47 róninů (2013)

Budete-li snímek 47 Roninů brát jako báji, fantasy, pak nemůžete být zklamáni. Akční prvky z dob japonských samurajů, stejně jako ty trikové, jsou velice líbivé a je příjemné se na ně koukat a nechat se jimi unášet. Nebýt Keanu Reevese a anglicky mluvících samurajů, ani byste nepocítili "zápach" amerického Hollywoodu : ) Co mě na filmu příjemně překvapilo bylo to, že ač se jedná o snímek americký, který se navíc nese v samurajském duchu, není tu ani kapka krve (jen dvě čistě sťaté hlavy) a je tedy vhodným kandidátem na akční film pro každého, tedy bez věkového omezení. A co se týče mluvení v amerikánštině a k němu směřovaným výtkám zdejších komentátorů, zajímalo by mě, proč jim tohle nevadilo u jednoho z nejlepších a hned několika cenami ověnčeného snímku posledních několika let, z roku 2005, u Gejši : )

Ten kluk (2007)

Mistrně natočený britský snímek o stínech dávné minulosti, která i po dlouhých letech může snadno a rychle dohnat svého pána a zničit tak slibný začátek jeho nového života. Andrew Garfield ve své životní roli.

Grinch (2000)

Hrůzně Americké, hrůzně pitvořivé, prostě... hrůzně hrůzné... a tak různě...

Rivalové (2013)

Po Legendě 17 je tohle další nejpříjemnější sportovní filmová lahůdka, kterou jsem v posledních několika letech viděl. Koprodukční snímek o dvou soupeřících jezdcích F1 mě opravdu dostal. A to nemusím být ani zasvěceným fanouškem tohoto sportu... Myslím, že se Ronu Howardovi podařilo grandiózním způsobem vzdát hold nejen legendě jménem Niki Lauda, ale i Jamesu Huntovi a celému odvětví Formule 1. Doufejme jen, že podobně šťastný konec bude mít i nehoda Michaela Schumachera ve Francii a že i on se, stejně jako Niki Lauda, osobně dožije podobné pocty.

Legenda 17 (2013)

Vznikl jeden z největších filmových klenotů posledních let. Je věnovaný sportu, zejména hokejovým legendám Valerijimu Charlamovi a trenéru Sovětské sborné Anatolijovi Tarasovi a místem jeho počinu je... samozřejmě ...Rusko. Filmu dominuje podmanivá hudba, kamera i scénář, spousta nezapomenutelných scén a především fantastické herecké výkony všech (!) těžejních představitelů. "Kaňky" na jinak příjemně prostřeném zářivě bílém ubrusu se tu však najdou - hazardní ručkování 50m nad zemí je stejně směšné jako scéna, ve které se odvolaný trenér namísto sledování svého prohrávajícího týmu v televizi došel "vyvenčit" na opuštěné pouliční hřiště, kde mezi brankami vyklepával do písmene zcela shodné taktické úhybné manévry i střely na bránu mezi kalužemi s těmi, které se právě děly v Kanadě : ) Tady si (alespoň u mě) Rusáci střelili dva vlastní góly a to ještě při vlastní přesilovce. Zbytek filmu už ale sázel jeden gól za druhým do brány mých sympatií a i já začal fandit téhle dobře rozjeté filmové mašině.

Elysium (2013)

Scénář mě téměř vůbec nezaujal (není ničím originální), zpracování zaujalo jen o něco malinko více, a tak to rozhodně nebude film, který bych si s chutí pustil znovu.

Bez slitování (2006)

Nezapomenutelná záležitost, famózní filmový zážitek!!!!

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Jedna z nejoriginálnějších a nejzdařilejších českých pohádkových komedií naší historie pro celou rodinu s nezapomenutelným hereckým obsazením. Dnes už si o natočení podobné filmové lahůdky můžeme nechat, bohužel, jenom zdát...

Čert ví proč (2003)

Čert ví proč tohle vůbec vzniklo... Nebýt pár malých příjemných věcí, nebylo by proč na tuto pohádku vzpomínat.