Stůl číslo 19 (2017)

Věřím, že někomu se film (resp. příběh) může zamlouvat, protože pár světlých míst to mělo, ale mě navzdory přítomnosti známých herců to nějak nebavilo a i uspávalo. Věřím, že bych se nudil i přímo u stolu na svatbě… i kdyby to nebylo zrovna číslo 19.

Táta je doma 2 (2017)

Jednička mě lehce uspávala a i vlastně bavila. Dvojka byla o poznání horší.

Temná věž (2017)

Knihy jsem nečetl, což rozhodně v budoucnosti chci napravit, takže nemohu srovnat, ale film sám o sobě mi nepřišel tak zlý. Takové klasické béčko pro mládež. Akce poměrně dobře zvládnutá, vizuál také, jen ten příběh a dialogy - to jsem trpěl. Průměrné sci-fi. Neurazí, ale ani vás neposadí na zadel.

Thor: Ragnarok (2017)

Jsou to slabší čtyři hvězdičky. Třetí Thor není špatný, to rozhodně netvrdím. Jen je to něco jiného na co nejsem moc zvyklý a nevím, zda se mi to líbilo. Jako komedie je to skvělé a náramně to funguje. Důkaz je několikrát rozesmáté kino a já sám. Postavy jsou fajn a Cate Blanchett jako Hela je výtečná. Konečně pořádný záporák, který když o sobě mluví, že přináší smrt, tak ji fakt přinese. Jen Thor mě zklamal. Dříve jsem ho bral jako nebojácného Avengera, který má nadhled a je neporazitelný. Neporazitelným stále je, ale stal se z něho frajírek, který si ze všeho dělá jen legraci a už k němu po zhlédnutí Ragnaroku nechovám takovou úctu. Ano, vtip mám rád, ale když je film postaven z 98% jen na vtipu a to i v závěrečných scénách, nevím, nevím ... Samotný příběh je velice jednoduchý. Přišla záporačka, všechno zrasila, pak tam je povinný prostředek, kdy hrdinové sbírají síly a dávají dohromady "tým", nu a pak je konec, kdy záporačka dostane na zadek. To mi ale nevadí, takto je to nastaveno převážně ve všech komiksových filmech. Za mě se jedná o skvělý a velice vtipný díl, ale stále mám z něho smíšené pocity a doufám, že příště dostanu pořádnou komiksovku a ne komediální rodinný film.

Úkryt v zoo (2017)

Úkryt v Zoo přináší dvojitou emoční dávku a ukazuje nám obyčejné hrdiny s neobyčejnými činy během druhé světové války. Diváka zasáhne násilí směřované k lidem (znásilnění holčičky, které vlastně ani nebylo vidět, byl fakt silný odvar) a po té ke zvířatům. Ve filmu nemáme žádné hrdiny, kteří jsou schopni porazit celou armádu, ale dělají to, co mohou a přineslo to ovoce. Ať už je to přesně podle pravdy, nebo jen kousek je pravdivý, nevadí. I tak mě to chytlo a dojalo. Čeští herci potěšili, i když stále je mezi nimi a zahraničními herci patrný rozdíl. Musím uznat, že jsem tak dojemný a silný příběh plný známých herců nečekal a rád ho doporučím dál…

Valerian a město tisíce planet (2017)

Není to tak zlé, jak to vypadá. Jediné co mi vadilo byla dlouhá stopáž a Dane DeHann, kterého poslední dobou nemohu vystát. Jinak je to mišmaš avatara, pátého elementu, star wars a kdo ví, čeho ještě. Ale ono je to vlastně moc fajn. Je to krásně barvité, je v tom spousta akce a je to nápadité. Poměrně i příběh mě překvapil. Jednoduše pohádka pro odrostlejší, kterou jednou za čas taky potřebuji.

Válka o planetu opic (2017)

Kdo čeká obrovskou válku o naši planetu, tak se šeredně plete. Je to spíše osobní válka Caesera, který si jde pro pomstu ... no, a pak to nějak skončí. První polovina mě ale bavila, měla super atmošku, vychutnával jsem si efekty. Pak přišel konec, kde vystřídal Caesara James Bond a šlo to do kytek ...

Velká hra (2017)

Filmy typu Vlk z Wall Street, Zlato, a nyní už i Velká hra, mám rád z důvodu zpracování vyprávění příběhu. Celý film je svižný, zábavný a zároveň nesmírně zajímavý. Hlavní příběhová linka se odehrává už po všem, kdy Molly Bloom řeší svůj případ s právníkem Charliem Jaffeym. Ta jemu, a vlastně nám, vypráví svůj působivý příběh, jak k penězům přijít. Samotné vyprávění je skutečně rychlé, takže pokud na chvilku zaváháte, dá se v něm lehce ztratit. Hlavně tedy v postavách. Také nemusí všem říkat něco pokerové výrazy, kterých je ve filmu požehnaně. Já jsem naštěstí párkrát poker hrál, takže ani v tomto smyslu jsme se neztrácel. Je to velice živý příběh. Nenudí vás, protože se pořád něco děje. Jsou v něm dobré momenty, ale i emoční zážitek – zde bych asi vyzdvihl herce Kevina Costnera, jehož výkon na lavičce v parku považuji za nejvýraznější um v celém filmu. Taktéž Jessica Chastian, krom hlubokých výstřihů, předvedla svůj životní výkon. Jop, toto se velice povedlo, to se mi líbilo.

Vetřelec: Covenant (2017)

Pokud se oprostíme od toho, že Covenant patří do kultovní pecky ságy Vetřelec, tak to jako samostatný film jde. V sérii Vetřelce se ale jedná o další katastrofu. Postavy naprosto ploché a některé ani pořádně nepoznáme, než si pro ně drastická smrt přijde. Předpokládal bych, že pokud má posádka na povel kolonizovat novou planetu, má se jednat o profíky, kteří se na misi stoprocentně hodí. Oni však jen brečí, šahají na to, co nemají a chodí tam, kam nemají (Jako vážně si jde tajně zakouřit, když prozkoumávají planetu??). Pokud srovnáme Prometheuse s letošním Covenantem, vychází v tomto souboji Covenant lépe. Přesto je to šílená béčkovina.

Vezmeš si mě, kámo? (2017)

Francouzské komedie mám rád, dokonce je vyhledávám. Jako to ale bývá u všeho, občas narazím i zde. Tareka Boudaliho, který tento film režíroval, a i si ve filmu zahrál, mám rád. Viděli jsem jej asi už ve třech komediích a vždy mě neskutečně bavil. Tady se to úplně nepovedlo. Nemohu říci, že by to nebylo zábavné. Občas jsem se zasmál, má to dobrou myšlenku, nechybí typický francouzský humor. Čas od času to ale hodně tlačí na pilu, je to chvílemi zbytečně přehnané a lehce to zapadá do trapných vtípků, které nikoho nezajímají a jsou ohrané. Je to škoda, těšil jsem se hodně a byl jsem mírně zklamaný.