekvapivy zvrat a neviem co od neho cakat. Na to ze pluje po tichej rieke , ma rychly grad a spadovanie(( (k dojimavemu finisu a necakajnej pointe, ktoru som teda necakal!!)) , co je pri takto decentnej sirke excelentne. Nezanecha "aaaaaaaaaa"--ruku na usta, skor rozsirene zrenicky a mierne obhryzene pazury. Moj prvy styk so S: Bier dopadol luxusne, myslim ze si ju trocha preklepnem. Velmi zname danske tvare s kamennymi ksichtamni su osvedcenou recepturou na zuzenie ciev a upchate dychacie cesty, lebo predvadzaju nemozne i ked su len ticho. (hlavne N. Lie Kaas-- drogy su svina). Podtrzeno,secteno- dost silny snimok, ktory niekedy dokaze dost hlboko zamrazit nielen lesne plody....

O kuřatech a lidech (2015)

Uz sa zdalo , ze tento buransky perkelt ostane nedovareny, ale v polovici varenia reziser pridal stupne a riadne okorenil. V prijemnom smradlavom spinavom prostredi sa citim svoj, zblizujem sa s tou vidlacou, neujedaju mi z taniera, ale pekne poprosia. Opat danske absurDno zahalene v jemnom mysteriu, ktore kladie vela otazok, neskor je na ne odpovedane a prijemne sfinišovane. V tychto produktoch nuda nema miesto, kedze postavy a ich kecy su poctivo nacierno napisane. Spokojnost celkom na 4 spinave. A vystupuju tu aj zvieratka.

Hospodaření s přírodou (2000)

Dostatocne inspirativne pre buducnost. Sepp je mistr a uz si pisem poznamky ako efektivne , nenarocne a prospesne nakrmim svoje styri zaludky cistymi, nicim nepospinenymi plodmi matky Zeme (samozrejme-ake semena vlozim) . Je to velky krok vpred a obloha je modrejsia a trava zelensia.

Adamova jablka (2005)

Cierne genialne mysterium danskeho charakteru. Atmosfericko- metaforicky konverzacny spektakl cese zjezene vlasy, horkne v krvi (neboji sa ju ukazat) , jemne drazdi branicu a zaroven prijemne hladi po dusi.. Tomuto "absurdnu" kraluje (ako stale) Mads, jeho farar je tajomnom samym o sebe a "nacek" adam? ano, ide z neho nejaky respekt, (budme poslusní) ::-HH- ostatne postavy nezaostavaju a davaju kolorit celkovemu pribehu. Cele je to usadene v pokornom a komornom prostredi , kde sa dobre relaxuje. Zda sa ze dansku kuchynu este neopustim. Chutí vynikajuco, sice trocha horka, ale zvykam si.

Uvnitř (2007)

Atmosfericky melodramaticky zverak koulí podavany na komornom, artovo pachnucom podnose. Snímane s prehladom a nadhladom, pomaly dalej zajdes. Chlapci od FX sa vyřadili tak, az miestami hladim mimo obrazovku a chlapci z reziserskych stoliciek nazreli pod kozu obom hlavnym hrdinkam, ci nahodou nemaju nejaku teplotu, dost dosledne. Vedia ze v tomto dome logika nema miesto, tak ju nechali o ulicu dalej, a tak to to mam rad. Pribeh je jednoduchy a ma velmi rychly spad, s nicim sa nesere. Co si viac priat. Uvnitr som sa citil velmi dobre. A vonku sa mi z toho bitunku teda vobec nechcelo.

Bastardi (2010)

Blackjack. Zvysujem o celu. Aj ked ide len o defile obrazkov nadavajucich a drzych nevychovanych vopičakov striedajucich sa s obrazkami infarktujucich a deprimovanych profakov. Amatercina na kazdom rohu a nezachranuju ju ani profi-aktori (smajlik) podfarbene taaazkym frajerskym hudobnym stylom (zdoraznenie), dramatickost je prekryta vo vacsom smere humorom , (hlaskami)-. odlahcujuce. Cele je to obalene v akomsi pribehu !neni marna snaha! . ALE !!Diva sa na to nenasilne dobre, nepili ostro oci a usi a dokaze cloveka nechat sa zamysliet. Napriklad, ze si ma za sebou poupratovat ten svincik, lebo len tak budu kolace. Nebudem sa tesit na pokracovanie.