Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Velmi zajímavé zpracování rodiny Usherů, které v moderním hávu nakonec dopadlo dobře. S původním filmem toho je zde pramálo společného, ale naopak zase milovníci Edgara Allana Poea budou tleskat blahem...nejde pouze o názvy epizod dle jejich povídek, ale těch pomrknutí (někdy více než jen pomrknutí) je zde vážně hodně a to diváka prostě potěší. Horor to sice není, ale několik lekaček bylo, příběhově zajímavé natolik, aby to udrželo pozornost celou minisérii a herecky slušně ztvárněné.

Percy Jackson a Olympané (2023) (seriál)

1. série - 70 % Knihy mě tolik neoslovily, jelikož jsem je četl v pozdějším věku a přeci jenom je to literatura pro mladší. A to stejné se dá vlastně říci i o novém seriálovém zpracování, které je mnohem, ale mnohem lepší než původní filmy. Pořád to je pro děcka, přeci jenom tam běhá parta dětí s mečem a bojuje s monstry a bohy, takže od toho nemůžeme očekávat nic extra výjimečného. Přesto mě to bavilo. Postavy měly mezi sebou skvělou chemii, mladej herec, co ztvárnil Percyho, je sympoš a celkově mi bodla řecká mytologie...

Peter Pan a Wendy (2023)

Nevím, proč Disney má stále snahu oživovat staré legendární pohádky. Už v roce 03 jsem remake nepochopil, přesto se povedl a rád na něj vzpomínám. A v porovnání s tímto novým počinem se jedná skoro o oscarové dílo. Problémem jsou nesympatiční herci, nelogické detaily (ztracení chlapci už nejsou jen chlapci, protože tam jsou i holky, ale stále se jim říká ztracení chlapci!?) a hlavně to je jednotvárné, nezajímavé, nudné, šedé, plné CGI. Pro malé děti asi dobré, ale jinak nerozumím, jak toto mohlo vyjít ven. Jinak Jude Law stojí za tu hvězdu navíc.

Physical: Sto statečných (2023) (pořad)

Zajímavý koncept soutěže, který by mě víc bavil, pokud by měl o dvě až tři epizody méně. Možná také je trochu problémem to, že nikoho z účastněných jsem neznal, takže jsem neměl moc komu fandit a přát výhru. I tak zajímavé sledovat, jaká tělesná konstituce je ta nejlepší a dokáže všechny úkoly "přežít".

Přízraky v Benátkách (2023)

Coby milovník Agathy Christie a čehokoliv, co díky ní vznikne, musím hodnotit nejvyšším počtem hvězd, co tu jde. Což jsem udělal i u dvou předcházejících dílů s Kennethem Branaghem. Mé nadšení zvýšil i fakt, že jsem v kině byl v pátek 15.09., což bylo výročí narození samotné legendární spisovatelky. Co se týče filmu, tak sice byl znát menší rozpočet, ale ničemu to nevadilo a vlastně hororová atmosféra na jednom místě s několika postavami fungovala dobře. Příběh sice lehce známý díky knize Viděla jsem vraždu, ale Branagh jej trochu ohnul a potemněl ho, takže vše bylo pro mě překvapením. Pár lekaček, brilantní detektiv, několik zvratů a fajn stopáž. Spokojenost jako vždy a doufám, že bude další díl.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Z trailerů jsem byl nadšen a těšil se jako malý kluk. Nový svět, noví hrdinové a velkolepé sci-fi, kterých je poslední dobou jako šafránu. Ale asi by stačilo napsat, že hodnocení a recenze nelžou. Je to děs. To, že Snyder pár filmových světů vykrade, jsem čekal, a asi mi to ani nevadí, ale že se bude jednat o tak prázdný film, to je překvapením. Nezáživné postavy, lehce předvídatelný příběh, který vlastně nemá co nabídnout. Vizuál ujde, ale to není vše. Nemá to žádný přesah, nic zapamatovatelného. Jednoduše příběh nemá co nabídnout a vlastně ani sám film. Sofia Boutella je sice fajn, ale není to áčková herečka, aby utáhla celovečerní biják. A ty zpomalené záběry...bože... Zpomalený záběr přežiju ve filmu jen jednou a to musí dávat smysl. Tady jich bylo tolik, že natáhly filmovou stopáž... Každej prd se zpomalil. Prostě se to nepovedlo. Na druhou část se podívám, ale nečekám nic lepšího.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Rozhodně zlepšení oproti předcházejícímu dílu, stále to je ale pitomost. Naštěstí příjemná pitomost, která má háv blockbusteru, jenž dokáže na dvě hoďky zabavit. Jason Momoa aka záporák si to užíval, to bylo znát, jinak vlastně nevím, co jiného bych měl napsat. Je to pořád dokola, ale jelikož jsme s touto rodinou už tak dlouho, tak jim odpustíme asi cokoliv.

Seminář (2023)

Fajn švédský slasher s nádechem komedie, který poměrně kvalitně zaháčkuje. Výtečná atmosféra, místy až k severským detektivkám. Přitom se člověk ale zasměje. Vrah sice lehce uhodnutelný, přesto jeho kreativita bavila a co cením, občas dostal na frak. Finále trochu jiné, než mají ostatní podobně laděné filmy, což vlastně je super. Za mě spokojenost.

Sněžné bratrstvo (2023)

Neznat příběh a nemít doloženo, že se to vážně stalo, tak by to jako samotný film neobstálo a divák by si říkal, že to je hodně přetažené za vlasy. Je ale neskutečné, že toto se vážně dělo! Velmi povedený film, který já osobně neberu jako remake, protože Přežít jsem neviděl a díky tomu jsem nebyl donucen porovnávat a jen jsem si "užil" film. Skvěle natočeno, dojemné, drsné a neskutečné, co ty kluci zvládli...

Strašidelný dům (2023)

Už původní s Murphym není žádný hit, ale patří k mému dětství a rád na něj vzpomínám. Měl dynamiku, humor, fajn postavy a hlavně samotného Murphyo... zde postrádám toto vše. Moc dlouhé, mdlé, nezajímavé a nudné.