Ve spárech yakuzy (2000)

Film jsem sledoval naprosto bez emocí, charakteristika postav žádná, takže ani sympatie ani antypatie k nim necítíte. Navíc střih filmu probíhá v podivných časových skocích, jakoby něco mezi scénami chybělo.

Inspektor Gadget (1999)

Kdo viděl alespoň jeden díl kresleného seriálu (u nás šel jako inspektor šikula) si asi uvědomí, že film bude určen mladšímu publiku tak do 12 let. Takže nevím co jste od filmového zpracování čekali. Je to přesně takové jako seriál. Charakteristika filmu: výborné triky, přitroublý děj.

Výplata (2003)

Některé filmy zkráty vypadají na video nosičích lépe než v kině. A výplata bude patřit k jednomu z nich. Kdybych dal v kině za lístek 150 Kč tak jsem dost naštvaný a hodnotil bych o stupeň hůř, ale těch 30 kč za dvd půjčovné je v pohodě.

Notting Hill (1999)

Zbytečný film, který byl zřejmě natočený jenom proto, aby studio splnilo roční kvótu romantických komedií. Co mi vadí? Nepravděpodobný námět a celý vagón klišé.

Immortal (2004)

Hlavně mě překvapil velký rozdíl mezi komiksem a filmem.(mimochodem, trilogii Nikopol u nás vydal Egmont pod názvy Jarmark Nesmrtelných, Volavka, Chladný rovník a mohu jen doporučit). Jinak jsem také úplně nepochopil proč jsou použiti i počítačový herci, když by normální živí herci přidali hodně na autentičnosti vyprávění. S použitím umělých herců některé scény filmu ztrácí na opravdovosti a vypadají opravdu jako intro nějaké hry (zkrátka růší).Přestože z komiksového příběhu zůstala jenom kostra, nejsem si jistý jestli pro ty co nečetli komiks není film až příliš matoucí. Na druhé straně jsou skvěle udělané interiéry i exteriéry a jako příznivec Bilala a Nikopola můžu říci, že jsem byl docela spokojený i když svým hvězdičkovým oceněním jsem film mírně nadhodnotil.

Dravci (1999)

film o blahodárných účincích lidského masa.:)) je to přesně ten typ filmu kterému bych dal ***1/2.

Mrtvá hlídka (2002)

Nápad natočit horor v zákopu se mi zdá docela zajímavý. Atmsféra je velice sugestivní, stálý déšť a bahno, člověk je rád, že sedí doma v pohodlí. Samotný děj je typické béčko. Zajímavostí je, že se to točilo u nás. Dal bych ***1/2

Krvavá romance (1996)

Tarantino produkoval svému kamarádovi film. Proč ne. Na druhou stranu by samotná zápletka stačila spíše na 25 minutový díl "Příběhů ze záhrobí" a těch 88 minut je docela natažených. Průměr, ale lepší než se nudit. A to, že tady píšete že tam hrají Tarantino a Clooney je docela dobrý vtip.

Strach.com (2002)

Připadá mi to jako nevyužitá příležitost docela zajímavého nápadu. Všechno se zvrhne v konvenční klišovitý thriller, včetně spousty nesmyslných jednání hlavních hrdinů, za které by si zasloužili zemřít všichni. Měl jsem pocit, že všechno už jsem viděl asi v 10 jiných a lepších filmech.

Mulholland Drive (2001)

Pří sledování tohodle filmu jsem si udělal jasný názor, že Lynch si dělá z lidí srandu. Mám pocit, že někdy ani on sám neví co vlastně točí. Navíc tohle měl být původně seriál, takže se snažil to nějak zakončit za každou cenu a spoustu věcí jenom nakousnul a nedokončil.