Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Ryze akční filmy to mají těžké, protože je tu obrovská konkurence. Proto přijít s vojáky, které není možné zabít, je naprosto geniální látka, která by se dle mého názoru měla maximálně vytěžit. Tolik možností bojů, akcí, nápaditosti. Zároveň by mohlo být velmi zajímavé sledovat, jak vlastně tito vojáci vznikli, co je vybírá na životní pouť, jaké přesně limity mají, co všechno už zažili. Ve dvou hodinovém filmu by se pro to určitě čas našel. A jak to dopadlo? Máme tu super akčňák? Nikoliv. Dobře propracovaný děj? Nikoliv. Zajímavé postavy? Nikoliv. Mystično, které je zábava objevovat? Nikoliv. Tak, co to do háje máme? Nic, jenom utrpení. Nuda, nezajímavé kecy, easy příběh a doslova pár minut akce, které není vůbec originální (jak by si látka zasloužila). Škoda, potenciál to mělo.

Otec (2020)

Neznat Anthonyho, tak mám pocit, že skutečně formou dokumentu koukám na nemocného starého člověka. Klobouk dolů, co dokáže ve svých letech zahrát. Nejdříve jsem si myslel, že si režisér s námi hraje a vyobrazené situace možná naznačovaly, že se jedná o podfuk na stařečka, ale jak se prokousáváte tímto dramatem dál, tak si uvědomíte, jak smutné to je a že mozek si ve stáří s vámi může krásně hrát. Film si už nikdy nepustím, až tak byl pro mě silnou kávou. Přesto brilantní pohled do jedné rodiny, kde otec je bohužel nemocen a není to nic jednoduchého pro něj a ani pro jeho blízké. Finále mě neskutečně rozsekalo a je to po dlouhé době, co jsem měl u nějakého filmu slzy v očích. Život je nefér... Staří nás čeká všechny a musíme jen doufat, že ho budeme mít poklidné. Protože jednou jsem slyšel větu... Stáří je trest pro všechny lidi bez ohledu na to, jaký život jsme vedli...

Pod vodou (2020)

Pokud chcete postavit film na tom, že hlavní "hrdinka" neustále běhá pouze ve spodním prádle a ukazuje nám své tělo, nejsem si jist, jestli výběr herečky Kristen Stewart je na místě. Ale fanoušci to určitě ocení. Co se týče příběhu, klasické béčko, které jsme už mohli několikrát vidět, ale to se samozřejmě vždy dá nějak povznést. Což zde se nestalo. Postavy bez chemie, příšery se před kamerou objeví všehovšudy tak na 10 minut, je tam neustále tma a rychlý střih, takže nic nevidíte a netušíte, co se právě děje. A také tomu nepomáhá debilní rozhodování postav. Tušil jsem, že to bude katastrofa, ale že až taková...

Poslední představení (2020) (seriál)

Jeden z nejlepších dokumentů, jaký jsem kdy viděl. Já ani vlastně basketu neholduji, přesto mě každá epizoda maximálně nadchla a těšil jsem se, jaké záběry, fotky, informace mi přichystá ta další. Několik dojemných sekvencí se také našlo a jsem rád, že jsem mohl trochu blíže poznat život jednoho z neznámějších sportovců, kteří chodili po této planetě. Díky za skvělých deset hodin mého života!

Princezna zakletá v čase (2020)

Na českou tvorbu skutečně dobré až nadprůměrné. Skvělá hudba, ucházející efetky, dobré herecké výkony. Už musí být, abych šel na český film do kina a zde se to fakt vyplatilo. Má to své mouchy, ale dokážu je neřešit, protože chci tomu filmu přát úspěch. Má to sympatické herce, krásnou lokaci, celkem zajímavý příběh. Sice jsem dle hodnocení zde na webu čekal mnohem víc, přesto jsem spokojen. Na naše staré pohádky to nemá ani za mák, ale z těch novodobých to rozhodně mohu doporučit.

Projekt Power (2020)

Bavilo mě to. Gordona jsem neviděl ani nepamatuji, takže jsem ho uvítal, a Jamieho si pustím kdykoliv rád. Příběhově hodně slabé a té slibované akce také moc nakonec nebylo. Ale bylo to zabalené do takového hávu, že mi to uteklo a v celku mi nevadí, že jsem tím zabil skoro dvě hodiny. S čistým svědomím doporučím, ale už si to znovu asi nepustím...

Rose Island (2020)

Vůbec jsem neměl o tomto malém dvacet na dvacet nezávislém státu aka plošině na moři ponětí, proto mě film příjemně překvapil. Lehce humorné, příběhově zajímavé a na konci reálné fotografie.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Původně jsem chtěl dát čtyři, ale nakonec zpětně jsem si uvědomil, že to byl jen fajn film. Nic víc. Odsýpalo to, pár vtípků, sympoš Mark, ale to je vlastně všechno a za pár týdnů si na film asi ani nevzpomenu. Ale v daný okamžit mě to bavilo.

Stín v oblacích (2020)

Mišmaš několika žánrů se moc nepovedl a první polovina vypadá celkem fajn a mysteriózní háv tomu sluší. Pak se z toho ale stane parodie na Wonder Woman, což neodsuzuji, ale hlavní hrdinka předvádí činy coby superhrdinka, a to už jí je těžko věřit a moc to nezapadá do celkového kontextu. Finále úsměvné. Vlastně fajn béčko s fajn Chloë, ale s děravým scénářem.

Temné lesy (2020) (seriál)

1. série - 80 % No, tak to jsem vážně nečekal. Poláci to rozjeli. I když se nejedná o nic temného, maximálně tam byl temný stín v lese, je to vlastně skvělá detektivka. Promyšlené postavy, zajímavý příběh, který udrží pozornost do samotného konce. Vyváženost mezi flashbacky a přítomností. Možná bych natáhl poslední díl a víc si pohrál s koncem, spousta linek byla až moc rychle vyřízena. Jo a pustil jsem si to s dabingem, abych si to více užil - nic proti :) Spokojenost, vážně! Víc takových.