Husí kůže (2023) (seriál)

1. série - 40 % Knihy jsem nečetl a už asi nebudu cílovka, ale přesto filmy mě bavily, proto jsem dal šanci i seriálu. První díl vypadal skvěle. Sedla mi parta děcek, fajn městečko a hlavně creepy atmosféra. Pomalu se příběh rozjížděl, divák čeká na odpovědi a jak to celé bylo a je. Ale tak od třetího dílu se něco změnilo a najednou sem z toho cítil až moc zaměření pro teen diváky a díky tomu šla logika stranou a vše bylo na efekt. Finále navíc uspěchané, bez nějakých dovysvětlení a vše hrálo až moc okatě do karet hlavním hrdinům. Asi o tom moc přemýšlím ... Problém jednoduše je, že to horor moc není, komedie taky ne a tak nějak se to v tom plácá. A další hvězda dolů za tmavý filtr. Chvílemi jsem si myslel, že mám rozbitou telku...

Ještěr (2023)

Kvalitní kriminálka, která stojí a padá na postavě Benicia Del Tora, který ji nejenom dobře zahrál, ale také samotná postava je jednoduše sympatická. Je to pochmurné, dobře natočené, s několika zajímavými momenty, a i když je příběh ke konci už lehce odhadnutelný, přesto udrží pozornost.

Meg 2: Příkop (2023)

Jedničku jsem hodnotil dvěma hvězdami, takže zde jsem logicky musel jít ještě níž. Je to bizárek, fajn bizárek, který může zabavit, ale je to hodně úsměvné a přetažené. Jestli to byl záměr, kdo ví, ale Statham je tu takový borec, že bych se nedivil, kdyby v nějakém dalším pokračování ty Megy uškrtil holýma rukama... :)

Moje tlustá řecká svatba 3 (2023)

Tři hvězdy za příjemný, nadále rozvíjejíci se příběh a známé postavy. Čtvrtá hvězda za odvahu natočit další díl a pátá hvězda za mou srdcovku, což je Řecko. Tím pádem nemám co vytknout. Žádný trapný humor, krásně to navazuje na předcházející díly a má to letní vibe a je to pohodová komedie s přidanou řeckou hodnotou.

Mumie (2023)

Příjemný animák, spíše asi pro dětské publikum, ale ani nám odrostlým to nepřišlo špatné. Pár dobrých nápadů, i když by se jich z tématu mumií v našem světě dalo vytřískat mnohem více.

Nech svět světem (2023)

Asi jdu lehce proti proudu, ale neoslnilo mě to. Přitom začátek slibný. Budování napětí a tíživé atmosféry fungovalo, skvělí herci, ale pak se něco změnilo a vlastně šlo o 139 minut pouhých řečí a pár (doslova) hezkých záběrů, ze ktreých by mohlo mrazit. Nu a pak přišlo finále, které ... však sami uvidíte, ale díky němu jsem si řekl, proč jsem na film vlastně koukal.

Nejhlubší nádech (2023)

Dlouho se mi nestalo, aby mě tak vtáhl dokument a celé dvě hodiny jsem napjatě sledoval, jak to dopadne. O tomto extrémním sportu jsem pochopitelně už slyšel, ale nikdy jsem ho pořádně neviděl a neznal jeho zákulisí. Což se díky sledování změnilo. Ale na samotný konec jsem nebyl připraven a celou dobu jsem čekal, co z toho "vyplave", protože tvůrci dokumentu si s námi lehce hráli a drželi v napětí. Tleskám a smekám, nejenom tvůrcům, ale i potápěčům.

Někdo klepe na dveře (2023)

Námět naprosto skvostný, ale scénář tak žalostný, že to prostě bolí. Negraduje to, nemá to žádný drive a konec spíše vyloudí úsměv na tváři než překvapení. Toto se Shyamalanovi nepovedlo.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Kaitlyn Dever po nedávných romantických hrátkách na tropickém ostrově, kde si zahrála po bohu Clooneyho, se vrhla na napínavý horor plný mimozemšťanů a výsledek? Lépe se ji dle mého dařilo na tom ostrově, ale určitě to není pouze její chyba, ale hlavně scénáře. Emzáci celkem fajn, možná bych je o trochu lépe vyšperkoval. Příběhově zajímavé, hlavně ze začátku, kde se objevilo i několik "příjemných" lekaček. Konec filmu to ale celé zhatil a díky tomu se pohybujeme v průměrném hodnocení. Co se mi ale líbilo, tak experimentování s absenci mluvené řeči ... jsem se vrátil nostalgicky skoro k němým filmům, kde hrálo jen piano.

Oppenheimer (2023)

Dlouho jsem přemýšlel - ehm, dva dny - jestli dát čtyři a nebo pět hvězd. A asi zvítězila skutečnost, že jsem už jsem lehce unaven z komiksových a akčních filmů, které zahlcují kina, a rád jsem si střihnul kvalitní dílo s absencí akce, humoru a CGI bordelu. Určitě by tomu prospěla kratší stopáž a možná i lehce ubrat na zvuku, protože jsem v kině myslel, že mi prasknou ušní bubínky a u výbuchu atomovky jsem málem na sebe vysypal nachos. Přesto pomalé tempo, které mělo rychlé obrátky. Na kohokoliv ukázala kamera, to byl snad áčkový herec. Příběh zajímavý, vizuál a zvuk (hudba hlavně) podmanivé a smekám, že se to vše Nolanovi povedlo bez digitálních efektů. I tak si film budu muset pustit opětovně, protože jsem se v rychlých dialozích lehce ztrácel...