Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

• SK název

Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách

Komedie / Fantasy

Československo, 1974, 96 min

Veselá komedie s hrozně smutným koncem - vodníci nastupují do výrobního procesu. No jo, doba si to žádala, na pohádky není místo.(20.9.2003)

Tenhle film je prostě pohádka. Moderní, z tehdejší současnosti, ale právě proto je o to půvabnější. Všechno končí tak, jak má být a všichni dojdou svého cíle... ALE STRÝČKU, NESMRTELNOST JE PŘECE V NĚČEM ÚPLNĚ...JINÝM...(29.8.2002)

Skvělé!!! Škoda, že v dnešní době se už netočí filmy jako tenhle, tajemství hradu v Karpatech, Verneovky a vsechny podobně neuvěřitelně zábavné české filmy staré školy. Velká smůla.(10.6.2004)

Kdyby kvalita českých komedií byla v dnešní době stejná jako v 70. letech, tak bych Dr. Mráčka topil klidně do dnes a ty vodníci by tu s námi žili dál.(8.1.2010)

Skvělá historická komedie - tak přece jen tady vodníci kdysi žili, byli:o)). Ovšem nešťastná shoda okolností způsobila jejich úpadek a prakticky vyhynutí.. Bizardní fantazie pánů Vorlíčka a Macourka v nejlepší formě.(29.4.2006)

Až páni vodníci dostanou složenky za vodný a stočný, tak je na topení lidí přejde chuť.(7.1.2010)

Trošku škoda, že to nie je príbehovo vyvážene, lebo miestami sa to len nezáživne vlečie, kdež to napríklad trikovo na danú dobu to je zvládnuté perfektne, je vidieť že si na technickej stránke dali záležať, rovnako tak potešia niektoré hlášky(moc zapasoval od predvádzajúceho sa vodníka "normal"), prípadne aj useknutá noha a scénky okolo nej sú fajn... celkovo mi to príde ako slušný priemer, čo dokáže miestami pobaviť. /60%/(29.4.2009)

Naprostá evergreenová klasika mezi komediemi, geniální a vtipný snímek nestora české filmové crazykomedie Václava Vorlíčka aneb další část traktace o tom, kterak smutná doba plodí nadčasová humorná díla (viz kupříkladu Saturnin a doba okupace...)(22.5.2007)

Jeden z mála filmů téhle doby, které opravdu zbožňuji!(29.5.2008)

Tomuhle filmu, který miluju, bych dal nejradši plné hodnocení, ale nikdy (ani teď, po tolika shlédnutích) jsem se nemohl přenést přes ten konec - donutit postavu noblesního Miloše Kopeckého fyzicky pracovat, to je jako postavit Janu Brejchovou k soustruhu!(22.2.2003)

Jak zkultovnět pohádkové bytosti v komedii aneb scénáristická bouře nápadů.(3.7.2005)

Tohle je jeden z tech lepsich Vorlickovo filmu, ale precejen na nejlepsi cesky komedie nema, na to tu je moc malo vtipu. Ale celej film je docela pohodovej a misty fakt vtipnej, navic se tu sesla skvela herecka sestava, pribeh je originalni a kameraman si s tim fakt vyhral, takze triky vypadaj dost dobre i ted.(4.3.2007)

Pěkná komedie (pohádka) s celou řadou vynikajících herců (za vyzdvihnutí určitě stojí Miloš Kopecký, Jaromír Hanzlík a Libuše Šafránková). Ono se také není co divit, copak Václav Vorlíček natočil v 70. letech špatný film?!!!(15.12.2007)

Chudáci vodníci.. ale jinak parádní pohádka, veselá, hravá a zamotaná k nerozmotání(16.9.2009)

Hezký film, pár dobrých triků, bavili jsme se tenkrát asi víc než dost... Kdyby to šlo, dal bych jen tři a půl. Ale přece jen to byla v té normalizaci taková nenormální :-) komedie...(13.9.2005)

Vtipná a příjemná česká komedie o vodnících a jednom pošetilém doktůrkovi. Klasická podívaná, která nezklame a vykouzlí úsměv. Škoda, že dneska se už taková dílka netočí... je to snad Konec kultovních komedií v Čechách?(19.2.2008)

Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií především díky úžasnému Miloši Kopeckému a krásné Libušce Šafránkové.(9.10.2005)

"KAM HO VEZETE?" "NA PATOLOGII. MÁTE NĚJAKEJ JINEJ NÁVRH, SLEČNO?" Další brilantní komedie tandemu MM a VV, která nezapře jejich společný modus operandi tj. originální fantastický námět (v tomto případě zahrnující vlastní vodnickou mytologii připomínající upírskou), propracovaný scénář s v závěru dokonale vzájemně propojenými a vypointovanými liniemi, hereckou elitu (obzvlášť okouzlující je Hanzlík) zahrnující jejich dvorní herce (Menšík, Kopecký, Filipovský, Řanda,Lír...), záplavu gagů a hlášek a chytlavý ústřední song. Vedle toho bych ještě vyzvednul kvalitní triky a půvab obsazených hereček (Šafránková, Hudečková, Steinmasslová...), byť první dvě jmenované tu mají na hlavách dost hrozné kreace. Bohužel během natáčení zemřel Jan Libíček, kterého nakonec nahradil Zdeněk Řehoř. "JSEM ČLOVĚK! JSEM ČLOVĚK!" "KOLIK TOHO V SOBĚ MÁTE?" DVĚ DECI, STRÁŽNÍKU! DVĚ DECI!"(11.8.2008)

A co se stalo, Karlíčku? - Ale Lojzík mu usek nohu, ale není to nic vážnýho. Nádherná komediální klasika s plejádou hereckých osobností. Měl by tam být v roli vodníka Aloise i Jan Libíček , který při natáčení bohužel zemřel. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=3FAscr6_hk4(15.2.2009)

Tento pozoruhodný výtvor mi do rozprávkového zaradenia vôbec nesedí. Je tu len myšlienka, že nesmrteľnosť vôbec nie je viac ako láska, ale to je len doplnok čohosi iného. O to viac sa mi film páčil ako komédia, ktorej myšlienky a spracovanie (na svoj vek) vôbec nezostarli a stále je to veľmi nadčasové. Kto z nás by sa nechcel premeniť na kapra :). 80%..(2.1.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17