Batesův motel (2013) (seriál)

1. až 5. série - 100 % Čekal jsem preguel ke světoznámému filmu od mistra hororů, ale hle, oni šli vlastní cestou a celý příběh uzavřeli, i když inspirace je tedy obří. Už od první série jsem věděl, že mě to zaháčkuje až do konce a stalo se tak. Výtečně napsané postavy, které reagují logicky a mají v rámci celého seriálu velmi zajímavý progres. Doporučuji všem, ať už Psycho z roku 1960 znáte, či nikoliv. Bylo ale skvělé sledovat náznaky a pomrknutí na původní film. Oba dva herci, Freddie a Vera, by měli za své role dostat o mnohem více ocenění, protože to co zahráli, to nemá obdoby. A samotný závěr seriálu...jo, to bylo slušné psycho.

Černá listina (2013) (seriál)

Tohoto seriálu jsem si všiml až když vyšel. Tak jsem se s chutí podíval bez recenzí. A byl jsem překvapen. Pilotní díl od začátku do konce překvapuje a přináší spousty nevyřešených otázek. Na akčních scénách by mohli trochu zapracovat ( více se odvázat). Jinak ale se vším spokojenost a uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.

Fakjů pane učiteli (2013)

Němci to roztočili ve velkém stylu a musím uznat, že se jim to povedlo. Je sice pravda, že tolik klišé a předvídatelných momentů jsem už dlouho neviděl (možná si vybírám správné filmy), ale i přesto mě to bavilo. Originální nápad, dobré provedení.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

A opět druhé zhlédnutí od premiéry. O chlup lepší než jednička. Přesto to je pořád moc dlouhé, digitální a místy hluché. Spíš to funguje jako pohádka, což vlastně je, ale v případě LOTR to fungovalo lépe a přízemněji. Taky nechápu, proč tak odstrčili Freemana, který zde neměl tolik prostoru, jak by si člověk mohl přát. Přitom to na něm musí stát! I tak, čtyři hvězdy dám, jelikož drak byl fajn a moc kvalitních fantasy dílek není.

jOBS (2013)

Líbilo se mi to. Zrod Applu. Od garáže až po velkou firmu. Jak to měl těžké a jak mu to šlo. Skvělé napodobení a herecké výkony. Doporučuji....

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

Opět skvělých 15 dílů plné přežívání, intrik, soutěží a krásné přírody. S finálem nejsem spokojen, ale co nadělám. Oblíbení hráči - Malcom, Reynold a Eddie.

Muž taiči (2013)

Keanu si sedl za kameru, rovnou si střihl hlavní roli, vzal pár pohybů z éry Matrixu, a doufal, že se mu to povede. Což se bohužel nestalo. Souboje sice fajn, ale po pár desítkách minut to spadne do stereotypu a ani to nezachrání příběh, který je nudný a "šedý".

Na život a na smrt (2013)

Drsné, úžasné, smutné a podle pravdy. Co víc si přát. Skvělé herecké výkony, příběh co zasáhne srdce!

Pád Bílého domu (2013)

Proč je to jenom tak dlouhé? Však to nepříjemně nudí. Nejenom, že je to klasický blockbuster, na který už není nikdo zvědavý, ale také je to úplně o ničem. Šíleně natočené, bez pořádné myšlenky či zajímavého děje. Herecké obsazení - po této stránce jsem spokojen, ale ani herci nedokážou zachránit propadák. Nudil jsem se.